WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła

Marcin Jędrzejewski, Przewodniczący Rady Dzielnicy   |  8 września 2011

W okresie wakacyjnym odbyły się dwie sesje Rady Dzielnicy. Pierwsza w dniu 14 lipca 2011 r. Gościliśmy na niej Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który przedstawił informację o działaniach inspektoratu na terenie naszej Dzielnicy. Informował także o procedurach obowiązujących przy zgłaszaniu samowoli budowlanych i odbiorach technicznych, a następnie odpowiadał na szereg szczegółowych pytań dotyczących prowadzenia nadzoru budowlanego na naszym terenie. W kolejnych punktach porządku obrad znalazły się informacje o stopniu zaawansowania robót inwestycyjnych i remontów w Dzielnicy, o kosztach i źródłach finansowania Pikniku Wesoła, o zakresie remontów w placówkach oświatowych, o przebiegu akcji letniej w Dzielnicy oraz o planie sprzedaży nieruchomości w roku 2011 i stopniu jego realizacji.

Po zakończeniu sesji, radni wraz z grupą pracowników Urzędu Dzielnicy, złożyli wizytę w 1. Warszawskiej Brygadzie Zmotoryzowanej, gdzie zostali podjęci przez dowódcę brygady i przeszli m.in. krótki egzamin strzelecki.

 

Kolejna sesja odbyła się 25 sierpnia 2011 r. Gośćmi tej sesji byli przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na trenie naszej Dzielnicy – policji, straży miejskiej, ochotniczych straży pożarnych oraz Biura Zarządzania Kryzysowego. Radni zapoznali się z wykonaniem budżetu Dzielnicy za I półrocze 2011 r. (realizowany jest planowo), podjęli trzy uchwały opiniujące pozytywnie zmiany w tegorocznym budżecie, dotyczące zwiększenia środków na funkcjonowanie oświaty i OPS, a także przesunięcia drobnej kwoty środków inwestycyjnych, tak by było możliwe rozstrzygnięcie przetargu na budowę ulicy Błękitnej na os. Zielona. Następnie radni zapoznali się z informacją o przygotowaniu oświaty do nowego roku szkolnego oraz stopniu zaawansowania remontów w placówkach oświatowych. Na koniec sesji rozpatrywana była kolejna skarga jednego z mieszkańców na przewlekłość działania Zarządu Dzielnicy i olbrzymią większością głosów została przez radnych uznana za bezzasadną.

 

Kolejna sesja Rady Dzielnicy jest zaplanowana na dzień 29 września i już dziś zainteresowanych serdecznie na nią zapraszam.

Tagi: rada dzielnicy, sesja, obrady, budżet, inwestycje, nadzór budowlany


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Styczeń 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń