WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 30 września 2022 r.
Imieniny obchodzą: Wera, Zofia, Honoriusz

Zdziałajmy coś razem - lokalnie!

Izabela Gloskiewicz, inicjatywa. um.warszawa.pl  |  8 sierpnia 2014

W dobie XXI wieku, którego cechuje ciągły szum komunikacyjny, portale społecznościowe - spełniające już nie tylko funkcję informacyjne, ale także rozrywkowe i życie z „dnia na dzień” często nie mamy czasu poznać swoich sąsiadów, a tym bardziej zrobić coś wspólne razem, dla dobra ogółu. Na szczęście w naszej stolicy możemy realizować liczne działania lokalne, dzięki którym nie tylko poznamy otaczających nas ludzi, ale także poprawimy warunki bytu, doskonale się przy tym bawiąc.

To wszystko możemy osiągnąć wchodząc w program inicjatyw lokalnych i to tylko dzięki spełnieniu sześciu kroków. Jak się domyślacie pierwszy etap ściśle związany jest z naszym pomysłem. Jeśli wiecie, co przydałoby się zmienić w okolicy, czego najbardziej potrzebujecie nie zwlekajcie! Wasze pomysły mogą dotyczyć zarówno imprez integrujących Sąsiadów, budowy placu zabaw, odnowienia miejsca, w którym spotykacie się z mieszkańcami osiedla. Pomysłów możecie mieć wiele, a potrzeb z całą pewnością macie mnóstwo. W inicjatywę lokalną musicie „wciągnąć” swoich Sąsiadów, po dyskusjach, które z całą pewnością będą burzliwe ustalcie sobie cel działania :) Pamiętajcie jednak, że pomysł musi wpisać się np. w działalność charytatywną, bądź wspomagającą rozwój danej społeczności. Wasze działania mogą mieć związek również z potrzymaniem tradycji, ochroną dóbr kultury i przyrody albo poprawić bezpieczeństwo w okolicy.

Nie myślcie sobie, że po podaniu pomysłu, Wasza praca w realizację projektu dobiegnie końca. Tak naprawdę teraz dopiero zacznie się dobra zabawa. Udział mieszkańców danej społeczności w konkretny pomysł musi zostać dokładnie określony. Sprecyzujcie czy wniesiecie wkład rzeczowy ( np. jakie rzeczy wniesiecie do realizacji przedsięwzięcia), wkład finansowy bądź pomoc społeczną ( musicie podać dokładną liczbę osób zaangażowanych w pomysł, ile czasu jesteście w stanie poświęcić na realizację przedsięwzięcia i jakiego rodzaju będą to prace). Określcie koszt pomysłu, uzasadnijcie czemu Wasza inicjatywa jest potrzeba okolicy i wybierzcie lidera grupy, który będzie Was reprezentował w kontakcie z przedstawicielami miasta.

Od miasta możecie oczekiwać m.in. wsparcia organizacyjnego, wypożyczenia sprzętu technicznego, czy pomocy materialnej. Pamiętajcie jednak, że miasto nie przekaże Wam środków pieniężnych, ale zakupi niezbędne materiały.

Krok drugi polega na wypełnieniu odpowiedniego wniosku, który możecie złożyć w dowolnym czasie w Urzędzie m.st. Warszawy, Wydziale Obsługi Mieszkańców bądź kancelarii naszego urzędu. Następny etap polega na ocenie wniosku przez kompetentne do tego osoby. Pomysł będzie badany pod kątem formy Waszego udziału, wkładu własnego w kwestii prac społecznych, środków z budżetu miasta, realizacji pomysłu oraz potrzeb społecznościowych. Gdy wniosek zyska aprobatę, musicie ustalić z przedstawicielami miasta szczegóły realizacji Waszej inicjatywy. Krok piąty to wspólna adaptacja pomysłu, a finiszem będzie sprawozdanie z wykonania zadania oraz podsumowanie.

Wydaje mi się, że tak naprawdę zakończeniem przedsięwzięcia będzie Wasza satysfakcja i radość z dobrze wykonanego zadania. Jeśli zachęciłam Was do realizacji inicjatywy lokalnej i chcielibyście wypełnić odpowiedni wniosek zajrzyjcie na stronę internetową: www.inicjatywa.um.warszawa.pl/sites/default/files/broszura.pdf. Będę za Was mocno trzymać kciuki. Koniecznie pochwalcie się Waszym zrealizowanym pomysłem. :)  

Tagi: inicjatywa lokalna, sąsiedzki, inicjatywy, inwestycje


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


27 września - 2 października 2022

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Piątek, 30 września 2022

Wystawa fotografii "Czerwcowe pachnidła"

Sobota, 1 października 2022

Wydarzenie "Solidarni z Ukrainą"

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń