WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 25 listopada 2020 r.
Imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens

IV Falenicka Debata w sprawach bezpieczeństwa za nami

Redakcja

IV Falenicka Debata w sprawach bezpieczeństwa za nami

W dniu 15 października b.r w sali konferencyjnej WSH Fala przy ul. Walcowniczej 14 już po raz czwarty z inicjatywy Andrzeja Wojdy, radnego, a zarazem przewodniczącego komisji inwestycyjnej naszej dzielnicy, odbyła się kolejna debata w sprawach bezpieczeństwa.

W debacie wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców Falenicy oraz zastępca burmistrza Łukasz Jeziorski, komendant wawerskiej Policji Robert Matusik wraz z naczelnikiem wydziału prewencji Bogdanem Piórkowskim i paniami dzielnicowymi oraz kierownik referatu Straży Miejskiej Mirosław Dąbrowski w towarzystwie Marka Szymańskiego odpowiedzialnego między innymi za obszar Falenicy.

W swoich wypowiedziach zgromadzeni mieszkańcy doceniali widoczne zmiany w infrastrukturze drogowej, szczególnie w okolicach miejscowych szkół i centrum Falenicy (barierki, pasy, spowalniacze „garby”, parkingi, plac zabaw), ale również zwrócili uwagę na wiele jeszcze innych potrzeb niezbędnych do poprawienia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Miedzy innymi zwrócono uwagę na konieczność poprawy bezpieczeństwa w okolicach bazaru przy ul. Walcownicza / Bystrzycka, szczególnie w dni targowe. Nieprzepisowo zaparkowane samochody, nie tylko w tym rejonie, ale również przy stacji PKP, Przychodni Zdrowia przy ul. Patriotów oraz naprzeciw WSH Fala od strony ul. Bystrzyckiej, stwarzają niedogodności i zagrożenie dla przechodniów.

Ponownie podniesiono kwestię zwiększenia ilości patroli straży miejskiej i policji szczególnie w okolicach szkół, parkingu przy ul. Walcowniczej od strony ul. Podjazd oraz w godzinach wieczornych w okolicach sklepu Żabka w pobliżu kościoła. Według opinii mieszkańców, którzy nie mają poczucia pełnego bezpieczeństwa, rzadko można spotkać na ulicach naszego osiedla mundurowego przedstawiciela służb odpowiadających za porządek i bezpieczeństwo. Ponadto problemem do tej pory nie rozwiązanym, a wielokrotnie zgłaszanym, nie tylko podczas tego typu debat, jest brak miejskich toalet. Piękny, niedawno temu otwarty plac zabaw z dziesiątkami dzieci, rodziców, dziadków i babć oraz tysiące ludzi korzystających w dni targowe z bazaru sprawiają, że ten problem musi zostać wreszcie rozwiązany. Zwrócono również uwagę na konieczność rewizji decyzji o wprowadzeniu na ul. Biernackiej, sąsiadującej z Przedszkolem przy ul. Bystrzyckiej, ruchu jednokierunkowego. W tym zakresie mieszkańcy zwrócili się również do władz dzielnicy. Poruszano jeszcze wiele tematów, które zostały przez przedstawicieli Urzędu Dzielnicy, Policji i Straży Miejskiej zanotowane i będą one rozpatrzone w najbliższym czasie.

Jak nam powiedział radny Andrzej Wojda mieszkańcy pytając się o termin kolejnej debaty widzą realna potrzebę organizacji tego typu spotkań w sposób cykliczny, które mogą mieć pozytywny wpływ na poprawę ich poczucia bezpieczeństwa.

Tagi: debata o bezpieczeństwie, falenica, falenicka debata o bezpieczeństwie, bezpieczeństwo


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Listopad 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Najbliższe wydarzenia


24 - 25 listopada 2020

Planowane wyłączenia prądu

Środa, 25 listopada 2020

Posiedzenie Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy

Piątek, 27 listopada 2020

Koncert w Rembertowie

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy czujesz się bezpiecznie w naszej dzielnicy?

Zdecydowanie tak
Raczej tak
Raczej nie
Zdecydowanie nie
Nie mam zdania
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń