WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 2 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Jagoda, Urban, Otton

Układ krążenia pod kontrolą

Krystian Cieślak  |  17 czerwca 2015

Układ krążenia pod kontrolą

Przychodnia Medycyny Rodzinnej Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Warszawie realizuje Program Profilaktyki Chorób Układu Krążenia. Jego celem jest obniżenie zachorowalności i umieralności z powodu chorób układu krążenia osób w wieku 35 -55 lat. W ramach programu można bezpłatnie wykonać szereg badań diagnostycznych.

Program Profilaktyki Chorób Układu Krążenia adresowany jest w szczególności do osób obciążonych czynnikami ryzyka, będących w wieku 35 – 55 lat, u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia. Świadczenia w ramach programu udzielane są bez skierowania. Program obejmuje kompleksowe badania profilaktyczne: wywiad, badania przedmiotowe (pomiary obwodu ramienia, obwodu pasa, masy ciała, wzrostu, wyliczenie BMI, pomiar ciśnienia tętniczego oraz czynności serca), badania biochemiczne: ocena stężenia glukozy, triglicerydów, cholesterolu całkowitego, frakcji HDL i LDL, jak również określenie ryzyka incydentu sercowo-naczyniowego wg karty SCORE.

- Brak profilaktyki i lekceważenie czynników ryzyka prowadzi do rozwoju chorób układu krążenia, a w efekcie do niewydolności serca. Celem realizacji naszego programu jest obniżenie zachorowalności i umieralności z powodu chorób układu krążenia, poprzez wczesne wykrywanie, redukcję występowania i natężenia czynników ryzyka – informuje dr n. med. Dorota Szydlarska, Kierownik Przychodni Medycyny Rodzinnej CSK MSW w Warszawie, specjalista w zakresie chorób wewnętrznych.

Z programu można bezpłatnie skorzystać w Przychodni Medycyny Rodzinnej CSK MSW w Warszawie, przy ul. Wołoskiej 137. Informacje i zapisy pod nr tel. (22) 508 15 50.

***

Choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. Umieralność w Polsce z tego powodu należy do najwyższych w Europie. Współczesny styl życia sprzyja niestety rozwojowi chorób układu krążenia.

Do najistotniejszych czynników należą:

- nadciśnienie tętnicze (wartość powyżej 140/90 mmHg),

- zaburzenia gospodarki lipidowej (podwyższone stężenie we krwi cholesterolu całkowitego, LDL-cholesterolu, triglicerydów i niskie stężenie HDL-cholesterolu),

- palenie tytoniu

- niska aktywność ruchowa

- nadwaga, otyłość - sprzyja chorobie wieńcowej, miażdżycy i nadciśnieniu (każdy dodatkowy kilogram oznacza dla naszego serca zwiększoną pracę, otłuszczenie serca osłabia jego czynność i prowadzi do niewydolności),

- nieracjonalna dieta - sprzyja nadwadze i podwyższeniu poziomu cholesterolu we krwi,

- upośledzona tolerancja glukozy, cukrzyca

- wzrost stężenia fibrynogenu,

- wzrost stężenia kwasu moczowego,

- nadmierny stres,

- wiek,

- płeć męska,

- obciążenia genetyczne.

 

 

 

 

 

Tagi: Program Profilaktyki Chorób Układu Krążenia, zdrowie, pomoc, leczenie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 2 lipca 2020

Uratuj życie, oddaj krew na Pradze-Południe

Piątek, 3 lipca 2020

Scena Muzyczna w Stacji: Orkiestra Ludwika Sarskiego + Brzdąc

Sobota, 4 lipca 2020

Bezpłatne badania mammograficzne

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń