WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 22 stycznia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Skatepark vs. place zabaw – walka o przestrzeń w Wesołej

Hanna Kowalska  |  2 sierpnia 2011

Wesołowska młodzież już od dawna rozmawia z władzami dzielnicy o wybudowaniu w Wesołej skateparku, na którym będą mogli spędzać wolny czas i rozwijać swoje hobby. Żalą się, że dzielnica pamięta o najmłodszych, budując dla nich kolejne place zabaw, nie oferuje jednak nic swojej młodzieży.

Pierwszą odpowiedzią zarządu dzielnicy była propozycja wybudowania skateparku w Wawrze, ponieważ w przeciwieństwie do Wesołej posiada on odpowiednio duże tereny, które można by przeznaczyć na ten cel.

 

W te wakacje temat powrócił – na portalu społecznościowym Facebook.com ( link ) oraz specjalnie w tym celu utworzonej stronie ( http://skateparkwesola.tumblr.com/ ) zbierane są podpisy pod petycją do Burmistrza w tej sprawie.

 

Młodzi ludzie proponują aż trzy konkretne lokalizacje (cytat z petycji): boisko oraz teren niewykorzystany Ośrodka Kultury w Wesołej, nieużywane boisko od strony ul. Narutowicza oraz obszar nieeksploatowany niedaleko Szkoły Podstawowej nr 4, zaraz przy placu zabaw, w miejscu gdzie znajduje się kompleks sportowy.

 

Na chwilę obecną w sąsiednim Wawrze są już dwa skateparki – w Aninie i w Marysinie, jednak pomysł wesołowskich włodarzy, aby skaterzy z Wesołej korzystali z wawerskich obiektów, zupełnie nie trafia w ich zapotrzebowanie. Chodzi przede wszystkim o to, aby miejsce aktywnego spędzania czasu wolnego znajdowało się niedaleko domu. Konieczność jechania do innej dzielnicy wielu młodych ludzi zniechęci – wybiorą pobliski park miejski wraz z zastaną tam infrastrukturą, bynajmniej nie przeznaczoną do akrobacji na deskorolkach.

 

Cytując twórcę wydarzenia na Facebook’u: Przy Narutowicza od strony ulicy Niemcewicza jest stare, od dawna nieużywane boisko, które po zlikwidowaniu udostępnia duży obszar, który mógłby zostać wykorzystany do budowy skateparku. Nie jest to może duża powierzchnia, ale na początku można by było postawić grindboxa z poręczą, jakąś piramidką czy czymś takim. Nie mówię o skateparku takim jak np. Jutrzenka. (przyp.red.: kryty, płatny, profesjonalny skatepark na Powiślu, administrowany przez WOSIR). Niech to będzie miejsce gdzie będziemy mogli trochę poskakać, wyszaleć się i nie będzie trzeba jechać daleko…

 

Jeśli chcą Państwo podpisać się pod petycją – można to zrobić tutaj: LINK (proszę pamiętać o zweryfikowaniu podpisu) oraz w czasie Finału Konkursu Amatorskich Zespołów Rockowych ROCK ON, który odbędzie się w Wesołej 3 września br.

Tagi: skatepark, sport, młodzież, czas wolny, petycja


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń