WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 5 lipca 2022 r.
Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

Współpraca Urzędu Dzielnicy z MPWiK w związku z budową sieci wodociągowo-kanalizacyjnej

Urząd Dzielnicy Wawer   |  19 sierpnia 2011

1. Spółką powołaną do realizacji zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków na terenie m. st. Warszawy a więc i Dzielnicy Wawer jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A. (Dzielnica nie buduje sieci wodociągowej ani kanalizacyjnej).
MPWiK jest Spółką, której właścicielem jest Miasto Stołeczne Warszawa.
3. Zgodnie z procedurą ustalona przez Urząd m. st. Warszawy, Dzielnica Wawer zgłasza do Biura Infrastruktury Urzędu m. st. Warszawy, dwa razy w roku czyli do 30 marca i 30 czerwca potrzeby inwestycje o charakterze priorytetowym, czyli związane z obiektami użyteczności publicznej, budową dróg oraz inwestycje szczególnie uzasadnione względami społecznymi.
4. Biuro Infrastruktury dokonuje analizy zgłoszonych przez Dzielnicę inwestycji biorąc pod uwagę ich zgodność z zasadami przygotowania (tzn. arkusze inwestycji z mapami i analizą własności gruntów, które opracowuje Wydział Infrastruktury w Dzielnicy).
Zgłoszenia wymagające uzupełnień zostają przekazane do Dzielnicy w terminach odpowiednio do 30 kwietnia i 30 lipca.
5. Biuro Infrastruktury analizuje zgłoszone inwestycje biorąc pod uwagę techniczną możliwość realizacji, zasadność inwestycji wynikającej z jej priorytetowego charakteru, dostępność terenu pod inwestycję oraz możliwości finansowe MPWiK. Biuro Infrastruktury ustala zweryfikowaną listę inwestycji priorytetowych proponowanych do umieszczenia w wieloletnim planie inwestycyjnym ze wskazaniem okresu realizacji i przekazuje ją do Zarządu MPWiK S.A. w terminach do 30 maja i 30 sierpnia.
6. MPWiK przygotowuje aktualizację planu inwestycyjnego uwzględniając propozycje przekazane przez Biuro Infrastruktury. Aktualizację projektu planu inwestycyjnego przyjmuje uchwałą Zarząd Spółki MPWiK i zatwierdza Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy.
 7. MPWiK S.A. przesyła do Urząd m. st. Warszawy zatwierdzony plan inwestycyjny, a w przypadku nie umieszczenia określonych inwestycji w tym planie przedstawia uzasadnienie w terminie odpowiednio do 30 czerwca i 30 września.

Tagi: wodociągi, kanalizacja, budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2
Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń