WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 2 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

Wisła znów nasza

Olga Łęcka  |  24 kwietnia 2014

Słońce, ciepły wietrzyk i kropelki wody. Właśnie te żywioły kojarzą mi się ze statkami i promami na Wiśle. Powiem Wam szczerze, że przy obecnej aurze już czuję lato i błogie lenistwo związane z urlopem. A informacja o nowym sezonie rejsów po królowej polskich rzek rozbudziła we mnie pokłady relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu. Być może zbyt „odpłynęłam” w wakacyjnych marzeniach, jednak cieszę się, że znów Wisła będzie tętnić życiem.

1 maja rozpocznie się szósty sezon Warszawskich Linii Turystycznych. W tym roku na stałe do wakacyjnego kalendarza wpiszą się piątkowe rejsy Wisłą i Kanałem Zegrzyńskim do Serocka.

W maju i w czerwcu statek opatrzony nazwą Wars będzie pokonywał trasę: Cypel Czerniakowski - Gruba Kaśka – Podzamcze - Cypel Czerniakowski tylko w weekendy i dni świąteczne. Natomiast wraz z nadejściem lipca do końca sierpnia będzie dodatkowo kursował w piątki, trzy razy pokonując tę trasę. W weekendy i dni świąteczne będzie kursował cztery razy.

Lewobrzeżną i prawobrzeżną Warszawę połączą cztery promy, kursujące trzydzieści razy dziennie do 30 czerwca w weekendy i święta. Od lipca do końca sezonu Wisłę będziemy mogli pokonać za pośrednictwem promu codziennie. W dni powszednie promy będą kursowały pomiędzy Cyplem Czerniakowskim, Saską Kępą, Mostem Poniatowskiego, Stadionem Narodowym, Podzamczem i Zoo. Dla osób, które będą chciały odwiedzić sąsiadów z Łomianek uruchomione zostanie linia pomiędzy Nowodworami i tą właśnie miejscowością.

Za przyjemność z rejsu do Serocka będziemy musieli zapłacić 36 zł. Osoby, które mogą skorzystać z ulgi zapłacą połowę mniej. Taniej wyniesie nas wycieczka tramwajem wodnym. Za tę atrakcję będziemy musieli uiścić opłatę w wysokości 18 zł., analogicznie bilety zniżkowe kosztują 9 zł. Przejażdżka promem pomiędzy lewym i prawym brzegiem Wisły będzie nieodpłatna.

Teraz pozostaje nam tylko cieszyć się z zapewnionych atrakcji i łapać pierwsze promienie słoneczne na statkach i promach kursujących po Wiśle. Do zobaczenia na pokładzie :)

Tagi: rejsy po Wiśle, Wisła, promy, statki Wisła, Wisła rejsy, rejsy do Serocka,


Komentarze użytkowników (1)

Dodaj komentarz
MP. | 2014-04-26 22:30:45

Ależ niesamowity wstęp :-)

stalgast2
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń