WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 5 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

Grudzień w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios   |  3 stycznia 2014

Grudzień jest zawsze miesiącem, w którym Rada Dzielnicy ma znacznie mniej pracy. Tradycją jest organizowane przed sesją rady spotkanie opłatkowe Zarządu Dzielnicy, radnych i urzędników. W tym roku podczas spotkania, Zarządowi i Radzie Dzielnicy, zostało przekazane Betlejemskie Światło Pokoju przez harcerzy i harcerki ze 147 Szczepu „Błękitni” Związku Harcerstwa Polskiego.

Na grudniowej sesji Rady Dzielnicy doprowadzono w końcu do zmiany nazwy ul. Gen. Waltera. Ulica ta, otrzymała nową nazwę Zatrzebie. Zatrzebie to nazwa jednego z rejonów Miedzeszyna, na terenie którego przebiega ta ulica. Inną nowością zaaprobowaną przez Radę było nazwanie nowo wybudowanego odcinka ulicy nazwą „Skalnicowa”. Nazwa ta ma uzasadnienie, gdyż jest to kontynuacja ulicy mającej już taką nazwę. Radni nie zgodzili się natomiast na nadanie nazwy ul. Morawska drodze wewnętrznej zlokalizowanej po północnej stronie ul. Chodzieskiej. Powodem były zbyt małe jej parametry i brak zabudowanych posesji przy tej ulicy.

Zakończył się kolejny etap budowy ul. Marsa. Inwestycja ta realizowana jest przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. W przyszłym roku rozpocznie się kolejny etap budowy, po zakończeniu którego ruch lokalny ma być oddzielony od ruchu tranzytowego. Początkowo planowano budowę dwóch estakad dla ruchu tranzytowego biegnących od wiaduktu nad torami kolejowymi do skrzyżowania ul. Marsa z ul. Żołnierską.  Niestety, z przyczyn prawnych, nie można obecnie zrealizować estakady, którą ma być prowadzony ruch w kierunku centrum. Dlatego tymczasowo, do chwili rozstrzygnięcia problemów, ruch tranzytowy w tym kierunku ma się odbywać łącznie z ruchem lokalnym na jezdni wybudowanej na powierzchni ziemi. Dopiero w dalszych latach ma zostać wybudowana druga estakada. Jako, że jest to rozwiązanie niekorzystne dla mieszkańców, radni dzielnicy podjęli stanowisko, w którym zaapelowali o podjęcie wszelkich możliwych działań, w wyniku których stanie się możliwe uzyskanie wszystkich niezbędnych zgód i pozwoleń umożliwiających realizację projektu w pierwotnie założonym kształcie. 

Na sesji relację ze swojej pracy zdał Zarząd. W okresie od poprzedniej sesji Zarząd Dzielnicy rozpatrzył 11 wniosków oraz podjął 78 uchwał, głównie w sprawach związanych z zasobami lokalowymi i gospodarki nieruchomościami. Zarząd zajmował się również, między innymi, przygotowywaniem zadań z zakresu architektury i budownictwa, rozwoju kultury oraz sportu i kultury fizycznej.

Tagi: Rada Dzielnicy Wawer, Rada Dzielnicy, prace Rady Dzilnicy Wawer, grudzień Rada Dzielnicy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 9 lipca 2020

Wokół brzmienia autentycznego - W kręgu warszawskim

Niedziela, 2 sierpnia 2020

XX Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu 2.08–3.09.2020 ul. Grochowska 272, Warszawa

Wtorek, 1 września 2020

Powszechny spis rolny

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń