WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 18 czerwca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Pikieta, i co dalej?

Hanna Kowalska  |  2 września 2011

Wczoraj popołudniu pod Urzędem Dzielnicy Wawer odbyła się pikieta mieszkańców mająca na celu zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Mrówczej i Zwoleńskiej, gdzie dwa tygodnie temu miał miejsce tragiczny wypadek. 

Proponowane przez Urząd rozwiązanie – dodatkowe oznakowania i pasy zwalniające – częściowo już zostało zrealizowane, jednak wszyscy zdają sobie sprawę, że prawdziwe zlikwidowanie problemu przyniesie dopiero budowa tunelu, na którą w tej chwili nie ma środków w budżecie miasta. 

Burmistrz Wawra – Pani Jolanta Koczorowska – zapewniała jednak, że Zarząd jest po stronie mieszkańców i będzie naciskał na władze Warszawy, aby przyspieszyli tę kluczową inwestycję. Podziękowała mieszkańcom za zebranie 2400 podpisów i obiecała złożyć to pismo na ręce Pani Prezydent Warszawy oraz Wiceprezydenta miasta. 

Działania mieszkańców, wściekłych i zdesperowanych, bynajmniej nie kończą się na wczorajszej pikiecie. Planowane jest spotkanie z Wiceburmistrzem – Adamem Godusławskim w sprawie likwidacji billboardów, które zasłaniają skrzyżowanie wyjeżdżającym z ulicy Mrówczej. Na portalu społecznościowym Facebook powstało wydarzenie „Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w dzielnicy Wawer”, gdzie na bieżąco można śledzić działania zaangażowanych w sprawę mieszkańców i oczywiście się w nie włączyć. Zapraszamy do odwiedzenia tej strony pod adresem: https://www.facebook.com/event.php?eid=275041689180008 (dostępna po zalogowaniu).

Tagi: pikieta, protest, wypadek, bezpieczeństwo, Zwoleńska, Mrówcza, tragedia, tunel, tunel w Wawrze


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie formy aktywnego, wakacyjnego wypoczynku są dla Ciebie interesujące?

Wycieczki rowerowe
Wspinaczka górska
Spływy kajakowe
Sporty wodne
Sporty ekstremalne
Turystyka piesza
Aktywne zwiedzanie
Inne
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń