WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 6 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Dorota, Bohdan, Ksenia

Osiedle zamiast drzew

Olga Łęcka  |  30 października 2013

Wycinka drzew w rejonie Jeziorka Gocławskiego to kolejny krok do zmniejszenia zielonej powierzchni Pragi-Południe. Jedni z nas za pewnie uważają, że to bezduszne zachowanie Developera, który przygotowuje teren pod budowę nowego budynku. Niektórzy rozumieją jego działania, jednak w głębi duszy nie mogą pogodzić się z tym faktem. Urząd dzielnicy Praga-Południe zaangażował się w tą sprawę i organizuje spotkanie w sprawie Jeziorka Gocławskiego.

Wygląda na to, że będziemy musieli pogodzić się z utratą drzew. Nie wiadomo jednak jak będą przebiegać kolejne prace nad wykarczowaniem terenu. Jak poinformowała nas rzecznik Urzędu dzielnicy Praga-Południe p. Ewelina Buczyńska lokalne władze są zainteresowane dalszymi poczynaniami Developera - postanowiliśmy zorganizować spotkanie w sprawie zagospodarowania rejonu Kanałka Gocławskiego. Burmistrz Dzielnicy p. Tomasz Kucharski wraz z Zarządem Dzielnicy zapraszają wszystkich mieszkańców na spotkanie, dotyczące Jeziorka Gocławskiego, które odbędzie się 13 listopada br. w godzinach 18.00-20.00 w SP 279 znajdującej się przy ulicy Cyrklowej 1.

Jak zapewnia nas rzeczniczka: - Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy nie wydawał pozwoleń zarówno na wycinkę drzew jak i na postawienie ekranów w tym rejonie. Wszystkie potrzebne zgody Dom Development uzyskał w ZDM oraz w biurach w mieście. Nie było potrzebne wydanie decyzji administracyjnej jeśli chodzi o tą, konkretną wycinkę.

Przedstawiciele firmy Dom Development gwarantują, że mieszkańcy będą mieli swobodnydostęp do starego boiska, górki i samego jeziorka. - Zgodnie z zapisami decyzji o warunkach zabudowy, jak i zatwierdzonym projektem budowlanym Osiedla Saska, Dom Development nie ograniczy dojścia do Jeziorka Gocławskiego. Ogrodzenia wewnętrzne w nowo budowanej części osiedla będą wykonane tylko w minimalnym zakresie (wewnętrzne dziedzińce), a pomiędzy budynkami powstaną ogólnodostępne ciągi piesze z zielenią. Zabudowa całego osiedla jest tak ukształtowana, że jego osie widokowe są skierowane w kierunku Jeziorka, natomiast zieleń wokół budynków w sposób harmonijny łączy się z zielenią wokół niego. Dodatkowo projekt ekranów powstających od Al. Stanów Zjednoczonych przewiduje połączenie chodnika wzdłuż ulicy z terenem wokół Jeziorka, co również ułatwi dostęp do niego. - zapewniał „Wiadomości Sąsiedzkie”Radosław Bieliński, Ekspert ds. Komunikacji i Marketingu w Dom Development

Firma zajmująca się budową i sprzedażą mieszkań dodatkowo zapewnia, że - po wprowadzeniu do sprzedaży nowego etapu osiedla Saska, które będzie budowane w pobliżu Jeziorka Gocławskiego, na ogrodzeniu tego etapu umieści dokładne jego wizualizacje, które dodatkowo powinny rozwiać wątpliwości mieszkańców, związane z dostępem do Jeziorka.

Dom Development w korespondencji z „Wiadomościami Sąsiedzkimi” zwraca również uwagę na fakt, że mino iż nie jest właścicielem terenu bezpośrednio przylegającego do Jeziorka Gocławskiego stara się utrzymywać go w czystości.

Niestety prędzej, czy później będziemy musieli pogodzić się z faktem, że zamiast lokalnej oazy będziemy podziwiać budynek mający od dwóch do sześciu kondygnacji. Pozostaje mieć nadzieję, że nowa inwestycja wtopi się w krajobraz Jeziorka Gocławskiego i bardzo nie zaburzy miejsca, które do tej pory służyło nam do wypoczynku i oderwania się od miejskiego, szybkiego trybu życia.

Tagi: Jeziorko Gocławskie, drzewa, spotkania z mieszkańcami, osiedle Gocław, wycinka drzew, inwestycje


Komentarze użytkowników (1)

Dodaj komentarz
gosc | 2013-11-14 12:54:30

Czyli będzie mozna korzystać z tej górki czy ją zlikwidują?

stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń