WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 19 stycznia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Styczeń w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios  |  5 lutego 2015

Styczniowa sesja Rady Dzielnicy, która rozpoczęła się 14 stycznia br. i miała doprowadzić do powołania komisji tematycznych Rady Dzielnicy, została przerwana po kilku minutach na wniosek rządzącej dzielnicą koalicji Platformy Obywatelskiej i Wawerskiej Inicjatywy Samorządowej.

Komisje Rady Dzielnicy są podstawowym miejscem pracy radnych, bez ich powołania i uczestnictwa w pracy komisji radni nie mogą właściwie wypełniać swoich obowiązków. Podczas prac komisji omawiane są konkretne problemy mieszkańców i opiniowane uchwały stawające później na obradach Rady Dzielnicy. Ostatnie posiedzenia komisji odbyły się w październiku i listopadzie ubiegłego roku – w poprzedniej kadencji Rady. Mając to na uwadze, radni klubu Prawo i Sprawiedliwość wnioskowali o powołanie komisji Rady jeszcze na ostatniej sesji grudniowej. Radni koalicji nie zgodzili się wtedy na to, argumentując, że komisje zostaną powołane na przeznaczonej na to sesji w styczniu. Teraz, w styczniu, ta ważna sesja została przerwana po kilku minutach. Radni zdążyli zatwierdzić jedynie porządek sesji i przyjąć sprawozdanie z ostatniej sesji grudniowej. Przerwa trwa już ponad trzy tygodnie (w chwili pisania tego artykułu).

Oficjalną przyczyną tych zdarzeń jest oczekiwanie na wskazanie przez Komisję Wyborczą osób, które zajmą miejsca radnych, którzy weszli do Zarządu Dzielnicy. Dotychczas koalicja posiadała w 23-osobowej Radzie 13 radnych, ubytek dwóch radnych – Leszka Baraniewskiego z PO i Zdzisława Gójskiego z WIS, którzy zostali zastępcami burmistrza, zmniejsza aktualną liczebność Rady do 21 radnych, z czego koalicja posiada 11. Jest to nadal większość i przy pełnej obecności radnych koalicji mogą oni powołać komisje z ustalonymi przez siebie składami osobowymi, w tym obsadzić funkcje przewodniczących i zastępców przewodniczących poszczególnych komisji.

Dopóki sesja nie będzie wznowiona, nie zostaną wybranie komisje rady, zaś mieszkańcy Wawra nie będą mieli forum, na którym będą mogli przedstawić swoje problemy.

Tagi: Z Prac Rady Dzielnicy Wawer, Rada Dzielnicy Wawer, prace Rady, budżet 2015 rok Wawer


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Styczeń 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


17 - 20 stycznia 2022

Tydzień z budżetem obywatelskim

Czwartek, 20 stycznia 2022

Repertuar kina Stacja Falenica

Czwartek, 20 stycznia 2022

Spacer w Zoo z okazji Dnia Wiedzy o Pingwinach

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń