WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 19 października 2021 r.
Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Obwodnica w wariancie mniej korzystnym dla Wesołej

Marta Frejtan  |  7 maja 2015

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, powołując się na wykonane analizy i wyliczenia w zakresie kosztów, natężenia ruchu i innych czynników środowiskowych, wybrała w ostatnich dniach wariant przebiegu Wschodniej Obwodnicy Warszawy inny od ustalonego wcześniej z Zarządem Dzielnicy Wesoła. Decyzja ta była zaskoczeniem dla wszystkich w naszej dzielnicy. Wydawało się, że po długotrwałym negocjowaniu przebiegu WOW, Zarząd Dzielnicy i Generalna Dyrekcja wypracowały trwały kompromis i wybrany wówczas wariant zostanie zrealizowany.

Niestety GDDKiA nagle zmieniła decyzję. Wybrany teraz wariant przebiega wzdłuż ulicy Niemcewicza, wśród gęściejszej zabudowy, bliżej wielu domów mieszkalnych niż w wariancie proponowanym przez Dzielnicę. Wariant sugerowany przez samorządowców miał być poprowadzony na terenach mniej zabudowanych i częściowo w tunelu.

Urząd Dzielnicy podjął natychmiastowe działania - Burmistrz spotka się dziś z pełnomocnikiem Rządu do spraw Zarządzania Infrastrukturą Drogową, z wiceprezydentem Warszawy, wojewodą mazowieckim i oczywiście GDDKiA. Przewodniczący Rady Dzielnicy zwołał na poniedziałek nadzwyczajne posiedzenie Rady, by podjąć stanowisko w tej sprawie. Interweniuje Pani poseł Ligia Krajewska. 

A mieszkańcy gotowi są do protestów, w Internecie powstało obywatelskie forum mieszkańców w sprawie WOW: https://www.facebook.com/groups/obwodnica.wesola/

Mapkę przebiegu obu wariantów prezentowaliśmy w artykule „Powrót tematu Wschodniej Obwodnicy Warszawy”. Wariant czerwony to ten, który Zarząd Dzielnicy uzgodnił z GDDiKA, wariant Zielony to przebieg wybrany we wtorek przez Generalną Dyrekcję.

Tagi: wow, WOW, wschodnia obwodnica warszawy, obwodnica w wesołej, gddkia


Komentarze użytkowników (7)

Dodaj komentarz
Grzegorz | 2015-05-09 12:22:58

Sądząc po kilometrażu, jest to wariant bardziej korzystny (czy też mniej niekorzystny) dla Wesołej, bo częśc trasy przejdzie przez Szkopówkę, czyli przez Sulejówek. Istotny jest też fakt, że budowa takiego wariantu spowoduje utrudnienia tylko na 1 ważnej ulicy: I Praskiego Pułku, a nie na Praskiego Pułku i Niemcewicza łącznie, co by spowodowało całkowity paraliż komunikacyjny dzielnicy (dodatkowo prace będą też prowadzone na Trakcie Brzeskim - niezależnie od wariantu). Teraz radni i lokalni działacze powinni się zastanowic jak zminimalizowac uciążliwośc trasy i samej budowy (nasypy? ekrany? odpowiednia ilośc i rozmieszczenie przejśc nadziemnych? tymczasowe drogi omijające budowę?)

Marek | 2015-05-27 23:13:13

Obawiam się, że jest to kolejna runda straszenia mieszkańców i bicia piany, a z budowy i tak nic nie będzie (a ludzie siedzą na walizkach i zastanawiają się - co dalej?).

Krzyho | 2015-06-01 19:05:43

Pogubiłem się czytając koniec artykułu,który z wariantów jest korzystniejszy dla mieszkańców Wesołej.

Marta Frejtan | 2015-06-02 13:31:08

Odpowiadając Panu "Krzyho" - Wariant czerwony jest korzystniejszy, ponieważ przebiega głównie przez teren hipodromu, czyli mało zabudowany obszar, a na odcinku od 1. Praskiego Pułku do Niemcewicza miał być "schowany" w tunelu.

Grzesiek | 2015-06-16 15:56:30

Wariant zielony jest mniej szkodliwy, bo przebiega na krótszym odcinku przez Wesołą, jest mniej kolizyjny i uciążliwy w trakcie budowy, przechodzi przez tereny o niewielkiej wartości przyrodniczej (a nie np. przez Mazowiecki Park Krajobrazowy) i w odległości co najmniej 100 m od najbliższych domów (a nie tuż za płotem).

stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


24 września - 31 października 2021

Konkurs plastyczny "Mój Rembertów"

27 września - 7 listopada 2021

Stwórz film reklamowy Wedla i zdobądź cenne nagrody!

Piątek, 22 października 2021

Warszawa zaprasza na Noc Księgarń

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń