WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 13 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym

Grochów się zmienia

Bożena Manarczyk  |  29 sierpnia 2014

Dużo dzieje się na naszym Grochowie. Realizowane są inwestycje duże i mniejsze. Kosztowne rozbudowy i modernizacje placówek oświatowych, rewitalizacja parków, przebudowy i modernizacje ulic, rewitalizacja kamienic, budowa i remonty placów zabaw dla najmłodszych. To tylko niektóre zadania realizowane od 2006 roku w naszej dzielnicy. Wszystkie prace wymagają środków finansowych, które w wyniku działań wielu osób udaje się pozyskiwać od władz miasta.

Mieszkam na Grochowie od lat sześćdziesiątych. Od prawie dwóch kadencji jestem radną w naszej dzielnicy i z wielką satysfakcją patrzę na to, co udało nam się osiągnąć w tym czasie. Te sukcesy to efekt ciężkiej pracy i zaangażowania wielu osób.

W latach 2006-2014 zrealizowano wiele inwestycji drogowych. Przebudowano między innymi ciąg ulic Szaserów i Makowskiej. To bardzo usprawniło komunikację w tym rejonie i stało się alternatywą dla korzystających z ulicy Grochowskiej. Przebudowano ulicę Chrzanowskiego, na którą przeznaczono ponad 4 miliony złotych. Ulice te otrzymały nową nawierzchnię, ścieżki rowerowe, oświetlenie, chodniki. Wybudowano zatoki parkingowe umożliwiające mieszkańcom bezpieczne parkowanie samochodów. Na liście zadań realizowanych w 2014 roku znalazły się również ulice Łysogórska, Bitwy Grochowskiej, Pokucka i Trembowelska. Wszystkie tego typu inwestycje wymagają czasu i często powodują chwilowe niedogodności dla nas, mieszkańców. Jestem przekonana, że warto być cierpliwym, aby móc cieszyć się widokiem zmieniającego się Grochowa. Ale to nie koniec zmian, przed nami jeszcze dużo pracy.

W tym roku wykonywana jest dokumentacja techniczna na przebudowę ulicy Murmańskiej, budowę ulicy Białowieskiej i przebudowę ulicy Olszynki Grochowskiej na całej długości. Tak wyczekiwana i odsuwana w czasie przebudowa ulicy Olszynki Grochowskiej będzie obejmowała między innymi wykonanie odwodnienia oraz wymianę nawierzchni. Warto tutaj wspomnieć, że pierwotny projekt zawierał jedynie przebudowę znacznie krótszego odcinka tej ulicy, tj. od ul. Pabianickiej do ul. Szaserów. Jako mieszkanka ulicy Olszynki Grochowskiej osobiście zaangażowałam się w ten projekt, pisałam w tej sprawie interpelacje i udało mi się doprowadzić do przyjęcia projektu modernizacji całej ulicy.

Na początku 2006 roku na Gocławku istniały ulice, które nie miały utwardzonej powierzchni. Zrealizowano przebudowę ulic Gorzelniczej i Cukrowniczej.

Zachęcam do spaceru po zmieniającym się Grochowie i sprawdzenia osobiście zachodzących zmian.

Tagi: inwestycje, grochowskie ulice, rozwój grochowa, infrastruktura, drogi


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń