WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 21 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Niepotrzebny niepokój

Marcin Jędrzejewski  |  5 grudnia 2013

Pod koniec listopada spory niepokój wśród wzbudziła informacja o wstrzymaniu na wniosek m.st. Warszawy procedury wydawania pozwolenia na budowę tunelu pod torami kolejowymi w Międzylesiu. Do naszej redakcji wpłynęło wiele maili z zapytaniem czy wiemy o co chodzi i prośbą o interwencję. W pierwszych dniach grudnia udało się nam sprawę wyjaśnić u odpowiedzialnego za warszawskie inwestycje wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza.

Według otrzymanych od niego informacji, cała sprawa wzięła się z utraty ważności opinii konserwatora zabytków (była niezbędna ze względu na sąsiedztwo zakładów ZWAR objętych jego ochroną). Ponieważ zbliżał się koniec czasu na rozpatrzenie wniosku o pozwolenie na budowę i było ryzyko że nie uda się odnowić na czas tej opinii, więc aby nie zaczynać całej procedury pozwolenie od początku, wstrzymano ją na wniosek inwestora. Na dzień dzisiejszy (4 grudnia) aktualna decyzja konserwatora została już wydana i inwestor wystąpił już o wznowienie procedury wydawania pozwolenia na budowę.

Jak więc widać niepokój nie był potrzebny, opóźnienie nie było wielkie i jak podkreśla wiceprezydent Jacek Wojciechowicz, nie powinno mieć wpływu na harmonogram realizacji tej jakże istotnej dla Wawra inwestycji. Przypominamy, że cała inwestycja obejmuje nie tylko budowę tunelu pod torami kolejowymi, ale przebudowę całego węzła komunikacyjnego po ich obu stronach i przebudowę ulicy Żagańskiej i Zwoleńskiej od ul. Pożaryskiego do ul. Mrówczej.

 

 

Tagi: tunel w Międzylesiu, tunel, inwestycje, inwestycje Międzylesie, tory kolejowe


Komentarze użytkowników (1)

Dodaj komentarz
jm | 2013-12-13 01:53:16

czy tiry bedą mogly jedzic tym tunelem?
to pytanie stawiam sobie za kazdym razem wyjezdzajac rano na Al. dzieci polskich.

stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
teknosystempracownicy

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń