WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin

Zmiany na Okuniewskiej

Anna Księżopolska  |  13 listopada 2014

Wielokrotnie pisałam o problemie zastawionych samochodami ulic w Wesołej-Centrum. Szczególnie ulica 1 Praskiego Pułku i ulice do niej dochodzące pełne są zaparkowanych aut osób, które przesiadają się na pociąg. Istniejący parking przy stacji kolejowej jest zdecydowanie za mały, a budowa w tym miejscu parkingu Park & Ride nie jest możliwa ze względu na plany PKP zbudowania drugiego toru na odcinku Rembertów – Sulejówek.

Pisałam też, że Zarząd Dzielnicy planuje wybudowanie dodatkowego parkingu od strony ulicy Okuniewskiej. I teraz nadszedł czas realizacji tych planów.

Szacunkowe koszty wybudowania parkingu wynosiły 100 tysięcy złotych, które Dzielnica otrzymała na sfinansowanie inwestycji z Zarządu Dróg Miejskich. Jednak nadesłane oferty przekroczyły tę sumę, resztę więc dołożyła ze swoich środków inwestycyjnych Dzielnica.

Parking zbudowany zostanie wzdłuż peronu w kierunku Warszawy. Będzie mieścił około 200 samochodów, z późniejszą możliwością rozbudowania w kierunku Rembertowa. Wykonany zostanie tak samo, jak parking od strony ulicy Głowackiego – wysypany tłuczniem i utwardzony. Wjazd zlokalizowany został około 180 m od ronda, aby samochody skręcające na parking nie blokowały ronda. Wybudowany dodatkowy pas, czyli lewoskręt z ulicy Okuniewskiej na parking, będzie miał około 40 m długości. Wszystko to zapewnić ma płynny wjazd na parking, a także płynną jazdę ulicą Okuniewską.

Ktoś może zapytać – przecież ten parking nie jest dla mieszkańców Wesołej, ale dla osób całkowicie spoza Warszawy, które wsiadają na naszej stacji do pociągu, więc po co go budować? To prawda, ale wybudowanie parkingu w znaczący sposób poprawi jakość życia mieszkańców Wesołej-Centrum, ułatwi dostęp do sklepów, poczty, przychodni. Mam również nadzieję, że po wybudowaniu parkingu powstaną na ulicy 1 Praskiego Pułku dodatkowe znaki zakazujące postoju powyżej np. 2 h, a Straż Miejska będzie systematycznie kontrolować ich przestrzeganie.

 

Tagi: parking, parkingi w Wesołej, samochody,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Styczeń 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń