WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 25 sierpnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Luiza, Patrycja, Ludwik

Bezpłatne kursy komputerowe dla dorosłych

Łukasz Kociszewski  |  31 grudnia 2013

765 miejsc na bezpłatnych kursach komputerowych w Language Station – tyle osób w 2014 roku w Warszawie i Radomiu będzie mogło skorzystać ze sfinansowanych z UE szkoleń z obsługi komputera.  Nabór uczestników trwa od początku grudnia 2013 roku.

Obecnie komputer to nie tylko rozrywka. To przede wszystkim narzędzie codziennej pracy, bez którego nie da się już funkcjonować w sferze zawodowej. Bezpowrotnie minęły czasy, gdy wystarczyło opanować podstawowe funkcje Worda, żeby można było szczycić się znajomością obsługi pakietu Office. 90% pracodawców przyznaje, że podczas rozmów kwalifikacyjnych nawet nie pyta o znajomość Worda, zakładając, że jest to program, który potrafi obsłużyć każdy. Sporadycznie padają pytania o Excela i Accessa, a częściej o działanie w chmurze (ang. cloud) i znajomość outlook.com czy Skydrive.

Czy w związku z tym wciąż możemy powiedzieć, że nie mamy problemów z obsługą komputera?

Surfowanie po Internecie i Word to nie wszystko

Efektywne szkolenie z zakresu obsługi komputera to koszt kilkuset złotych, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić., dlatego proponujemy bezpłatną naukę komputerowej rzeczywistości. Podczas szkolenia kursant dowie się m.in.:

  • jak wykorzystać wszystkie niedoceniane funkcje Worda, np. tworzenie korespondencji seryjnej, tworzenie kopert, śledzenie zmian w tekście, wstawianie pól tekstowych, wstawianie motywów, efektywne rozmieszczanie okien, śledzenie zmian w dokumencie, formatowanie dokumentu, poprawa pisowni również w obcych językach;
  • jak efektywnie pracować na Excelu: tworzenie wykresów, sortowanie tabel, tworzenie korespondencji seryjnej, przeliczanie formuł, wymiana danych z innymi programami;
  • jak konstruować bazy danych w Access, w tym: sposoby na obsługę baz danych, tworzenie własnych baz danych oraz tworzenie odpowiednich zapytań aby uzyskać z niej informację potrzebną na daną chwilę;
  • jak obsługiwać najnowszą i nienajprostszą wersję Windows 8 – dlaczego warto nauczyć się skrótów funkcyjnych, jak wykorzystywać dodatkowe funkcje 8ki, czym Windows 8 różni się od poprzedników i dlaczego jest od nich lepszy;
  • jak efektownie poprawiać zrobione przez nas zdjęcia – od najprostszych funkcji w Paint (np. przycinanie zdjęć), poprzez bardziej zaawansowane w Picasa (np. obróbka graficzna zdjęć, korekta czerwonych oczu, redukcja szumów, wyostrzanie krawędzi, rozjaśnianie barw, powiększanie kontrastu) do profesjonalnego Gimp;
  • jak skutecznie wyszukiwać w Internecie – jak działają wyszukiwarki, jak budować skuteczne zapytania, czym są słowa kluczowe i hash-tagi,
  • co to jest chmura (ang. cloud) i jak wykorzystać jej potencjał
  • jak komunikować się z innymi przy użyciu Internetu w sposób tekstowy, głosowy i przy użyciu wideokonferencji (obsługa Skype i innych komunikatorów internetowych).

Szkolenie pozwoli nie tylko na odświeżenie dotychczasowej wiedzy, ale uzupełni ją na tyle, że codziennie korzystanie z komputera, zarówno w sferze zawodowej jak i osobistej, stanie się mniej czasochłonne.

Jak długo potrwa szkolenie?

Kurs komputerowy trwa 75 godzin, z czego większość stanową zajęcia praktyczne. Duży nacisk kładziony jest na dopasowanie szkolenia do indywidualnych potrzeb uczestników. Zajęcia będą odbywały się w stałych grupach, co sprzyja nawiązywaniu relacji i sieci kontaktów pomiędzy uczestnikami. Organizator szkolenia zapewnia materiały dydaktyczne oraz sale wyposażone w  wysokiej jakości sprzęt komputerowy, tablice interaktywne, TV, DVD, rzutnik.

Kto może skorzystać?

Ze szkoleń mogą skorzystać osoby dorosłe w wieku 18 – 64 lata, w szczególności osoby 50+. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest zameldowanie, zamieszkiwanie, praca lub nauka na terenie Miasta Stołecznego Warszawy lub Radomia. W przypadku tych osób nie ma znaczenia status na rynku pracy. W związku z tym skorzystać mogą zarówno osoby aktywne jak i nieaktywne zawodowo. Warunkowo do udziału będę kwalifikowane również osoby powyżej 64 roku życia o ile obecnie pozostają bez zatrudnienia i zadeklarują chęć podjęcia pracy po zakończeniu szkolenia. Szczególnie zachęcane do udziału w kursach są osoby z wykształceniem co najwyżej średnim i o niskich kwalifikacjach zawodowych, które z wielu przyczyn, również finansowych, nie mogą pozwolić sobie na odpłatne kształcenie.

Kiedy i gdzie odbywają się zajęcia?

Prowadzimy zapisy zarówno do grup tygodniowych jak i weekendowych. Przy zgłaszaniu chęci uczestnictwa każdy kandydat może wybrać dzień kursu. Dostępne terminy zajęć to: poniedziałek i środa (każde zajęcia po 3 godziny), wtorek i czwartek (każde zajęcia po 3 godziny), piątek lub sobota (zajęcia 6-godzinne). Kandydaci mogą również zadeklarować, czy chcą uczęszczać na zajęcia w godzinach porannych czy popołudniowych.

Zajęcia odbywają się w placówce szkoły językowej Language Station na ul. Nowogrodzkiej 48/33 w Warszawie lub na ul. Piłsudskiego 3 w Radomiu.

Jakie korzyści niesie kurs?

Każdy kursant otrzyma certyfikat potwierdzający nabycie kompetencji ICT (kwalifikacje z zakresu technologii informacyjnych i komunikacyjnych) określonych dla poziomu ECDL Core. Oznacza to, że każdy kursant ukończy szkolenie na poziomie pozwalającym na swobodne korzystanie nie tylko z podstawowych funkcji komputera, ale także tych, które są niezbędne do pracy zawodowej.

 

Jak zgłosić swój udział? 

Warszawa Centrum ul. Nowogrodzka 48/33
telefon: 531 88 44 34

Radom ul. Piłsudskiego 3
telefon: 531 88 44 36

e-mail: projekt.komputery@gmail.com

Tagi: Bezpłatne kursy komputerowe, kursy komputerowe, komputery, szkolenia, internet


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 25 sierpnia 2019

Muzyczne popołudnia - koncert pt. "Niby nic"

Niedziela, 25 sierpnia 2019

Koncert Kasi Lins | Plażówka

Niedziela, 25 sierpnia 2019

Festiwal Food Trucków, 6. Mistrzostwa Burgerowe, Warszawska Pyza

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie formy aktywnego, wakacyjnego wypoczynku są dla Ciebie interesujące?

Wycieczki rowerowe
Wspinaczka górska
Spływy kajakowe
Sporty wodne
Sporty ekstremalne
Turystyka piesza
Aktywne zwiedzanie
Inne
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń