WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 30 września 2022 r.
Imieniny obchodzą: Wera, Zofia, Honoriusz

63 działania na 63 dni Powstania zostały wybrane!

Olga Łęcka  |  8 października 2014

W czasie wakacji za pośrednictwem naszej strony internetowej informowaliśmy o nietypowym, ale bardzo potrzebnym projekcie społecznym, który towarzyszył obchodom upamiętnienia 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Teraz, dzielimy się z Wami radosną informacją. Bowiem wśród zwycięskich projektów znalazły się takie, które były zrealizone na terenie Pragi-Południe i zostały zgłoszone przez naszych sąsiadów! 

Akcja „63 działania na 63 dni Powstania” miała na celu zaangażować mieszkańców całej Warszawy do wspólnego działania na rzecz miasta i w sposób czynny przyczynić się do upamiętnienia heroicznego zrywu z 1944 roku. Osoby, które chciały wziąć udział w projekcie, musiały wykazać się nie tylko kreatywnością, ale także zdolnościami retorycznymi, aby przekonać komisję, że konkretne działanie będzie integrować otoczenie.

Organizatorzy przedsięwzięcia otrzymali prawie 80 wniosków. Niektóre z nich nie były rozpatrywane przez komisję z powodu  niespełnienia wymogów merytorycznych bądź formalnych. Cieszyć może fakt, że większość zwycięskich projektów dotyczy bezpośrednio upamiętnienia i dogłębnego poznania wydarzeń sprzed siedemdziesięciu lat. Do projektu wpłynęły również wnioski dotyczące zmiany infrastruktury w danym miejscu, zorganizowania pikników bądź wydarzeń sportowych integrujących warszawiaków.

Jak poinformowała nas pani Magda Łań z wydziału prasowego Urzędu m.st. Warszawy: W ramach projektu „63 działania na 63 dni powstania” zostało zaakceptowanych 9 pomysłów z Pragi Południe. Jest to zakup tablicy ogłoszeń, remont zniszczonego frontowego lokalu kamienicy przy ul. Głuchej, ustawienie stojaków rowerowych przy Skaryszewskiej 10, zasadzenie krzaków róż przy Skaryszewskiej róg Lubelskiej, realizacja biegu 44. Dnia Powstania, projekt „Pamiętamy! Dziękujemy!”, ustawienie ławki i stolika na spotkania przy Skaryszewskiej 10, zorganizowanie festynu rodzinnego oraz realizacja projektu opatrzonego hasłem „Historia ul Skaryszewskiej w 6 odsłonach”. W przeważającej większości zwycięskie projekty z naszej dzielnicy zostały zrealizowane do końca września br.

Hasło projektu społecznego, w ramach którego zostaną zrealizowane ww. pomysły, nawiązuje do 63 dni bohaterskich walk. Autorzy projektów wyłonionych przez komisję, w której skład weszli przedstawiciele Okręgu Mazowieckiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenia Harcerskiego oraz reprezentant Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy, mogą liczyć na dofinansowanie liczące maksymalnie 1500 zł. Jednak w realizację pomysłu muszą zaangażować się osobiście. Osobom, które czynnie wzięły udział w projekcie „63 działania na 63 dni Powstania”, serdecznie gratulujemy. 

Tagi: 63 działania na 63 dni powstania, Powstanie Warszawskie, inicjatywa sąsiedzka, inicjatywy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


27 września - 2 października 2022

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Piątek, 30 września 2022

Wystawa fotografii "Czerwcowe pachnidła"

Sobota, 1 października 2022

Wydarzenie "Solidarni z Ukrainą"

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń