WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 27 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Cyryl, Maryla, Władysław

Wybory 2011 w Wesołej - podstawowe informacje

Elżbieta Bareja, Zastępca urzędnika wyborczego w Dzielnicy Wesoła  |  5 października 2011

Główne zmiany wprowadzone przez kodeks to: 

• nowe godziny głosowania: 7.00–21.00

• możliwość głosowania przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych z użyciem alfabetu Braille’a, głosowanie korespondencyjne dla wyborców przebywających za granicą i dla wyborców niepełnosprawnych zamieszkałych w kraju.

 

W naszej dzielnicy głosowanie będzie się odbywać w dziesięciu obwodach powszechnych i w dwóch obwodach odrębnych, które mieszczą się w domu seniora i szpitalu MSWiA. Liczba uprawnionych do głosowania w naszej dzielnicy wynosi 16 482 osoby.

Dzielnica Wesoła należy do 19. okręgu wyborczego w wyborach do Sejmu RP oraz 42. okręgu w wyborach do Senatu RP. Na okręg 19. przypada do obsadzenia 20 mandatów poselskich. Natomiast głosowanie do Senatu po raz pierwszy odbywać się będzie w jednomandatowych okręgach wyborczych.

 

W dniu wyborów, w lokalu wyborczym, musimy okazać dokument ze zdjęciem, przy pomocy którego możliwe będzie sprawdzenie naszej tożsamości. Dokumentem takim jest dowód osobisty, niemniej jednak może to być paszport lub prawo jazdy. W przypadku gdyby okazało się, że wyborca nie jest ujęty w spisie wyborców, a okaże dokument ze zdjęciem stwierdzający miejsce zamieszkania w naszej dzielnicy lub zaświadczenie o zameldowaniu, przewodniczący obwodowej komisji wyborczej powinien skontaktować się telefonicznie z urzędem dzielnicy celem weryfikacji tego faktu. Jeżeli weryfikacja okaże się pozytywna, wyborca zostanie dopisany do spisu wyborców w obwodowej komisji wyborczej. Następnie wyborca otrzyma dwie karty do głosowania – jedną z wykazem list kandydatów na posłów (w formie wielostronicowej broszury) oraz drugą – listę kandydatów na senatorów. Po dokonaniu wyboru odpowiednich osób karty należy wrzucić do urny wyborczej.

 

W wyborach do Sejmu głosować można tylko na jedną listę kandydatów i na jednego kandydata z tej listy. Prawidłowe głosowanie polega na postawieniu na karcie do głosowania znaku „X” (dwóch przecinających się w obrębie kratki linii) w kratce z lewej strony obok nazwiska wybranego kandydata.

 

W wyborach do Senatu głosować można tylko na jednego kandydata na senatora. Prawidłowe głosowanie polega na postawieniu na karcie do głosowania znaku „X” (dwóch przecinających się w obrębie kratki linii) w kratce z lewej strony obok nazwiska wybranego kandydata.

 

Szczegółowe informacje dotyczące wyborów są dostępne na stronach: www.wybory2011.pkw.gov.pl oraz www.wesola.waw.pl.

Tagi: wybory, wybory 2011, głosowanie, zasady, kodeks wyborczy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 29 czerwca 2019

Przeprawa promowa Wawer-Wilanów

Niedziela, 30 czerwca 2019

Piknik rodzinny w MAL-u TRYBUŁOWO

Poniedziałek, 1 lipca 2019

Lato w mieście w Ośrodku Kultury

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy wiosna motywuje cię do bardziej aktywnego trybu życia?

Tak, wstępuje we mnie nowa energia
Łatwiej mi się ruszyć, ale sama wiosna to za mało
Nie, mój tryb życia nie zmienia się wraz z porami roku
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń