WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 2 czerwca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

Zamieszanie wokół wody – oficjalne stanowisko MPWiK S.A.

Krzysztof Kacprzak, Beata Pacholec  |  17 marca 2015

Od 1 czerwca 2007 roku eksploatację urządzeń służących do zaopatrzenia w wodę na terenie dzielnicy Wesoła przejęło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie S.A. Od tego dnia to właśnie MPWiK, jako wyspecjalizowane przedsiębiorstwo w Warszawie, przyjęło na siebie zobowiązanie do dostarczania wody dla mieszkańców Wesołej.

A mieszkańcy Wesołej, podobnie jak mieszkańcy pozostałych dzielnic Warszawy, otrzymali gwarancję niezakłóconego zaopatrzenia w wodę o najwyższej jakości. W dodatku po cenach kontrolowanych przez społeczną reprezentację mieszkańców Warszawy, czyli Radę Miasta, która co roku decyduje o ich wysokości. Dla mnie jako odbiorcy wody znaczenie mają tylko trzy elementy: jakość, cena i niczym nieograniczone zaopatrzenie. W jaki sposób producent ma mi to zagwarantować, jest dla mnie nieistotne.

Pojawiły się w ostatnim czasie głosy podające w wątpliwość profesjonalizm MPWiK w kwestii produkcji wody pitnej dostarczanej do naszych domów. Przesyłam więc do redakcji „Wiadomości Sąsiedzkich” korespondencję zawierającą oficjalne stanowisko MPWiK w tej sprawie. Mam nadzieję, że przesłane wyjaśnienia MPWiK zakończą spekulacje na temat domniemanego zagrożenia jakości wody dostarczanej mieszkańcom Wesołej.

 

Krzysztof Kacprzak

Zastępca Burmistrza ds. Inwestycji 

*     *     *

 

Warszawa, dn. 09 lutego 2015 roku

Pan
Krzysztof Kacprzak
Zastępca Burmistrza
Dzielnicy Wesoła

 

PWO/071/2/9/044847/15

Dotyczy: modernizacji SUW Stara Miłosna

Szanowny Panie Burmistrzu,

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., Pion Wody, w odpowiedzi na pismo znak UD-XIV-WIR.7021.61.APY.2015 z dn. 29.01.2015 r. informuje, że w grudniu 2014 roku w Stacji Uzdatniania Wody Stara Miłosna została zakończona modernizacja układu technologicznego. Zadanie polegało na wymianie części filtrów piaskowych na filtry węglowe. Celem inwestycji była szybka i znacząca poprawa zapachu wody w kranach naszych Odbiorców. Zastosowane rozwiązanie zyskało pozytywną opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego (Decyzja nr DE HKN/00017/2015).
Należy podkreślić, że wszystkie parametry wody produkowanej przez Spółkę spełniają wymogi Rozporządzenia Ministra zdrowia z 29.03.2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. nr 61 poz. 417 z późniejszymi zmianami).
Oddzielną kwestią pozostaje konieczność zapewnienia mieszkańcom Dzielnicy Wesoła niezakłóconych dostaw wody. Problem ten dotyczy szczególnie Starej Miłosny, ponieważ obecnie eksploatowana Infrastruktura wodociągowa w tym rejonie miasta nie zapewnia alternatywnej możliwości zaopatrywania w wodę Odbiorców, szczególnie w sytuacjach awarii Stacji Uzdatniania Wody lub głównej magistrali.
W ostatnim czasie, uciążliwym dla mieszkańców skutkiem awarii była wielogodzinna przerwa w dostawie wody (w dniu 7 stycznia br.), której przyczynę stanowiło uszkodzenie magistrali wodociągowej. Jej naprawa była operacją długotrwałą i skomplikowaną technicznie ze względu na dużą średnicę przewodu, jego głębokie posadowienie, niską gęstość i dużą wilgotność gruntu, a także utrzymującą się niską temperaturę powietrza (-10° C), która dodatkowo uniemożliwiła podstawienie beczkowozów. Wystąpienie awarii w tych okolicznościach spowodowało istotne niedogodności dla wielu mieszkańców dotkniętych długotrwałym wyłączeniem wody.
Zapewnienie niezakłóconych dostaw wody o najwyższej jakości mieszkańcom aglomeracji warszawskiej, pozostaje jednym z priorytetów Spółki. Dlatego zasadną jest kontynuacja prowadzonych w Dzielnicy Wesoła inwestycji w nowoczesną sieć wodociągową. Integracja sieci pracującej w dzielnicy z przewodami zasilanymi przez Wodociągi Układu Centralnego pozwoli dostarczyć  mieszkańcom wodę o najwyższych parametrach jakościowych, poprawiając jednocześnie bezpieczeństwo niezawodnej jej dystrybucji.

Z poważaniem,
Beata Pacholec
Dyrektor Pionu Wody

 

 

   

Tagi: woda, woda gruntowa, skażenie wód gruntowych, przyroda, środowisko


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 30 czerwca 2020

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o powrocie systemu roweru miejskiego (Veturilo) w Warszawie?

Pomysł dobry, ale w praktyce słabo działa - częste problemy z wypożyczeniem/oddaniem roweru
Świetny pomysł i doskonale się sprawdza w Warszawie
Zbyt często brakuje rowerów na stacjach, z których chciałbym/chciałabym skorzystać
Może być, ale bez rewelacji
Świetnie promuje jazdę na rowerze
Źle, że go wprowadzili, bo teraz trzeba na chodniku (jako pieszy) mieć oczy dookoła głowy, tylu tu rowerzystów
Fajny, ale rowery często się psują
Dobry, ale za mało stacji wypożyczenia
Nie wiem, nie korzystam
Kiepski, w innych miastach to działa lepiej
Co z tego, że są rowery jak prawie wcale nie ma ścieżek rowerowych?
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń