WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 30 września 2022 r.
Imieniny obchodzą: Wera, Zofia, Honoriusz

Zamieszanie wokół wody – oficjalne stanowisko MPWiK S.A.

Krzysztof Kacprzak, Beata Pacholec  |  17 marca 2015

Od 1 czerwca 2007 roku eksploatację urządzeń służących do zaopatrzenia w wodę na terenie dzielnicy Wesoła przejęło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie S.A. Od tego dnia to właśnie MPWiK, jako wyspecjalizowane przedsiębiorstwo w Warszawie, przyjęło na siebie zobowiązanie do dostarczania wody dla mieszkańców Wesołej.

A mieszkańcy Wesołej, podobnie jak mieszkańcy pozostałych dzielnic Warszawy, otrzymali gwarancję niezakłóconego zaopatrzenia w wodę o najwyższej jakości. W dodatku po cenach kontrolowanych przez społeczną reprezentację mieszkańców Warszawy, czyli Radę Miasta, która co roku decyduje o ich wysokości. Dla mnie jako odbiorcy wody znaczenie mają tylko trzy elementy: jakość, cena i niczym nieograniczone zaopatrzenie. W jaki sposób producent ma mi to zagwarantować, jest dla mnie nieistotne.

Pojawiły się w ostatnim czasie głosy podające w wątpliwość profesjonalizm MPWiK w kwestii produkcji wody pitnej dostarczanej do naszych domów. Przesyłam więc do redakcji „Wiadomości Sąsiedzkich” korespondencję zawierającą oficjalne stanowisko MPWiK w tej sprawie. Mam nadzieję, że przesłane wyjaśnienia MPWiK zakończą spekulacje na temat domniemanego zagrożenia jakości wody dostarczanej mieszkańcom Wesołej.

 

Krzysztof Kacprzak

Zastępca Burmistrza ds. Inwestycji 

*     *     *

 

Warszawa, dn. 09 lutego 2015 roku

Pan
Krzysztof Kacprzak
Zastępca Burmistrza
Dzielnicy Wesoła

 

PWO/071/2/9/044847/15

Dotyczy: modernizacji SUW Stara Miłosna

Szanowny Panie Burmistrzu,

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., Pion Wody, w odpowiedzi na pismo znak UD-XIV-WIR.7021.61.APY.2015 z dn. 29.01.2015 r. informuje, że w grudniu 2014 roku w Stacji Uzdatniania Wody Stara Miłosna została zakończona modernizacja układu technologicznego. Zadanie polegało na wymianie części filtrów piaskowych na filtry węglowe. Celem inwestycji była szybka i znacząca poprawa zapachu wody w kranach naszych Odbiorców. Zastosowane rozwiązanie zyskało pozytywną opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego (Decyzja nr DE HKN/00017/2015).
Należy podkreślić, że wszystkie parametry wody produkowanej przez Spółkę spełniają wymogi Rozporządzenia Ministra zdrowia z 29.03.2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. nr 61 poz. 417 z późniejszymi zmianami).
Oddzielną kwestią pozostaje konieczność zapewnienia mieszkańcom Dzielnicy Wesoła niezakłóconych dostaw wody. Problem ten dotyczy szczególnie Starej Miłosny, ponieważ obecnie eksploatowana Infrastruktura wodociągowa w tym rejonie miasta nie zapewnia alternatywnej możliwości zaopatrywania w wodę Odbiorców, szczególnie w sytuacjach awarii Stacji Uzdatniania Wody lub głównej magistrali.
W ostatnim czasie, uciążliwym dla mieszkańców skutkiem awarii była wielogodzinna przerwa w dostawie wody (w dniu 7 stycznia br.), której przyczynę stanowiło uszkodzenie magistrali wodociągowej. Jej naprawa była operacją długotrwałą i skomplikowaną technicznie ze względu na dużą średnicę przewodu, jego głębokie posadowienie, niską gęstość i dużą wilgotność gruntu, a także utrzymującą się niską temperaturę powietrza (-10° C), która dodatkowo uniemożliwiła podstawienie beczkowozów. Wystąpienie awarii w tych okolicznościach spowodowało istotne niedogodności dla wielu mieszkańców dotkniętych długotrwałym wyłączeniem wody.
Zapewnienie niezakłóconych dostaw wody o najwyższej jakości mieszkańcom aglomeracji warszawskiej, pozostaje jednym z priorytetów Spółki. Dlatego zasadną jest kontynuacja prowadzonych w Dzielnicy Wesoła inwestycji w nowoczesną sieć wodociągową. Integracja sieci pracującej w dzielnicy z przewodami zasilanymi przez Wodociągi Układu Centralnego pozwoli dostarczyć  mieszkańcom wodę o najwyższych parametrach jakościowych, poprawiając jednocześnie bezpieczeństwo niezawodnej jej dystrybucji.

Z poważaniem,
Beata Pacholec
Dyrektor Pionu Wody

 

 

   

Tagi: woda, woda gruntowa, skażenie wód gruntowych, przyroda, środowisko


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


27 września - 2 października 2022

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Piątek, 30 września 2022

Wystawa fotografii "Czerwcowe pachnidła"

Sobota, 1 października 2022

Wydarzenie "Solidarni z Ukrainą"

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń