WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 22 września 2023 r.
Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Powstaje rondo kompaktowe na skrzyżowaniu ulic Mrówczej ze Zwoleńską

Agnieszka Kiedrowska, Inicjatywa   |  1 października 2011

16 września w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich odbyło się bardzo owocne spotkanie z panią dyrektor Grażyną Lendzion, na którym delegacja Inicjatywy "Wawer bardziej przyjazny", z udziałem wiceburmistrza Wawra - pana Adama Godusławskiego, ustaliła dalsze postępowanie odpowiednich instytucji w sprawie bezpieczeństwa na ulicy Zwoleńskiej w Wawrze. 

Przedstawiliśmy do akceptacji projekt ronda kompaktowego na skrzyżowaniu Mrówczej ze Zwoleńską i wnioskowaliśmy o rozwiązania przyjazne użytkownikom chodników wzdłuż Zwoleńskiej. Efektem tych rozmów jest rozpoczęcie przygotowań do budowy ronda już po dwóch tygodniach od spotkania (są już postawione znaki „ustąp pierwszeństwa”, znaki ronda – jeszcze zasłonięte, jest też informacja o zmianie organizacji ruchu od 5 października i poziome znaki o części jezdni wyłączonej z ruchu) oraz przygotowanie pierwszego przejścia dla pieszych i niepełnosprawnych przy Biedronce na Zwoleńskiej. 

Mamy nadzieję, że po weekendzie te rozwiązania będą już gotowe. Na razie nie wiadomo jeszcze, jakie będą kolejne kroki ZDM jeśli chodzi o strefę 30 jak i remont chodników i malowanie kolejnych pasów. Jesteśmy jednak w stałym kontakcie z wyżej wymienionymi osobami i będziemy trzymać rękę na pulsie.


| 4 października 2011

SPROSTOWANIE 

 

Pragnę zdementować merytoryczny błąd jaki niechcący wkradł się w moją wypowiedź dotyczącą projektu mini ronda na skrzyżowaniu Zwoleńskiej z Mrówczą. Projekt nie został przedstawiony przez delegację Inicjatywy "Wawer bardziej przyjazny", a został przedstawiony na spotkaniu przez ZDM. Bardzo się cieszę, że bezpieczeństwo w tym miejscu zostało wyraźnie poprawione - rondo powstało o nocy z 3 na 4 października i jest doskonale oznakowane. Błędem w informacjach zamieszczonych w artykule z  1 października pt. „Powstaje rondo kompaktowe na skrzyżowaniu ulic Mrówczej ze Zwoleńską” nie zamierzałam przypisać żadnych korzyści Inicjatywie "Wawer bardziej przyjazny".

 

 Z poważaniem,

Agnieszka Kiedrowska

Tagi: Zwoleńska, Mrówcza, drogi, inwestycje, rondo, bezpieczeństwo, ZDM


Komentarze użytkowników (2)

Dodaj komentarz
Jonasz | 2011-10-02 19:52:42

A jednak nie udało się zdławić inicjatywy obywateli i chwała im za to – rondo kompaktowe to powszechny sposób podnoszenia bezpieczeństwa w małych miastach - tu namiastka poprawy. Owszem będą takie momenty w ciągu dnia, gdy przejezdność tego ronda będzie bardzo ograniczona, ale w oczekiwaniu na tunel jest to dobry ruch – część kierowców częściej wybierze Mrówczą mając większe szanse na bezpieczne pokonanie skrzyżowania ze Zwoleńską odciążając w ten sposób rondo przy przejeździe. Szkoda tylko, że drogowcy ulegałam dopiero po odnotowaniu wypadków śmiertelnych. Im więcej takich rozwiązań tym większy wybór alternatyw i mniejsze korki na „bezpiecznych skrzyżowaniach.

awersik | 2011-10-03 23:05:44

właśnie przejeżdżałem tamtędy ...naklejają coś jakby kółko na środku skrzyżowania chyba powstanie tam w końcu rondo...szkoda ze musiało zginać 2 dzieci żeby się w końcu za to wzięli

stalgast2

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Najbliższe wydarzenia


10 maja - 27 września 2023

Psie spacery z trenerem psów w Wesołej

16 - 24 września 2023

Dni otwarte Miejsc Aktywności Lokalnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki
oromedica

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń