WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 14 grudnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

Grudzień w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios   |  3 stycznia 2014

Grudzień jest zawsze miesiącem, w którym Rada Dzielnicy ma znacznie mniej pracy. Tradycją jest organizowane przed sesją rady spotkanie opłatkowe Zarządu Dzielnicy, radnych i urzędników. W tym roku podczas spotkania, Zarządowi i Radzie Dzielnicy, zostało przekazane Betlejemskie Światło Pokoju przez harcerzy i harcerki ze 147 Szczepu „Błękitni” Związku Harcerstwa Polskiego.

Na grudniowej sesji Rady Dzielnicy doprowadzono w końcu do zmiany nazwy ul. Gen. Waltera. Ulica ta, otrzymała nową nazwę Zatrzebie. Zatrzebie to nazwa jednego z rejonów Miedzeszyna, na terenie którego przebiega ta ulica. Inną nowością zaaprobowaną przez Radę było nazwanie nowo wybudowanego odcinka ulicy nazwą „Skalnicowa”. Nazwa ta ma uzasadnienie, gdyż jest to kontynuacja ulicy mającej już taką nazwę. Radni nie zgodzili się natomiast na nadanie nazwy ul. Morawska drodze wewnętrznej zlokalizowanej po północnej stronie ul. Chodzieskiej. Powodem były zbyt małe jej parametry i brak zabudowanych posesji przy tej ulicy.

Zakończył się kolejny etap budowy ul. Marsa. Inwestycja ta realizowana jest przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. W przyszłym roku rozpocznie się kolejny etap budowy, po zakończeniu którego ruch lokalny ma być oddzielony od ruchu tranzytowego. Początkowo planowano budowę dwóch estakad dla ruchu tranzytowego biegnących od wiaduktu nad torami kolejowymi do skrzyżowania ul. Marsa z ul. Żołnierską.  Niestety, z przyczyn prawnych, nie można obecnie zrealizować estakady, którą ma być prowadzony ruch w kierunku centrum. Dlatego tymczasowo, do chwili rozstrzygnięcia problemów, ruch tranzytowy w tym kierunku ma się odbywać łącznie z ruchem lokalnym na jezdni wybudowanej na powierzchni ziemi. Dopiero w dalszych latach ma zostać wybudowana druga estakada. Jako, że jest to rozwiązanie niekorzystne dla mieszkańców, radni dzielnicy podjęli stanowisko, w którym zaapelowali o podjęcie wszelkich możliwych działań, w wyniku których stanie się możliwe uzyskanie wszystkich niezbędnych zgód i pozwoleń umożliwiających realizację projektu w pierwotnie założonym kształcie. 

Na sesji relację ze swojej pracy zdał Zarząd. W okresie od poprzedniej sesji Zarząd Dzielnicy rozpatrzył 11 wniosków oraz podjął 78 uchwał, głównie w sprawach związanych z zasobami lokalowymi i gospodarki nieruchomościami. Zarząd zajmował się również, między innymi, przygotowywaniem zadań z zakresu architektury i budownictwa, rozwoju kultury oraz sportu i kultury fizycznej.

Tagi: Rada Dzielnicy Wawer, Rada Dzielnicy, prace Rady Dzilnicy Wawer, grudzień Rada Dzielnicy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 14 grudnia 2019

Otwarte zawody Pierwszy Sportowy Krok

Sobota, 14 grudnia 2019

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Niedziela, 15 grudnia 2019

ALTER WAWER - niedziela 15 grudnia 2019

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czym rozgrzewasz się w jesienne wieczory?

Zdecydowanie herbatą, to mój ulubiony napój
Wybieram owocowo-ziołowe napary, lubię nowe połączenia
Ziółkami, oprócz smaku mają też działanie lecznicze
Jestem wierny/a kawie
Wybieram coś mocniejszego
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń