WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 25 lutego 2020 r.
Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła

Marcin Jędrzejewski, Przewodniczący Rady Dzielnicy   |  8 września 2011

W okresie wakacyjnym odbyły się dwie sesje Rady Dzielnicy. Pierwsza w dniu 14 lipca 2011 r. Gościliśmy na niej Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który przedstawił informację o działaniach inspektoratu na terenie naszej Dzielnicy. Informował także o procedurach obowiązujących przy zgłaszaniu samowoli budowlanych i odbiorach technicznych, a następnie odpowiadał na szereg szczegółowych pytań dotyczących prowadzenia nadzoru budowlanego na naszym terenie. W kolejnych punktach porządku obrad znalazły się informacje o stopniu zaawansowania robót inwestycyjnych i remontów w Dzielnicy, o kosztach i źródłach finansowania Pikniku Wesoła, o zakresie remontów w placówkach oświatowych, o przebiegu akcji letniej w Dzielnicy oraz o planie sprzedaży nieruchomości w roku 2011 i stopniu jego realizacji.

Po zakończeniu sesji, radni wraz z grupą pracowników Urzędu Dzielnicy, złożyli wizytę w 1. Warszawskiej Brygadzie Zmotoryzowanej, gdzie zostali podjęci przez dowódcę brygady i przeszli m.in. krótki egzamin strzelecki.

 

Kolejna sesja odbyła się 25 sierpnia 2011 r. Gośćmi tej sesji byli przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na trenie naszej Dzielnicy – policji, straży miejskiej, ochotniczych straży pożarnych oraz Biura Zarządzania Kryzysowego. Radni zapoznali się z wykonaniem budżetu Dzielnicy za I półrocze 2011 r. (realizowany jest planowo), podjęli trzy uchwały opiniujące pozytywnie zmiany w tegorocznym budżecie, dotyczące zwiększenia środków na funkcjonowanie oświaty i OPS, a także przesunięcia drobnej kwoty środków inwestycyjnych, tak by było możliwe rozstrzygnięcie przetargu na budowę ulicy Błękitnej na os. Zielona. Następnie radni zapoznali się z informacją o przygotowaniu oświaty do nowego roku szkolnego oraz stopniu zaawansowania remontów w placówkach oświatowych. Na koniec sesji rozpatrywana była kolejna skarga jednego z mieszkańców na przewlekłość działania Zarządu Dzielnicy i olbrzymią większością głosów została przez radnych uznana za bezzasadną.

 

Kolejna sesja Rady Dzielnicy jest zaplanowana na dzień 29 września i już dziś zainteresowanych serdecznie na nią zapraszam.

Tagi: rada dzielnicy, sesja, obrady, budżet, inwestycje, nadzór budowlany


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Luty 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Najbliższe wydarzenia


Środa, 26 lutego 2020

Wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy

Niedziela, 1 marca 2020

Urodziny Chopina - koncert 1 marca

Wtorek, 3 marca 2020

Zaproszenie na Dzień Otwarty

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń