WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin

Nie jest tak źle, ale czujność warto zachować zawsze

Hanna Kowalska  |  26 czerwca 2015

Niedawno otrzymaliśmy list ze Starej Miłosny z informacją, że w ostatnim czasie znacznie nasiliły się kradzieże samochodów i rowerów na tym osiedlu. Czytelniczka pytała także, co policja i władze dzielnicy robią, aby zapobiegać kradzieżom i podnosić poziom bezpieczeństwa w Wesołej.

Jak informuje Komenda Rejonowa Policji, porównanie danych statystycznych roku 2014 do analogicznego okresu (I kwartał) roku 2015 przedstawia się następująco: rok 2014: 6 kradzieży rowerów, 6 kradzieży samochodów, 8 kradzieży z włamaniem, rok 2015: 5 kradzieży rowerów, 10 kradzieży samochodów, 4 kradzieże z włamaniem. Nie są to więc duże różnice, kradzieży rowerów i kradzieży z włamaniem jest nawet mniej. Porównania subiektywne mogą wskazywać na co innego – wystarczy, że ofiarą kradzieży padnie ktoś znajomy, i automatycznie podnosi to poczucie naszego zagrożenia takim zdarzeniem.

Policjanci z komisariatu w Wesołej starają się na bieżąco reagować na aktualny stan zagrożeń i pojawiające się zdarzenia, w rejon osiedla kierowane są również patrole ponadnormatywne, oprócz standardowych patroli i interwencji.

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wesoła dodaje, że w bieżącym roku nie otrzymała zgłoszeń o takich zdarzeniach, mimo regularnie prowadzonych wspólnie z Policją i Strażą Miejską dyżurów dla mieszkańców (spotkania „Bezpieczne osiedle”).

Wesoła w ogólnowarszawskich rankingach najbezpieczniejszych dzielnic od dłuższego już czasu plasuje się w czołówce, więc możemy spać spokojnie, ale z pewnością będziemy jeszcze spokojniejsi, jeśli sami należycie zadbamy o nasze bezpieczeństwo.

Na komisariacie przy ul. 1 Praskiego Pułku 21 można bezpłatnie oznakować rower i wprowadzić jego numer do policyjnej bazy – dzięki temu w razie kradzieży będzie go łatwiej odzyskać (oznakowane rowery mają też widoczną naklejkę informacyjną, co może działać odstraszająco na złodziei). Znakowanie odbywa się we wtorki i czwartki w godz. 14.00-18.00 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym pod nr. 22 603-24-21.

Czujność to kolejna z doskonałych metod prewencyjnych. Choć każdy z nas ma po tysiąc spraw na głowie, miejmy na oku nasze otoczenie – nie tylko w trosce o własne dobra materialne, ale i z myślą o sąsiadach. Niech nie umykają naszej uwadze podejrzane osoby czy samochody na naszej ulicy, a w sezonie wyjazdów weekendowych i wakacyjnych nie bójmy się poprosić i nie odmawiajmy sąsiedzkiej pomocy w postaci doglądania posiadłości sąsiada. Ta wzajemna, nieskomplikowana pomoc może uchronić przed niejedną kradzieżą.

 


 

Tagi: samochody, kradzieże aut, policja, Straż Miejska, bezpieczeństwo


Komentarze użytkowników (1)

Dodaj komentarz
FigoFago | 2015-07-01 20:21:30

Mieszkam w SM od 13 lat i Policjantów na mojej ulicy widziałem tylko 1 raz...gdy przyjechali spisać protokół z włamania do mojego domu :) . Straży Miejskiej też nie widać ale to można zrozumieć: w końcu nie ma zbyt wygodnego miejsca do siedzenia w krzakach z radarem !!!

stalgast2

Kalendarz Imprez

Styczeń 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń