WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 30 września 2022 r.
Imieniny obchodzą: Wera, Zofia, Honoriusz

Razem możemy wszystko

Hanna Kowalska  |  23 sierpnia 2011

W poniedziałek 8 sierpnia w kawiarni Cafe Peron w Międzylesiu odbyło się spotkanie wolontariuszy akcji „WYGRAJMY RAZEM plac zabaw dla Wawra”. Inicjatorzy akcji: pan Robert Nowakowski z Anina, radny Wawra Mirosław Gotowiec oraz pani Anna Barycka z Polish Canadian Students Association of Windsor spotkali się z mieszkańcami Wawra oraz panią dyrektor Klubu Kultury Zastów – Lilianą Owies, panią Agnieszką Sędzielowską– pracownikiem klubu kultury, panią Joanną Podsiadły  z Wydziału Kultury Dzielnicy Wawer oraz przedstawicielem „Wawerskich Wiadomości Sąsiedzkich” w mojej osobie.

 

Akcja „WYGRAJMY RAZEM plac zabaw dla Wawra” ma na celu skoordynowanie działań służących uzyskaniu jak największej ilości głosów dla placu zabaw przy Klubie Kultury Zastów w konkursie „100 placów zabaw na 100 lat Nivea” . Jeśli uda nam się znaleźć w pierwszej setce, Nivea ufunduje nowoczesne i spełniające wszelkie normy bezpieczeństwa urządzenia do pełnego wyposażenia placu zabaw. Od początku trwania konkursu zarówno inicjatorzy projektu i dyrekcja klubu kultury jak i Urząd Dzielnicy oraz „Wawerskie Wiadomości Sąsiedzkie” – każdy we własnym zakresie promował głosowanie na naszą lokalizację, zrodził się jednak pomysł, aby połączyć te działania.

 

Dotychczas udało się rozpropagować informację na wielu lokalnych portalach oraz w serwisie społecznościowym Facebook.com i na specjalnie utworzonej dla projektu stronie www.plac-zabaw-dla-wawra.pl . Dzięki uprzejmości Urzędu Dzielnicy wydrukowanych zostało kilkadziesiąt plakatów i kilkaset ulotek, które na terenie dzielnicy rozprowadzili wolontariusze projektu, jak również umieściły w swoich lokalach niektóre wawerskie firmy.

 

Do akcji przyłączyli się też: Stowarzyszenie Inicjatywa Młodych „Razem”, Ochotnicza Straż Pożarna w Radości, a także niektóre wesołowskie portale. Akcja sięgnęła jednak znacznie dalej, dzięki współpracy z PCSAW  oraz z Centrum Oświaty i Kultury Polskiej w Stachanowie na Ukrainie, wawerska lokalizacja zyskała glosy polonijnych studentów z Kanady i Polaków z Ukrainy.

Niezastąpione było również przekazywanie wiadomości o konkursie z ust do ust – swoim rodzinom, znajomym, współpracownikom, jednak dystans dzielący plac zabaw przy ul. Lucerny 13 od placów z czołówki wciąż jest ogromny. Jak oszacował pan Mirosław Gotowiec, nasz plac dostaje średnio 90 głosów dziennie, podczas gdy place ze szczytu rankingu – ok.900! Ale ponieważ konkurs trwa do końca października, dogonienie konkurencji jest jeszcze możliwe, jeśli tylko zmobilizujemy wszystkie siły w tym wyścigu.

 

Burza mózgów w poniedziałkowy wieczór przyniosła szereg ciekawych pomysłów, co jeszcze poza rozpowszechnianiem informacji o głosowaniu można zrobić dla zwiększenia szans wawerskiego placu zabaw. Główne z nich to: uzupełnienie dotychczasowych działań w sieci o spoty reklamowe na portalu Youtube.com, zaangażowanie w akcję młodzieży gimnazjalnej poprzez możliwość uzyskania punktów na świadectwie szkolnym za działalność społeczną oraz zainteresowanie tą inicjatywą lokalnych przedsiębiorców. Spotkanie, choć kameralne, poza możliwością podzielenia się na żywo nowymi pomysłami, dało również obraz ogromnego potencjału, jaki tkwi w ludziach chcących na plus zmieniać lokalną rzeczywistość i jaki wyrasta z połączenia tych chęci. Jak powiedział pan Robert Nowakowski – szkoda, żeby ten potencjał się zmarnował.

 

Kolejne spotkanie, na które wszyscy Państwo są zaproszeni, odbędzie się 5 października br. o godzinie 18:30 w Klubie Kultury Zastów (ul. Lucerny 13). Podsumowane na nim zostaną dotychczasowe dokonania oraz szczegółowo omówione będą przyszłe działania na rzecz renowacji placu zabaw przy klubie – jeśli nie uda się w ramach konkursu Nivea, to poza nim. Na to też są już konkretne pomysły. Oczywiście do tego czasu nie zwalniamy tempa – głosujemy co dzień i rozpowszechniamy głosowanie wszelkimi możliwymi kanałami komunikacji.

 

Jeśli chcą Państwo wesprzeć akcję, zapraszamy przede wszystkim do codziennego oddawania głosu na wawerską lokalizację (http://100latnivea.pl/glosowanie/plac/1485 ) oraz do wzięcia z Urzędu Dzielnicy ulotek i plakatów w celu ich rozdania/rozwieszenia w miejscu swojego zamieszkania i wśród znajomych. (W przypadku zapotrzebowania na większą ilość materiałów promocyjnych proszę przed wizytą w urzędzie zgłosić ten fakt pod numer telefonu (22) 44 36 899 bądź adres mailowy JPodsiadly@um.warszawa.pl ). I oczywiście zapraszamy na spotkanie.

Wypowiedź Pani Dyrektor Liliany Owies: 

 

Materiał filmowy prezentujący obecny wygląd placu zabaw: 

Tagi: plac zabaw, projekt, konkurs, KK Zastów, Nivea, 100-lecie, wygrajmy razem plac zabaw dla Wawra


Komentarze użytkowników (4)

Dodaj komentarz
DE__GOMI | 2011-08-25 08:42:38

Wg stanu na 24 sierpnia mamy już 6265 głosów - to tylko 263 miejsce. By być w pierwszej 75 (bo 25 lokalizacji już wygrało) powinniśmy zachęcić nowych użytkowników do rejestracji i codziennego klikania.
Zachęcam do "mówienia" o konkursie w szkołach 1 września po powrocie dzieci z wakacji.
Pozdrawiam

DE__GOMI | 2011-09-07 21:54:30

Jako zachętę dla najlepszych "klikaczy" na wawerski plac zabaw proponuję, a w zasadzie rozszerzam swoją propozycję pierwotnie skierowaną tylko do mieszkańców ulicy Wiązanej.
Osoba która:
- założy na stronie nivea użytkownika zaczynającego się od słów PROJEKTWIAZANA
- dokładnie w dniu 30 września do 24:00 prześle na mój adres mirekgotowiec@wp.pl informację (najlepiej w formie "print screena") z ilością punktów jakie zdobył
- ilość uzyskanych punktów będzie wartością największą

otrzyma od mnie 5 voucherów do kina Promenada - data ważności 25 XI 2011.

Zachęcam do wytrwałego głosowania i czekam na zgłoszenia 30 września.
Dodatkowe informacje o inicjatywie mieszkańców http://plac-zabaw-dla-wawra.pl/

Mirek Gotowiec

Janka | 2012-02-20 14:11:25

Plac zabaw na terenie KK Zastów to chyba żart! Przy tak ruchliwej ulicy, hałasie i zgiełku to jakas pomyłka!!!

DE__GOMI | 2012-03-14 23:32:52

No i udało się. 20 III 2012 Rada dzielnicy prawdopodobnie wprowadzi do budżetu na 2012 rok zadanie "Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw w osiedlu Zastów" wraz z opisem pozycji budżetowej: W związku z licznymi wnioskami mieszkańców osiedla, Zarząd Dzielnicy wnosi o wprowadzenie zadania polegającego na modernizacji istniejącego placu zabaw dla dzieci przy ul. Lucerny. Środki wykorzystane zostaną na zakup sprzętu zabawowego, wykonanie bezpiecznej nawierzchni.

Kwota przeznaczona na ten cel to 450 tys zł.

Pozdrawiam i zachęcam do aktywnego włączania się do tego rodzaju działań.

stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


27 września - 2 października 2022

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Piątek, 30 września 2022

Wystawa fotografii "Czerwcowe pachnidła"

Sobota, 1 października 2022

Wydarzenie "Solidarni z Ukrainą"

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń