WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 24 stycznia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Grudzień w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios   |  3 stycznia 2014

Grudzień jest zawsze miesiącem, w którym Rada Dzielnicy ma znacznie mniej pracy. Tradycją jest organizowane przed sesją rady spotkanie opłatkowe Zarządu Dzielnicy, radnych i urzędników. W tym roku podczas spotkania, Zarządowi i Radzie Dzielnicy, zostało przekazane Betlejemskie Światło Pokoju przez harcerzy i harcerki ze 147 Szczepu „Błękitni” Związku Harcerstwa Polskiego.

Na grudniowej sesji Rady Dzielnicy doprowadzono w końcu do zmiany nazwy ul. Gen. Waltera. Ulica ta, otrzymała nową nazwę Zatrzebie. Zatrzebie to nazwa jednego z rejonów Miedzeszyna, na terenie którego przebiega ta ulica. Inną nowością zaaprobowaną przez Radę było nazwanie nowo wybudowanego odcinka ulicy nazwą „Skalnicowa”. Nazwa ta ma uzasadnienie, gdyż jest to kontynuacja ulicy mającej już taką nazwę. Radni nie zgodzili się natomiast na nadanie nazwy ul. Morawska drodze wewnętrznej zlokalizowanej po północnej stronie ul. Chodzieskiej. Powodem były zbyt małe jej parametry i brak zabudowanych posesji przy tej ulicy.

Zakończył się kolejny etap budowy ul. Marsa. Inwestycja ta realizowana jest przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. W przyszłym roku rozpocznie się kolejny etap budowy, po zakończeniu którego ruch lokalny ma być oddzielony od ruchu tranzytowego. Początkowo planowano budowę dwóch estakad dla ruchu tranzytowego biegnących od wiaduktu nad torami kolejowymi do skrzyżowania ul. Marsa z ul. Żołnierską.  Niestety, z przyczyn prawnych, nie można obecnie zrealizować estakady, którą ma być prowadzony ruch w kierunku centrum. Dlatego tymczasowo, do chwili rozstrzygnięcia problemów, ruch tranzytowy w tym kierunku ma się odbywać łącznie z ruchem lokalnym na jezdni wybudowanej na powierzchni ziemi. Dopiero w dalszych latach ma zostać wybudowana druga estakada. Jako, że jest to rozwiązanie niekorzystne dla mieszkańców, radni dzielnicy podjęli stanowisko, w którym zaapelowali o podjęcie wszelkich możliwych działań, w wyniku których stanie się możliwe uzyskanie wszystkich niezbędnych zgód i pozwoleń umożliwiających realizację projektu w pierwotnie założonym kształcie. 

Na sesji relację ze swojej pracy zdał Zarząd. W okresie od poprzedniej sesji Zarząd Dzielnicy rozpatrzył 11 wniosków oraz podjął 78 uchwał, głównie w sprawach związanych z zasobami lokalowymi i gospodarki nieruchomościami. Zarząd zajmował się również, między innymi, przygotowywaniem zadań z zakresu architektury i budownictwa, rozwoju kultury oraz sportu i kultury fizycznej.

Tagi: Rada Dzielnicy Wawer, Rada Dzielnicy, prace Rady Dzilnicy Wawer, grudzień Rada Dzielnicy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast noworoczny

Kalendarz Imprez

Styczeń 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 24 stycznia 2019

Zaproszenie na gabinet VR

Piątek, 25 stycznia 2019

Spotkanie w 75 rocznicę walki Armii Krajowej w Radości w 1944r. - 25 stycznia 2019 r.

Sobota, 26 stycznia 2019

III Marsz Śladami Powstańców Styczniowych 1863 r.

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń