WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 25 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł, Miłosz

Warszawskie obchody Święta Wojska Polskiego

Redakcja  |  12 sierpnia 2011

W najbliższy poniedziałek, 15 sierpnia, przypada Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji już w niedzielne popołudnie rozpoczną się uroczystości na cmentarzu wojskowym na Powązkach: złożenie kwiatów przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej oraz apel pamięci przy pomniku poległych w wojnie polsko-bolszewickiej.

 

W poniedziałkowy poranek, o godzinie 8:00, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbędzie się Msza św. za ojczyznę, po której  prezydent Bronisław Komorowski złoży wieniec pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnym punktem programu jest wręczenie przez Prezydenta nominacji generalskich 15 oficerom.

 

Uroczystą odprawę wart o godz. 12.00 przed Grobem Nieznanego Żołnierza poprzedzi pokaz musztry paradnej i występy orkiestr wojskowych. Po oficjalnych uroczystościach rozpocznie się festyn żołnierski. Na pl. Piłsudskiego będzie można zobaczyć: KTO Rosomak, czołgi Leopard 2 i PT-91 Twardy, wyrzutnię rakietową Langusta, samobieżną haubicę Goździk, armato haubicę Dana, radar Liwiec i przeciwlotniczy zestaw rakietowy Osa. W Ogrodzie Saskim prezentowane będzie indywidualne wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy.

 

Na dwóch scenach, umiejscowionych na placu Teatralnym oraz na ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza, do wieczora będą występować zespoły i orkiestry wojskowe. Przy pierwszej scenie będzie można również zobaczyć sprzęt wojskowy, m.in. wyposażenie przeciwlotnicze, ale również polową salę opatrunkową czy polowe warsztaty, a przy drugiej scenie m.in. sprzęt wojsk inżynieryjnych i przeciwchemicznych. 

 

Dla dzieci i młodzieży Biuro Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w godz. 12.00 - 18.00 uruchomi miasteczko sportowe, w którym będzie można spróbować takich dyscyplin jak: mini tenis stołowy, letni curling, zawody na ergometrach wioślarskich. Młodsze dzieci będą mogły odbyć pojedynek z „rycerzem”, poćwiczyć  rzuty piłeczką czy ringo i spróbować jeszcze wielu innych atrakcji.

 

Również między rondem Charlesa de Gaulle’a a Muzeum Wojska Polskiego będzie co oglądać - pokazywany będzie zabytkowy sprzęt grup rekonstrukcyjnych. Tego dnia Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Forcie Czerniaków można zwiedzać bezpłatnie.

 

O zmianach w komunikacji miejskiej w związku z uroczystościami czytaj tutaj.

Tagi: Święto Wojska Polskiego, uroczystości, festyn, obchody, rocznica


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń