WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 28 marca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna

Jak od 1 lipca będzie kursować SKM S1?

ZTM  |  30 czerwca 2014

Od 1 do 14 lipca br. dla pociągów SKM S1 na linii pruszkowskiej będzie obowiązywała trasa skrócona do Piastowa. Na linii otwockiej, w związku z zamknięciem jednego z torów na odcinku Warszawa Falenica – Otwock, będzie kursowało mniej pociągów. Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa ZS7. Zmiany są spowodowane pracami modernizacyjnymi prowadzonymi na linii pruszkowskiej i otwockiej.

Linia pruszkowska

Pociągi SKM S1 – przez pierwsze dwa tygodnie lipca – będą kończyły i zaczynała kursy
w Piastowie
. Odcinek Piastów – Pruszków będzie obsługiwany przez Koleje Mazowieckie
i zastępczą linię autobusową ZS1, która w dni robocze będzie kursowała na trasie: PKP Pruszków – Sienkiewicza – Kościuszki – al. Wojska Polskiego (powrót: al. Wojska Polskiego – Powstańców – Staszica – Sienkiewicza)  – Al. Jerozolimskie – Tysiąclecia – Traugutta (Piastów).

Ruch pociągów na linii pruszkowskiej będzie odbywał się po torze nr 3, standardowo przeznaczonym do obsługi pociągów jadących w kierunku Pruszkowa. Torem nr 4 będą kursowały wahadłowo tylko pociągi SKM na odcinku Warszawa Włochy – Piastów.

Pociągi SKM na stacji Warszawa Włochy będą odjeżdżały z peronu nr 1, w Ursusie z peronów nr 1
i 2, a w Piastowie z peronu nr 1. Dla pociągów Kolei Mazowieckich na stacjach Warszawa Włochy, Warszawa Ursus i Piastów będzie obowiązywał peron nr 2.

Uwaga! Część pociągów Kolei Mazowieckich, obsługujących linię pruszkowską, na odcinku Warszawa Zachodnia – Brwinów będzie nadal kursowała torami dalekobieżnymi z pominięciem stacji: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów i Pruszków.

Podstawowa organizacja ruchu na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków zostanie przywrócona 15 lipca br. i będzie obowiązywała do jesieni.

 

Honorowanie biletów

 

Zasady honorowania biletów ZTM:

  • Wszystkie bilety ZTM oraz uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej będą honorowane:

-        na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków w pociągach Kolei Mazowieckich obsługujących stacje Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów

-        na odcinku Brwinów – Warszawa Zachodnia w pojazdach zastępczej komunikacji autobusowej KM

  • Pasażerowie posiadający bilety ZTM ważne w 1 i 2 strefie: jednorazowe przesiadkowe, dobowe, 30-dniowe, 90-dniowe, seniora, bilety dla dzieci z rodzin z trójką dzieci oraz uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej będą mogli podróżować pociągami KM, które pomijają stacje: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów, Pruszków, do/ze stacji Brwinów z możliwością powrotu do / wyjazdu z pomijanych stacji bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

 

Zasady honorowania biletów KM:

  • Bilety Kolei Mazowieckich ważne w pociągach na linii KM1 pomiędzy Warszawą a Pruszkowem będą uprawniały do przejazdów:

-        pociągami SKM linii S1 na odcinku Warszawa Wschodnia – Piastów

-        autobusami linii ZS1, 716, 717

  • Pasażerowie posiadający bilety KM wydane:

-        do/ze stacji położonych na odcinku Łowicz Gł. – Warszawa Ursus Płn. oraz do/ze stacji na odcinku Warszawa Ursus – Skierniewice przez Warszawę Włochy, będą mogli podróżować podróż pociągami KM i SKM przez Warszawę Zachodnią

-        do/ze stacji w relacjach obejmujących odcinek Warszawa Włochy – Pruszków, w przypadku korzystania z przejazdów pociągami KM, które pomijają stacje: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa-Ursus Niedźwiadek, Piastów, Pruszków będą mogli podróżować przez Brwinów z możliwością powrotu do / wyjazdu z omijanych stacji pociągami KM i SKM bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

 

Linia otwocka

Od 1 do 14 lipca będzie zamknięty jeden z torów na odcinku Warszawa Falenica – Otwock. Liczba pociągów SKM i Kolei Mazowieckich zostanie zmniejszona.

W dni robocze zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa ZS7 obsługująca trasę: Otwock (Orla) – Świderska (powrót: Staszica – Powstańców Warszawy) – Kołłątaja – Piłsudskiego – Patriotów – Młoda – Bysławska.

Od 15 lipca będzie zamknięty tor nr 1 na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica. Jednocześnie zostaną zmienione rozkłady jazdy SKM i Kolei Mazowieckich oraz trasa i rozkład jazdy linii ZS7. 

 

Honorowanie biletów

 

Wszystkie bilety ZTM, na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia, będą honorowane w pociągach KM (z zastrzeżeniem ważności stref biletowych), obsługujących linię otwocką (KM7). W celu skasowania/aktywowania biletów należy udać się do kierownika pociągu, wsiadając pierwszymi drzwiami (zgodnie z zasadami obowiązującymi w KM).

 

Bilety KM będą honorowane

-        w pociągach SKM na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia

-        w autobusach komunikacji zastępczej ZS7 (Warszawa Falenica – Otwock)

-        w autobusach linii 521 na odcinku Falenica – pl. Zawiszy oraz we wszystkich autobusach i tramwajach kursujących na trasach pokrywających się z odcinkiem Warszawa Falenica – pl. Zawiszy.

 

Tagi: zmiany w komunkiacji, komunikacja, ZTM, SKM, Szybka Kolej Miejska, rozkład jazdy SKM S1


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Marzec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 28 marca 2020

Zapraszamy na wernisaż wystawy

Niedziela, 5 kwietnia 2020

Wielkanocne warsztaty artystyczne w Ferio Wawer!

Niedziela, 5 kwietnia 2020

XI edycja Wawer Music Festival: Sasha Strunin & Gary Guthman Shaw

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń