WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 22 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Gdzie kupić nowe bilety ZTM?

ZTM  |  11 sierpnia 2011

Gdzie kupić nowe bilety ZTM?

16 sierpnia zacznie obowiązywać nowa taryfa przewozowa. Sprzedaż nowych biletów rozpocznie się już o północy, w nocy z 15/16 sierpnia. Pierwsi pasażerowie, korzystający z linii nocnych będą je mogli kupić w biletomatach, za pośrednictwem telefonów komórkowych, przez Internet oraz u kierowców.

Wczesnym rankiem, 16 sierpnia, bilety będzie można nabyć również u motorniczych Tramwajów Warszawskich, kierowników pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej, w biletomatach mobilnych oraz w pozostałych punktach sprzedaży – kioskach i salonikach prasowych, sieci Strefa i Asec oraz w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM.

Na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości bilety będzie można kupić w ponad 1800 punktach, w tym ponad 1300 kioskach i salonikach, 271 biletomatach stacjonarnych i 215 biletomatach w pojazdach.

 

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z regulaminem przewozu osób i bagażu, sprzedaż przez prowadzących pojazdy odbywa się na szczególnych zasadach:

- pasażer może nabyć bilet jednorazowy tylko podczas postoju na przystanku i powinien wcześniej przygotować odliczoną kwotę,

- prowadzący pojazd może odmówić sprzedaży jeśli opóźnienie w stosunku do rozkładu jazdy przekracza trzy minuty,

- zakupiony bilet należy niezwłocznie skasować w najbliższym kasowniku,

- brak możliwości nabycia biletu u obsługi pojazdu, nie zwalnia pasażera z odpowiedzialności za przejazd bez ważnego biletu.

  

Zakup biletu przez Internet możliwy jest pod adresem: http://www.ztm.waw.pl/mock.php?c=174&l=1

 

Zakup biletu przez komórkę: 

Od 16 sierpnia będzie można przez komórkę zakupić również bilety dobowe i 3-dniowe. Dotychczas za pomocą komórek można było kupować jedynie bilety czasowe: 20-, 40-, 60- i 90-minutowe. Te ostatnie - 1,5-godzinne - wraz z wejściem w życie nowej taryfy zostaną wycofane. 

Poszerzenie oferty o bilety dobowe i 3-dniowe pozwoli użytkownikom na korzystanie nie tylko z pojazdów komunikacji miejskiej, ale również z pociągów Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej - w ramach Wspólnego Biletu. 


Pasażerowie będą mogli zgłaszać wszelkie nieprawidłowości dotyczące sprzedaży biletów przez prowadzących w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM, poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej ZTM, oraz pod numerem infolinii 22/ 194 - 84.

 

Przeczytaj co zrobić ze starymi biletami

 

 

Tagi: ZTM, bilety, nowa taryfa, zakup biletu


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń