WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 25 marca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

Z prac Rady Dzielnicy Wesoła w styczniu

Marcin Jędrzejewski, Przewodniczący Rady Dzielnicy Wesoła  |  13 lutego 2015

W styczniu Rada Dzielnicy obradowała dwukrotnie. Najpierw, 8 stycznia, odbyła się druga część posiedzenia rozpoczętego 23 grudnia. Na pierwszej części – z powodu przedłużającej się procedury uzupełnienia składu Rady o nowe osoby, obejmujące mandaty zwolnione po radnych wybranych do Zarządu Dzielnicy – trzeba było wstrzymać się z powołaniem komisji Rady (powołuje się je zawsze w określonym składzie personalnym, a dopóki nowi radni nie złożyli ślubowania, nie można ich w skład komisji powoływać).

Teraz, po dopełnieniu wszelkich formalności, druga część sesji rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez: p. Mariana Babuśkę (objął mandat zwolniony przez Burmistrza Edwarda Kłosa), p. Annę Kozłowską (objęła mandat zwolniony przez Wiceburmistrza Mariana Mahora) oraz p. Huberta Zielińskiego (objął mandat zwolniony przez Wiceburmistrza Krzysztofa Kacprzaka). Następnie odbyła się krótka przerwa, w trakcie której w gronie przewodniczących klubów wypracowano kompromis dotyczący obsady funkcji przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji. Daje on nieco większą reprezentację klubowi PO w liczbie przewodniczących komisji, za to wiceprzewodniczący są w większości z klubu PiS. Jak każdy kompromis, zapewne i ten nie zadowolił wszystkich, ale co znów warto podkreślić, zarówno rozmowy, jak i późniejsze głosowania przebiegały w atmosferze zrozumienia i otwartości na współpracę. Oby tak dalej, bo to tylko będzie dobrze służyło mieszkańcom.

W wyniku przyjętych rozstrzygnięć powołano 5 komisji stałych:

 1. Komisja Budżetu i Planowania Przestrzennego – przewodniczący Marian Babuśka (PO), wiceprzewodnicząca Małgorzata Zaremba (PiS).
 2. Komisja Infrastruktury – przewodniczący Ryszard Brzezik (PO), wiceprzewodniczący Mirosław Maciążek (PiS).
 3. Komisja Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska – przewodnicząca Krystyna Szyszko (PiS), wiceprzewodniczący Hubert Zieliński (Wesoła 2014).
 4. Komisja Oświaty, Kultury i Sportu – przewodniczący Leszek Winiarski (Wesoła 2014), wiceprzewodnicząca Elżbieta Nowosielska (PiS).
 5. Komisja Zdrowia i Spraw Społecznych – przewodnicząca Maria Surawska (PO), wiceprzewodnicząca Elżbieta Nowosielska (PiS).

Oraz:

 1. Komisję Rewizyjną – przewodnicząca Katarzyna Zakrzewska (PO), wiceprzewodnicząca Beata Nowosielska (PiS).
 2. Komisję Mieszkaniową – przewodnicząca Grażyna Weber (PO), wiceprzewodnicząca Hanna Bąbik (niezrzeszona).
 3. Komisję Statutowo-Regulaminową – przewodnicząca Małgorzata Zaremba (PiS), wiceprzewodnicząca Joanna Januszewska (niezrzeszona).

Pełne składy komisji są dostępne na stronie Urzędu Dzielnicy w zakładce Rada Dzielnicy. Zachęcam wszystkich mieszkańców, by zgłaszając się z problemami do radnych, „wybierać” ich nie tylko pod względem okręgu, który reprezentują, ale także pod względem komisji, w której składzie pracują.

Rada przyjęła także ustalenie, że w terminie późniejszym zostanie powołana doraźna Komisja Planowania Przestrzennego, która ma zajmować się opiniowaniem przedkładanych planów, a także działaniami mającymi na celu przyśpieszenie procedur ich uchwalania.

Kolejna sesja odbyła się 29 stycznia. Jej wiodącym tematem była informacja o funkcjonowaniu Dzielnicowego Zespołu Realizacji Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Niestety ze względu na okres ferii na sesję nie mógł przybyć przewodniczący Zespołu p. Janusz Zdzieborski. Dlatego radni zapoznali się jedynie z informacją pisemną. Ustalono także, że spotkanie z przewodniczącym Zespołu w najbliższych dniach zorganizuje Komisja Zdrowia i Spraw Społecznych w dniu 9 lutego br.

W następnym punkcie Rada uchwaliła roczny plan kontroli dla Komisji Rewizyjnej. W bieżącym roku szczegółowemu sprawdzeniu mają podlegać:

 1. Administrowanie lokalami wchodzącymi w skład zasobu lokali mieszkalnych m.st. Warszawy na terenie dzielnicy Wesoła oraz realizacja zaleceń Komisji Rewizyjnej.
 2. Tryb oraz kryteria przyznawania oraz rozliczania środków dla organizacji pozarządowych w zakresie kultury, sportu, oświaty i pomocy społecznej w latach 2013-2015.
 3. Ściągalność opłat z tytułu użytkowania wieczystego od Stowarzyszenia TKKF od czasu ostatniej kontroli.
 4. Zasady udostępniania stołówek szkolnych podmiotom zewnętrznym w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

 

Kolejna sesja została zaplanowana na 19 lutego br., jak zwykle o godz. 14.00 w sali obrad Rady wesołowskiego ratusza. Porządek obrad będzie dostępny w Internecie na tydzień przed terminem sesji. Zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Tagi: z prac rady, rada dzienicy wesoła, sesja rady dzielnicy wesoła, samorząd


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Marzec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 25 marca 2023

Wesele w WCK Falenica

Niedziela, 26 marca 2023

II Maraton Teatralny w Wesołej

Sobota, 1 kwietnia 2023

Leśna Triada Biegowa - ruszyły zapisy!

Zgłoś wydarzenie

smartschool2
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń