WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 23 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Bezpłatne kursy komputerowe dla dorosłych

Łukasz Kociszewski  |  31 grudnia 2013

765 miejsc na bezpłatnych kursach komputerowych w Language Station – tyle osób w 2014 roku w Warszawie i Radomiu będzie mogło skorzystać ze sfinansowanych z UE szkoleń z obsługi komputera.  Nabór uczestników trwa od początku grudnia 2013 roku.

Obecnie komputer to nie tylko rozrywka. To przede wszystkim narzędzie codziennej pracy, bez którego nie da się już funkcjonować w sferze zawodowej. Bezpowrotnie minęły czasy, gdy wystarczyło opanować podstawowe funkcje Worda, żeby można było szczycić się znajomością obsługi pakietu Office. 90% pracodawców przyznaje, że podczas rozmów kwalifikacyjnych nawet nie pyta o znajomość Worda, zakładając, że jest to program, który potrafi obsłużyć każdy. Sporadycznie padają pytania o Excela i Accessa, a częściej o działanie w chmurze (ang. cloud) i znajomość outlook.com czy Skydrive.

Czy w związku z tym wciąż możemy powiedzieć, że nie mamy problemów z obsługą komputera?

Surfowanie po Internecie i Word to nie wszystko

Efektywne szkolenie z zakresu obsługi komputera to koszt kilkuset złotych, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić., dlatego proponujemy bezpłatną naukę komputerowej rzeczywistości. Podczas szkolenia kursant dowie się m.in.:

  • jak wykorzystać wszystkie niedoceniane funkcje Worda, np. tworzenie korespondencji seryjnej, tworzenie kopert, śledzenie zmian w tekście, wstawianie pól tekstowych, wstawianie motywów, efektywne rozmieszczanie okien, śledzenie zmian w dokumencie, formatowanie dokumentu, poprawa pisowni również w obcych językach;
  • jak efektywnie pracować na Excelu: tworzenie wykresów, sortowanie tabel, tworzenie korespondencji seryjnej, przeliczanie formuł, wymiana danych z innymi programami;
  • jak konstruować bazy danych w Access, w tym: sposoby na obsługę baz danych, tworzenie własnych baz danych oraz tworzenie odpowiednich zapytań aby uzyskać z niej informację potrzebną na daną chwilę;
  • jak obsługiwać najnowszą i nienajprostszą wersję Windows 8 – dlaczego warto nauczyć się skrótów funkcyjnych, jak wykorzystywać dodatkowe funkcje 8ki, czym Windows 8 różni się od poprzedników i dlaczego jest od nich lepszy;
  • jak efektownie poprawiać zrobione przez nas zdjęcia – od najprostszych funkcji w Paint (np. przycinanie zdjęć), poprzez bardziej zaawansowane w Picasa (np. obróbka graficzna zdjęć, korekta czerwonych oczu, redukcja szumów, wyostrzanie krawędzi, rozjaśnianie barw, powiększanie kontrastu) do profesjonalnego Gimp;
  • jak skutecznie wyszukiwać w Internecie – jak działają wyszukiwarki, jak budować skuteczne zapytania, czym są słowa kluczowe i hash-tagi,
  • co to jest chmura (ang. cloud) i jak wykorzystać jej potencjał
  • jak komunikować się z innymi przy użyciu Internetu w sposób tekstowy, głosowy i przy użyciu wideokonferencji (obsługa Skype i innych komunikatorów internetowych).

Szkolenie pozwoli nie tylko na odświeżenie dotychczasowej wiedzy, ale uzupełni ją na tyle, że codziennie korzystanie z komputera, zarówno w sferze zawodowej jak i osobistej, stanie się mniej czasochłonne.

Jak długo potrwa szkolenie?

Kurs komputerowy trwa 75 godzin, z czego większość stanową zajęcia praktyczne. Duży nacisk kładziony jest na dopasowanie szkolenia do indywidualnych potrzeb uczestników. Zajęcia będą odbywały się w stałych grupach, co sprzyja nawiązywaniu relacji i sieci kontaktów pomiędzy uczestnikami. Organizator szkolenia zapewnia materiały dydaktyczne oraz sale wyposażone w  wysokiej jakości sprzęt komputerowy, tablice interaktywne, TV, DVD, rzutnik.

Kto może skorzystać?

Ze szkoleń mogą skorzystać osoby dorosłe w wieku 18 – 64 lata, w szczególności osoby 50+. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest zameldowanie, zamieszkiwanie, praca lub nauka na terenie Miasta Stołecznego Warszawy lub Radomia. W przypadku tych osób nie ma znaczenia status na rynku pracy. W związku z tym skorzystać mogą zarówno osoby aktywne jak i nieaktywne zawodowo. Warunkowo do udziału będę kwalifikowane również osoby powyżej 64 roku życia o ile obecnie pozostają bez zatrudnienia i zadeklarują chęć podjęcia pracy po zakończeniu szkolenia. Szczególnie zachęcane do udziału w kursach są osoby z wykształceniem co najwyżej średnim i o niskich kwalifikacjach zawodowych, które z wielu przyczyn, również finansowych, nie mogą pozwolić sobie na odpłatne kształcenie.

Kiedy i gdzie odbywają się zajęcia?

Prowadzimy zapisy zarówno do grup tygodniowych jak i weekendowych. Przy zgłaszaniu chęci uczestnictwa każdy kandydat może wybrać dzień kursu. Dostępne terminy zajęć to: poniedziałek i środa (każde zajęcia po 3 godziny), wtorek i czwartek (każde zajęcia po 3 godziny), piątek lub sobota (zajęcia 6-godzinne). Kandydaci mogą również zadeklarować, czy chcą uczęszczać na zajęcia w godzinach porannych czy popołudniowych.

Zajęcia odbywają się w placówce szkoły językowej Language Station na ul. Nowogrodzkiej 48/33 w Warszawie lub na ul. Piłsudskiego 3 w Radomiu.

Jakie korzyści niesie kurs?

Każdy kursant otrzyma certyfikat potwierdzający nabycie kompetencji ICT (kwalifikacje z zakresu technologii informacyjnych i komunikacyjnych) określonych dla poziomu ECDL Core. Oznacza to, że każdy kursant ukończy szkolenie na poziomie pozwalającym na swobodne korzystanie nie tylko z podstawowych funkcji komputera, ale także tych, które są niezbędne do pracy zawodowej.

 

Jak zgłosić swój udział? 

Warszawa Centrum ul. Nowogrodzka 48/33
telefon: 531 88 44 34

Radom ul. Piłsudskiego 3
telefon: 531 88 44 36

e-mail: projekt.komputery@gmail.com

Tagi: Bezpłatne kursy komputerowe, kursy komputerowe, komputery, szkolenia, internet


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń