WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 8 lutego 2023 r.
Imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim

Wrzesień w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios  |  21 września 2011

W wrześniu odbyła się jedna sesja Rady Dzielnicy Wawer. Radni zajmowali się na niej, między innymi, zmianami w budżecie dzielnicy, opiniowaniem sprzedaży mieszkań komunalnych oraz nadaniem nazwy nowej ulicy. Radni rozpatrywali również skargi na działalność Zarządu Dzielnicy i pracowników Urzędu złożone przez mieszkańców.


W bieżącym roku plan wydatków dzielnicy zmniejszył się o prawie 3,5 mln złotych. Zmiana ta wynika z niemożliwości zrealizowania zaplanowanych inwestycji, co powodowane jest najczęściej przeciągającym się procesem wykupu gruntów, zmianą zakresu inwestycji, bądź niższymi od założonych kwotami uzyskanymi w przetargach na ich wykonanie. Na rok 2012 przeniesiono budowę chodnika w ul. Technicznej, budowę ul. Derkaczy, ul. Panny Wodnej, ul. Radłowej, ul. Ks. Szulczyka, ul. Hafciarskiej. Zaoszczędzono na budowie ul. Rezedowej, natomiast na budowę ulicy I Poprzecznej zwiększono przewidywane środki o 24 tys. złotych. Zwiększono również o 300 tys. złotych środki na modernizację budynku liceum przy ul. Alpejskiej.

Dzielnicy przybyła nowa ulica. Bezimienna droga łącząca Wał Miedzeszyński z ul. Celulozy, znajdująca się pomiędzy ulicami Rosiczki i Podbiałową, zyskała nazwę Dąbrowa.

Na sesji radni otrzymali sprawozdanie Zarządu Dzielnicy z działalności Zarządu we wrześniu. Zarząd podjął uchwały w sprawie, m. in. ustalenia zasad prowadzenia sprzedaży w miejscu handlu jednodniowego, zlecenia stowarzyszeniu „Zaczarowana Dorożka” realizacji zadań z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, programu „Otwarte obiekty sportowe”, wprowadzenia regulaminu przyznawania Wawerskiej Nagrody Sportowej i Wawerskiego Wyróżnienia Sportowego. Zarząd zajmował się również sprawami zmian w budżecie dzielnicy.

Tragiczny wypadek na skrzyżowaniu ulic Mrówczej i Zwoleńskiej w pełni wykazał konieczność zmiany oznakowania tego niebezpiecznego skrzyżowania. Z inicjatywy Zarządu Dzielnicy,  Zarząd Dróg Miejskich przygotuje koncepcję zwiększenia bezpieczeństwa i zmian oznakowania na tym skrzyżowaniu.

Trwają konsultacje społeczne w sprawie statutów Rad Osiedli. Swoje uwagi do Statutów zgłosił Zarząd Dzielnicy. Uwagi pod koniec września rozpatrzy Komisja Statutowa Rady Dzielnicy i ostateczny projekt statutów zostanie przedstawiony pod głosowanie Rady Dzielnicy.

Tagi: rada dzielnicy, sesja, obrady, budżet, inwestycje, nazwa ulicy, Dąbrowa, wrzesień


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Luty 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 10 lutego 2023

Pijcie Ocet, czyli spektakl w WCK Marysin

Niedziela, 12 lutego 2023

Lwy Fortepianu w hotelu Boss

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń