WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 19 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Wybory 2011 w Wesołej - podstawowe informacje

Elżbieta Bareja, Zastępca urzędnika wyborczego w Dzielnicy Wesoła  |  5 października 2011

Główne zmiany wprowadzone przez kodeks to: 

• nowe godziny głosowania: 7.00–21.00

• możliwość głosowania przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych z użyciem alfabetu Braille’a, głosowanie korespondencyjne dla wyborców przebywających za granicą i dla wyborców niepełnosprawnych zamieszkałych w kraju.

 

W naszej dzielnicy głosowanie będzie się odbywać w dziesięciu obwodach powszechnych i w dwóch obwodach odrębnych, które mieszczą się w domu seniora i szpitalu MSWiA. Liczba uprawnionych do głosowania w naszej dzielnicy wynosi 16 482 osoby.

Dzielnica Wesoła należy do 19. okręgu wyborczego w wyborach do Sejmu RP oraz 42. okręgu w wyborach do Senatu RP. Na okręg 19. przypada do obsadzenia 20 mandatów poselskich. Natomiast głosowanie do Senatu po raz pierwszy odbywać się będzie w jednomandatowych okręgach wyborczych.

 

W dniu wyborów, w lokalu wyborczym, musimy okazać dokument ze zdjęciem, przy pomocy którego możliwe będzie sprawdzenie naszej tożsamości. Dokumentem takim jest dowód osobisty, niemniej jednak może to być paszport lub prawo jazdy. W przypadku gdyby okazało się, że wyborca nie jest ujęty w spisie wyborców, a okaże dokument ze zdjęciem stwierdzający miejsce zamieszkania w naszej dzielnicy lub zaświadczenie o zameldowaniu, przewodniczący obwodowej komisji wyborczej powinien skontaktować się telefonicznie z urzędem dzielnicy celem weryfikacji tego faktu. Jeżeli weryfikacja okaże się pozytywna, wyborca zostanie dopisany do spisu wyborców w obwodowej komisji wyborczej. Następnie wyborca otrzyma dwie karty do głosowania – jedną z wykazem list kandydatów na posłów (w formie wielostronicowej broszury) oraz drugą – listę kandydatów na senatorów. Po dokonaniu wyboru odpowiednich osób karty należy wrzucić do urny wyborczej.

 

W wyborach do Sejmu głosować można tylko na jedną listę kandydatów i na jednego kandydata z tej listy. Prawidłowe głosowanie polega na postawieniu na karcie do głosowania znaku „X” (dwóch przecinających się w obrębie kratki linii) w kratce z lewej strony obok nazwiska wybranego kandydata.

 

W wyborach do Senatu głosować można tylko na jednego kandydata na senatora. Prawidłowe głosowanie polega na postawieniu na karcie do głosowania znaku „X” (dwóch przecinających się w obrębie kratki linii) w kratce z lewej strony obok nazwiska wybranego kandydata.

 

Szczegółowe informacje dotyczące wyborów są dostępne na stronach: www.wybory2011.pkw.gov.pl oraz www.wesola.waw.pl.

Tagi: wybory, wybory 2011, głosowanie, zasady, kodeks wyborczy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Sierpień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


12 czerwca - 21 sierpnia 2022

Falenickie Koncerty Plenerowe 2022

5 - 26 sierpnia 2022

Potańcówki w Sinfonii Varsovii

6 - 28 sierpnia 2022

Bezpłatne rejsy i przeprawy promowe w Wawrze!

Zgłoś wydarzenie

normobaria
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
wesbud

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń