WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 9 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Skatepark vs. place zabaw – walka o przestrzeń w Wesołej

Hanna Kowalska  |  2 sierpnia 2011

Wesołowska młodzież już od dawna rozmawia z władzami dzielnicy o wybudowaniu w Wesołej skateparku, na którym będą mogli spędzać wolny czas i rozwijać swoje hobby. Żalą się, że dzielnica pamięta o najmłodszych, budując dla nich kolejne place zabaw, nie oferuje jednak nic swojej młodzieży.

Pierwszą odpowiedzią zarządu dzielnicy była propozycja wybudowania skateparku w Wawrze, ponieważ w przeciwieństwie do Wesołej posiada on odpowiednio duże tereny, które można by przeznaczyć na ten cel.

 

W te wakacje temat powrócił – na portalu społecznościowym Facebook.com ( link ) oraz specjalnie w tym celu utworzonej stronie ( http://skateparkwesola.tumblr.com/ ) zbierane są podpisy pod petycją do Burmistrza w tej sprawie.

 

Młodzi ludzie proponują aż trzy konkretne lokalizacje (cytat z petycji): boisko oraz teren niewykorzystany Ośrodka Kultury w Wesołej, nieużywane boisko od strony ul. Narutowicza oraz obszar nieeksploatowany niedaleko Szkoły Podstawowej nr 4, zaraz przy placu zabaw, w miejscu gdzie znajduje się kompleks sportowy.

 

Na chwilę obecną w sąsiednim Wawrze są już dwa skateparki – w Aninie i w Marysinie, jednak pomysł wesołowskich włodarzy, aby skaterzy z Wesołej korzystali z wawerskich obiektów, zupełnie nie trafia w ich zapotrzebowanie. Chodzi przede wszystkim o to, aby miejsce aktywnego spędzania czasu wolnego znajdowało się niedaleko domu. Konieczność jechania do innej dzielnicy wielu młodych ludzi zniechęci – wybiorą pobliski park miejski wraz z zastaną tam infrastrukturą, bynajmniej nie przeznaczoną do akrobacji na deskorolkach.

 

Cytując twórcę wydarzenia na Facebook’u: Przy Narutowicza od strony ulicy Niemcewicza jest stare, od dawna nieużywane boisko, które po zlikwidowaniu udostępnia duży obszar, który mógłby zostać wykorzystany do budowy skateparku. Nie jest to może duża powierzchnia, ale na początku można by było postawić grindboxa z poręczą, jakąś piramidką czy czymś takim. Nie mówię o skateparku takim jak np. Jutrzenka. (przyp.red.: kryty, płatny, profesjonalny skatepark na Powiślu, administrowany przez WOSIR). Niech to będzie miejsce gdzie będziemy mogli trochę poskakać, wyszaleć się i nie będzie trzeba jechać daleko…

 

Jeśli chcą Państwo podpisać się pod petycją – można to zrobić tutaj: LINK (proszę pamiętać o zweryfikowaniu podpisu) oraz w czasie Finału Konkursu Amatorskich Zespołów Rockowych ROCK ON, który odbędzie się w Wesołej 3 września br.

Tagi: skatepark, sport, młodzież, czas wolny, petycja


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 9 sierpnia 2020

Potańcówki międzypokoleniowe na Pradze-Południe w sierpniu

Niedziela, 9 sierpnia 2020

Muzyczny Stand-up Czesława Mozila

Niedziela, 9 sierpnia 2020

34. Warszawskie Spotkania Muzyczne: Dębski/Sudnik

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
hotel boss

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń