WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 17 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Weronika, Sławomir, Brunon

Lato w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios  |  26 sierpnia 2011

Lato w Radzie Dzielnicy Wawer

Lipiec i sierpień są tradycyjnie czasem odpoczynku dla radnych, okresem rzadszych sesji i komisji. W wakacje odbyła się jedna sesja Rady Dzielnicy Wawer. Poza drobnymi zmianami budżetowymi Radni uchwalili listę miejsc, na których mogą odbywać się targowiska jednodniowe. Dotychczasową listę takich miejsc uzupełniono o parking przy Urzędzie Dzielnicy. W sprawach różnych poruszono kwestię zalewania osiedla Aleksandrów po intensywnych opadach deszczu. W wyniku rozmowy Burmistrz Dzielnicy zobowiązała się do udrożnienia przez służby dzielnicowe rowów melioracyjnych przy drogach dzielnicowych, jednocześnie stwierdziła, że za udrożnienie rowu na terenie prywatnym odpowiedzialny jest wyłącznie właściciel, zaś przedstawiciele Dzielnicy nie mogą wejść na jego teren.

Komisje Ładu Przestrzennego i Statutowa zajmowały się statutami Rad Osiedli. Zweryfikowano granice osiedli i zakończono pracę nad samymi statutami oraz zasadami przeprowadzania wyborów. Zaraz po wakacjach zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne w sprawie nowych statutów, zaś na przełomie roku zostaną przeprowadzone wybory.


Na marysińskiej Syrence odbył się turniej piłkarski szkół biorących udział w akcji „Lato w Mieście”. Gościem  turnieju był przewodniczący Komisji Sportu Rady Warszawy – Paweł Lech. Turniej był doskonałą okazją do przedstawienia Radnemu Warszawy problemów sportu w dzielnicy i na osiedlu Marysin Wawerski. Paweł Lech, który w ubiegłej kadencji współdecydował o powstaniu tego pięknego ośrodka sportowego, z zainteresowaniem zapoznał się z bieżącą pracą Syrenki i planami sportowymi Wawra.

Tagi: rada dzielnicy, melioracja, rady osiedli, granice osiedli, sport


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
teknosystempracownicy

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń