WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 30 września 2022 r.
Imieniny obchodzą: Wera, Zofia, Honoriusz

Stań się jeszcze bardziej aktywny w stolicy :)

Olga Łęcka  |  7 października 2014

Jeśli czasem śledzicie stronę Urzędu m.st. Warszawy, mogliście natknąć się na „Niezbędnik aktywnego mieszkańca”. Być może ciekawość spowodowała, że sami odkryliście, co się za nim kryje, a może tytuł w ogóle Was nie zainteresował? Jeśli nie wiedzieliście o tym nowym projekcie, zapraszam do dalszej lektury. Postanowiłam bowiem przybliżyć Wam trochę nowy blog informacyjny dedykowany aktywnym mieszkańcom stolicy. A my właśnie tacy jesteśmy, prawda :) ?

„Niezbędnik aktywnego mieszkańca” został przygotowany przez Centrum Komunikacji Społecznej, a jego głównym celem jest ułatwienie współpracy mieszkańców stolicy z przedstawicielami samorządu. „Niezbędnik” podzielono na cztery części. Pierwszą z nich jest blog pt. „Chcę działać” – za jego pośrednictwem możemy uzyskać informację o tym, jakiej pomocy możemy oczekiwać od miasta, realizując swój pomysł np. na integrację mieszkańców, zmianę wizerunku danego miejsca bądź zorganizowanie imprezy masowej. Ponadto uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych znajdą tu zaproszenie do odnalezienia swojego miejsca w Młodzieżowej Radzie Dzielnicy.

Druga zakładka określona hasłem: „Moim zdaniem” dotyczy wniosków i skarg, pomysłów oraz projektów związanych z budżetem partycypacyjnym czy tematycznych spotkań mających na celu znaleźć rozwiązanie problemu, który nurtuje daną społeczność. Ponadto w tej zakładce znajdziemy informację o dyżurach radnych m.st. Warszawy.

Natomiast zakładka „Mam pomysł” to internetowe miejsce, w którym poczytamy o inicjatywach uchwałodawczych. Zatem jeśli chcecie zrealizować pewien projekt, zbierzcie 15 000 podpisów mieszkańców stolicy. Wobec tylu podpisów Rada Warszawy nie może być obojętna i musi go rozpatrzeć. Z kolei w zakładce „Chcę wiedzieć” znajdziecie m.in. informacje o sesjach Rady Dzielnicy oraz o infolinii 19115.

Istotną kwestią jest fakt, że nasz internetowy „Niezbędnik” cały czas może się rozwijać. Jeśli macie jakieś propozycje zmian jego funkcjonowania, uwagi bądź komentarze, piszcie śmiało na adres mailowy: inicjatywa@um.warszawa.pl

Tagi: Niezbędnik aktywnego mieszkańca, aktywny mieszkaniec, inicjatywy lokalne, inicjatywy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


27 września - 2 października 2022

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Piątek, 30 września 2022

Wystawa fotografii "Czerwcowe pachnidła"

Sobota, 1 października 2022

Wydarzenie "Solidarni z Ukrainą"

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń