WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 19 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Czerwiec w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios   |  22 lipca 2014

Czerwcowa sesja Rady Dzielnicy poświęcona była m.in. przyjęciu zmian budżetowych wraz z wprowadzeniem do planów kolejnych inwestycji, zaopiniowaniem i przekazaniem do Rady Warszawy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego obszaru Wiśniowa Góra – część I oraz zapoznaniem się ze sprawozdaniem z działalności Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w ubiegłym roku.

Jako że kończy się budowa ul. Panny Wodnej, a w budżecie na tę inwestycję zostały niewykorzystane środki w wysokości 385 tys. złotych, pojawiła się możliwość przesunięcia ich na kolejne inwestycje. Dzięki temu możliwe stało się sfinansowanie rozpoczęcia budowy ulic: Wiązanej (wraz z chodnikiem), Procesyjnej, Jeziorowej i Mydlarskiej. Budowa tych ulic będzie finansowana również z budżetów lat kolejnych i zakończy się w 2016 roku. W podobny sposób sfinansowana zostanie budowa chodnika w ul. Przylaszczkowej. W omawianej zmianie budżetowej, w związku ze zwiększeniem dochodów Dzielnicy, zarezerwowano również 200 tys. złotych na rozpoczęcie budowy nowego przedszkola przy ul. Skalnicowej. Przedszkole to będzie miało 21 nowych oddziałów szkolno-przedszkolnych z salą mediateki i zostanie ukończone w 2016 roku. Kolejną kwotę – 420 tys. złotych przeznaczono na budowę pawilonu wraz z windą w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Zalipie. Ostatnią z rozpatrywanych zmian budżetowych było przyznanie 50 tys. złotych na inwestycje związane z rozbudową, oznakowaniem i wyposażeniem systemu dzielnicowych ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych. Część nowych środków przekazano do ZGN na wykonanie przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych w budynkach komunalnych przy ul. Bambusowej 5, Bystrzyckiej 67 i Patriotów 1/3. Wykonane zostaną również projekty przyłączy gazowych, instalacji gazu i instalacji centralnego ogrzewania w budynkach komunalnych przy ul. Technicznej 3 i 14, Widocznej 45a oraz Płowieckiej 77.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego obszaru Wiśniowa Góra – część I powstawał kilkanaście lat. Obszar planu zajmuje powierzchnię 115 ha. Jest to teren położony w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, zalesiony w połowie XX wieku. Istniejąca zabudowa to głównie domy jednorodzinne. Plan dopuszcza zieleń leśną, dalszą zabudowę jednorodzinną na działkach z zielenią leśną, usługi zdrowia, opieki społecznej, sportu oraz rekreacji. Radni przyjęli przedstawiony im projekt planu bez uwag i trafi on teraz pod obrady Rady Warszawy.

Dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami – Arkadiusz Kuranowski przedstawił sprawozdanie z działalności Zakładu w 2013 roku. W sprawozdaniu omówiono realizację zadań z gospodarowania majątkiem ZGN, zadań powierzonych do realizacji przez ZGN oraz wykonanie planu dochodów, wydatków i inwestycji. Sprawozdanie to Rada Dzielnicy przyjęła pozytywnie.

W imieniu radnych naszej dzielnicy życzę Państwu udanej przerwy wakacyjnej.

Tagi: Czerwiec w Radzie Dzielnicy Wawer, Rada Dzielnicy Wawer, radni, rada


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń