WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 1 października 2023 r.
Imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz

Pierwszy bilans Towarzystwa Przyjaciół MPK

Towarzystwo Przyjaciół Mazowieckiego Parku Krajobrazowego  |  13 września 2011

Pierwszy bilans Towarzystwa Przyjaciół MPK

 

Właśnie minął pierwszy kwartał działania Towarzystwa Przyjaciół Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Zróbmy krótkie podsumowanie. 

 

Dzięki bardzo dobrej współpracy ze Strażą Miejską w Warszawie i Wydziałem Ochrony Środowiska w Wawrze w ciągu kliku dni od złożenia naszych pism udało się usunąć w dwóch miejscach: wywrotkę gruzu oraz pozostałości rozebranego samochodu. Trzecie zawiadomienie zostało złożone w Wiązownie. Czekamy na równie sprawne działania ze strony ich Wydziału Ochrony Środowiska. 

 

Wspólnie z dyrektorem Mazowieckiego Parku Krajobrazowego panem Sylwestrem Chołastem i nadleśniczym panem Arturem Dawidziukiem z Nadleśnictwa w Celestynowie odbyliśmy kilka spotkań w celu omówienia stawiania biało-zielonych szlabanów na wjeździe do wspólnie wybranego dużego fragmentu lasu pomiędzy Międzylesiem, ulicą Patriotów, Radością i Czarnym Stawem (oczywiście Trakt Napoleoński, jako droga publiczna będzie przejezdny). Mamy już środki na postawienie kilku szlabanów. Częściowo pochodzą one od prywatnych fundatorów. Poszukujemy kolejnych firm lub osób indywidualnych, które chciałyby mieć ufundowany przez siebie szlaban (możliwe jest umieszczenie tabliczki z podziękowaniem na szlabanie. Koszt jednego szlabanu to suma około 1000 złotych). Po 15 września jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie w celu wyznaczenia lokalizacji dla pierwszych szlabanów.

 

Postawienie szlabanów to tylko część działań w kwestii quadów i motocykli. Nie chcemy jedynie zabraniać wjazdu, szukamy też pomysłu na miejsce, w którym młodzi ludzie mogliby jeździć na quadach i motorach. Jednym z takich miejsc jest żwirownia koło Kołbieli. Jednoczenie poszukujemy możliwości udostępnienia fragmentu poligonu w Rembertowie do tych właśnie celów.

 

Na początku października chcielibyśmy przy współpracy z Działem Edukacji Mazowieckiego Parku Krajobrazowego zorganizować dla mieszkańców Wawra wycieczkę po ciekawych fragmentach naszej części MPK (więcej o wycieczce TUTAJ ). Ponadto Nadleśnictwo w Celestynowie zadeklarowało swoją pomoc przy akcji zbierania drobnych śmieci, którą planujemy zorganizować przed opadnięciem liści.


Tagi: Towarzystwo Przyjaciół MPK, MPK, bilans, quady, motory, Kołbiel, śmieci, śmieci w lesie, lasy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


2 - 9 października 2023

Spotkania nt. budów ul. Bursztynowej i Babiego Lata

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czym najczęściej podróżujesz do centrum Warszawy?

Autobusem
Autobusem z przesiadką do tramwaju
Pociągiem (Koleje Mazowieckie lub SKM)
Własnym samochodem
Rowerem / motocyklem
Zobacz wyniki
oromedica

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń