WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 30 maja 2023 r.
Imieniny obchodzą: Joanna, Feliks, Ferdynand

Październik w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios, radny Dzielnicy Wawer  |  6 listopada 2013

Wawer otrzymał wstępny projekt budżetu na 2014 rok. Został on przedstawiony radnym na październikowej sesji Rady Dzielnicy. Dochody dzielnicy w przyszłym roku zostały określone na poziomie 175 mln 430 tys. złotych, z czego aż 128 mln 426 tys. stanowią środki wyrównawcze, które Wawer otrzymuje z budżetu Warszawy. Większość wydatków stanowią tak zwane wydatki bieżące, na które przeznaczone jest prawie 161 mln zł. Z tej puli utrzymywane są dzielnicowe drogi, szkoły, obiekty sportowe i kluby kultury. Z tych środków wykonywane są również bieżące remonty i utrzymywane budynki komunalne. Pozostałe 14 mln 820 tys. złotych to tak zwane wydatki inwestycyjne. 

Na 2014 rok zapanowano zakończenie budowy ulic Mozaikowej, Panny Wodnej, Nowozabielskiej na odcinku Stoczniowców – Kadetów i ulicy Gruszy. W sumie na inwestycje komunikacyjne zostanie wydane nieco ponad 1 mln 600 tys. złotych. Prawie milion złotych zostanie wydanych na modernizację ogólnodostępnego placu zabaw przy ul. Frenkla w Falenicy. W ramach inwestycji zostanie wykonana syntetyczna nawierzchnia placu zabaw, zakupione zostaną urządzenia zabawowe. Plac zostanie oświetlony, a teren wokół obsadzony zielenią. 

Na prace przygotowawcze budowy odwodnienia terenów w osiedlach Aleksandrów, Zbójna Góra i Nadwiśle urząd wyda prawie 2 mln złotych. Kwota ta starczy na wykonanie prac koncepcyjno-projektowych. Na inwestycje edukacyjne wydanych zostanie prawie 9 mln 100 tys. złotych. 

Najważniejszym zadaniem inwestycyjnym w tym obszarze będzie modernizacja i rozbudowa budynku przy ul. Kadetów – do dotychczasowej szkoły zostanie dobudowany trzypiętrowy budynek przedszkola. Drugim zadaniem w dziedzinie edukacji jest budowa boiska dla Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Halnej. Po roku do wydatków inwestycyjnych wraca zadanie pod nazwą „Budowa zespołu obiektów sportowych w Miedzeszynie”, którego zakres obejmuje wykonanie boisk wielofunkcyjnych, dwóch boisk treningowych, kortów tenisowych i placu zabaw oraz pawilonu techniczno-obsługowego. Na tę inwestycję przeznaczono ponad 1 mln 300 tys. złotych. 


W dyskusji zamykającej punkt obrad poświęcony przyszłorocznemu budżetowi radni uznali, że zaproponowane środki w części dotyczącej wydatków bieżących nie budzą zastrzeżeń, natomiast środki przeznaczone na inwestycje w dzielnicy nie pokrywają w pełni potrzeb.


W dalszej części posiedzenia Rada Dzielnicy zapoznała się i pozytywnie zaopiniowała Program Aktywności Lokalnej na lata 2013-2016 o nazwie „Nasze podwórko, nasze mieszkanie, wspólne działanie”, który będzie realizowany przez dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej. Głównym założeniem programu jest wspieranie i wzmacnianie potencjału społecznego, a także włączenie osób wykluczonych w aktywne życie społeczne. Realizacja tak przygotowanego programu pozwoli na efektywne i racjonalne działania socjalne, które będą realizowane głównie na Marysinie Wawerskim, w budynkach komunalnych przy ul. Kresowej. Jest to miejsce skupiające dużą liczbę osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i korzystających ze świadczeń pomocy społecznej. Korzyścią powinna być, między innymi, integracja mieszkańców domów komunalnych ze społecznością lokalną, nabycie umiejętności zawodowych oraz poprawa jakości życia mieszkańców.

Trwa kolejny etap przygotowywania Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego obszaru Marysin Wawerski. Z zapisami planu można zapoznać się do 13 listopada br. w siedzibie Urzędu m.st. Warszawy, w Pałacu Kultury i Nauki, piętro XIII, od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16. Osoby, które chcą złożyć uwagę do planu, zobowiązane są do uczynienia tego w formie pisemnej do dnia 4 grudnia br.

Poniżej mogą Państwo pobrać do wglądu wstępny projekt budżetu miasta stołecznego Warszawy na 2014 r. w zakresie wydatków inwestycyjnych w naszej dzielnicy.

Tagi: inwestycje, inwestycje w Wawrze, budżet 2014, budżet na 2014, wydatki inwestycyjne, sesja rady, z prac rady, rada dzielnicy wawer


Komentarze użytkowników (1)

Dodaj komentarz
maniek | 2013-11-06 11:10:24

Komentarz został usunięty ze względu na naruszanie § III punktu 3 podpunktów 5 i 6 regulaminu naszego portalu.

stalgast2

Kalendarz Imprez

Maj 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


10 maja - 27 września 2023

Psie spacery z trenerem psów w Wesołej

Sobota, 3 czerwca 2023

VII Rolkowisko w Wesołej - wyścigi na Rolkostradzie

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń