WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 4 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek

Osiedle Plac Wojska Polskiego - realizacja zadań inwestycyjnych

Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wesoła - dr Stefan Słowikowski  |  3 maja 2011

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i zwiększenia możliwości parkowania samochodów na osiedlu Plac Wojska Polskiego, a także uniknięcia płacenia mandatów, wniosłem do planu inwestycyjnego na 2011 rok, oczywiście zaakceptowanego przez Radę Dzielnicy następujące zadania:
  • Budowa kolejnej zatoczki parkingowej dla samochodów osobowych od strony przeciwnej już istniejącej, jako że już wybudowana nie rozwiązywała do końca zaistniałego problemu zatrzymywania się pod istniejącym kioskiem na dwóch ciągłych liniach i przed przejściem dla pieszych ze względu na zbyt małą pojemność. To zadanie inwestycyjne powinno zostać zakończone do końca kwietnia br.
  • Uzupełnienie znakami parkowania istniejących parkingów a w ciągu komunikacyjnym pomiędzy blokami 151 i 152 a stacją wydobywania i oczyszczania wody wyznaczenie przez znaki poziome i pionowe dodatkowych miejsc parkowania. W tym przedmiotowym terenie istnieje możliwość modernizacji istniejącego parkingu o dodatkowe 5-6 miejsc postojowych z pozostałych zadań inwestycyjnych realizowanych na terenie osiedla a już przyznanych przez Radę Dzielnicy.
  • Naprawy nawierzchni bitumicznej ciągów komunikacyjnych w tym spowalniacza ruchu jest planowana pod koniec kwietnia br.
  • Od kilku lat podejmowałem starania o wybudowanie na ciągu jezdnym do ronda Okuniewska prawoskrętu, oczywiście w kierunku Rembertowa, co usprawniłoby ruch wyjeżdżających z osiedla szczególnie w godzinach rannych Jest już gotowy projekt ale realizacja uzależniona jest od uzyskania dostępu gruntu pod budowę,(nie jest to grunt miasta ale Lasów Państwowych) i uzgodnień z Zarządem Dróg Miejskich – zarządcą ulicy Okuniewskiej. Usytuowanie nowej zatoki i oświetlenia załączony schemat.
Dla poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców zostanie zainstalowane oświetlenie przy chodniku łączącym rondo Okuniewska – kiosk. W poprzednim roku doszło w tym miejscu do poważnego rozboju. Nastąpi też modernizacja oświetlenia przy nowo wybudowanej drodze w okolicach garaży, drodze publicznej wybudowanej ze środków Dzielnicy, o czym nie miał pojęcia jeden z naszych mieszkańców dając temu wyraz na zebraniu działkowców w dniu 30 marca br.
O warunkach innych przedsięwzięć związanych z naszym Osiedlem będę informował Państwa na bieżąco.
Dziękuję też serdecznie Redakcji „Wiadomości Sąsiedzkich” za możliwość przekazywania informacji istotnych dla naszych mieszkańców.
 
Wiceprzewodniczący
Rady Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy
dr Stefan Słowikowski

Tagi: Plac Wojska Polskiego, inwestycje, drogi


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


10 maja - 27 września 2023

Psie spacery z trenerem psów w Wesołej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń