WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 5 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert

Noc Muzeów w „Milusinie

Agata Grochowicka  |  12 maja 2015

Noc Muzeów w „Milusinie

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza 16 maja na Noc Muzeów do dworku „Milusin”, domu  Aleksandry i Józefa Piłsudskich. Będzie to doskonała okazja do poznania Piłsudskiego „odbrązowionego”, z prywatnej strony.

Odnalezione meble z salonu Marszałka

Dom Piłsudskich to miejsce wyjątkowe – serce enklawy historycznej, w której historia ożywa na nowo, czas zwalnia, a dzięki powracającemu oryginalnemu wyposażeniu dworku, które było świadkiem codziennego życia rodziny Piłsudskich -  genius loci „Milusina” świeci mocniejszym blaskiem. W tę wyjątkową noc po raz ostatni, przed otwarciem w 2017 roku nowego kompleksu muzealnego, zwiedzający „Milusin” będą mogli zobaczyć odzyskane po 70 latach meble i dzieła sztuki z salonu Piłsudskich.

Bajkostwory i kawalerzyści

Na Noc Muzeów w „Milusinie” zaplanowano moc atrakcji. Odwiedzający dom Marszałka przeniosą się na chwilę do Sulejówka sprzed prawie stu lat w towarzystwie wyjątkowych gości z lat 20-tych XX w., kawalerzystów, koni i retro-fotografa z camerą obscurą. Wszyscy chętni będą mogli zrobić sobie pamiątkowe bezpłatne zdjęcie.

W ogrodzie „Milusina” zainstalowano multimedialną wystawę ze zdjęciami 3D „Każdy się liczy”, poświęconą Józefowi Piłsudskiemu i Legionom Polskim. Dzieci i dorosłych zapraszamy do wysłuchania historii o codziennym życiu Marszałka i jego rodziny oraz gier i zabaw z Bajkostworami z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Towarzystwo Rzeczy Przyjemnych a Niekoniecznie Pożytecznych

Podczas Nocy Muzeów swoją działalność, na nowo, rozpocznie Towarzystwo Rzeczy Przyjemnych a Niekoniecznie Pożytecznych, którego jedynymi członkami do tej pory były tylko trzy osoby Wanda iJadwiga, córki Marszałka, i sam Józef Piłsudski. Towarzystwo powstało wile lat temu, by ojciec i córki mogli wspólnie spędzać czas na samych przyjemnościach. Tylko w tą szczególną noc każdy odwiedzający „Milusin” będzie mógł stać się jego członkiem i otrzymać legitymację członkowską.

Na zakończenie tej wyjątkowej nocy wszyscy dorośli goście będą mogli w klimatycznej scenerii, przy ognisku, posłuchać opowieści o Marszałku. Warto na chwilę porzucić wielkomiejski zgiełk i przyjechać do zielonego majowego Sulejówka.

Program Nocy Muzeów w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku:

17:00-22:00 zwiedzanie dworku „Milusin”, prezentacja odzyskanych mebli, kawalerzyści, goście z lat 20-tych, multimedialna wystawa "Każdy się liczy", camera obscura - pamiątkowe zdjęcia, atrakcje dla dzieci i dorosłych w ogrodzie

17:30 uroczysty przyjazd kawalerzystów ze Stowarzyszenia Miłośników Kawalerii 1 Pułku Ułanów Krechowieckich im. B. Mościckiego

18:30-21:00 Bajkostwory i Marszałek – opowiada Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, Towarzystwo Rzeczy Przyjemnych a Niekoniecznie Pożytecznych
- gry i zabawy

20:00 Pokaz filmu o historii poszukiwania i odzyskania po 70 latach mebli i dzieł sztuki z salonu Piłsudskich. Spotkanie z osobami, które przyczyniły się do odnalezienia mebli.

21:00 Piłsudski, jakiego nie znacie – opowieści przy ognisku

Więcej informacji o planowanych wydarzeniach i wskazówki, jak dojechać do dworku, na stronie Muzeum www.muzeumpilsudski.pl

 

 

 

Tagi: Noc Muzeów, Noc Muzeów 2015, muzea, zwiedzanie, atrakcje, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Grudzień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 10 grudnia 2022

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022

Niedziela, 11 grudnia 2022

Jak przygotować wegańską wigilię? Warsztaty w Falenicy

Środa, 14 grudnia 2022

Koncert Kolęd w SP nr 353

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń