WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 17 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Weronika, Sławomir, Brunon

Wrzesień w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios  |  21 września 2011

W wrześniu odbyła się jedna sesja Rady Dzielnicy Wawer. Radni zajmowali się na niej, między innymi, zmianami w budżecie dzielnicy, opiniowaniem sprzedaży mieszkań komunalnych oraz nadaniem nazwy nowej ulicy. Radni rozpatrywali również skargi na działalność Zarządu Dzielnicy i pracowników Urzędu złożone przez mieszkańców.


W bieżącym roku plan wydatków dzielnicy zmniejszył się o prawie 3,5 mln złotych. Zmiana ta wynika z niemożliwości zrealizowania zaplanowanych inwestycji, co powodowane jest najczęściej przeciągającym się procesem wykupu gruntów, zmianą zakresu inwestycji, bądź niższymi od założonych kwotami uzyskanymi w przetargach na ich wykonanie. Na rok 2012 przeniesiono budowę chodnika w ul. Technicznej, budowę ul. Derkaczy, ul. Panny Wodnej, ul. Radłowej, ul. Ks. Szulczyka, ul. Hafciarskiej. Zaoszczędzono na budowie ul. Rezedowej, natomiast na budowę ulicy I Poprzecznej zwiększono przewidywane środki o 24 tys. złotych. Zwiększono również o 300 tys. złotych środki na modernizację budynku liceum przy ul. Alpejskiej.

Dzielnicy przybyła nowa ulica. Bezimienna droga łącząca Wał Miedzeszyński z ul. Celulozy, znajdująca się pomiędzy ulicami Rosiczki i Podbiałową, zyskała nazwę Dąbrowa.

Na sesji radni otrzymali sprawozdanie Zarządu Dzielnicy z działalności Zarządu we wrześniu. Zarząd podjął uchwały w sprawie, m. in. ustalenia zasad prowadzenia sprzedaży w miejscu handlu jednodniowego, zlecenia stowarzyszeniu „Zaczarowana Dorożka” realizacji zadań z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, programu „Otwarte obiekty sportowe”, wprowadzenia regulaminu przyznawania Wawerskiej Nagrody Sportowej i Wawerskiego Wyróżnienia Sportowego. Zarząd zajmował się również sprawami zmian w budżecie dzielnicy.

Tragiczny wypadek na skrzyżowaniu ulic Mrówczej i Zwoleńskiej w pełni wykazał konieczność zmiany oznakowania tego niebezpiecznego skrzyżowania. Z inicjatywy Zarządu Dzielnicy,  Zarząd Dróg Miejskich przygotuje koncepcję zwiększenia bezpieczeństwa i zmian oznakowania na tym skrzyżowaniu.

Trwają konsultacje społeczne w sprawie statutów Rad Osiedli. Swoje uwagi do Statutów zgłosił Zarząd Dzielnicy. Uwagi pod koniec września rozpatrzy Komisja Statutowa Rady Dzielnicy i ostateczny projekt statutów zostanie przedstawiony pod głosowanie Rady Dzielnicy.

Tagi: rada dzielnicy, sesja, obrady, budżet, inwestycje, nazwa ulicy, Dąbrowa, wrzesień


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
teknosystempracownicy

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń