Nie jest tak źle, ale czujność warto zachować zawsze
Hanna Kowalska | 26 czerwca 2015
Niedawno otrzymaliśmy list ze Starej Miłosny z informacją, że w ostatnim czasie znacznie nasiliły się kradzieże samochodów i rowerów na tym osiedlu. Czytelniczka pytała także, co policja i władze dzielnicy robią, aby zapobiegać kradzieżom i podnosić poziom bezpieczeństwa w Wesołej.
Jak informuje Komenda Rejonowa Policji, porównanie danych statystycznych roku 2014 do analogicznego okresu (I kwartał) roku 2015 przedstawia się następująco: rok 2014: 6 kradzieży rowerów, 6 kradzieży samochodów, 8 kradzieży z włamaniem, rok 2015: 5 kradzieży rowerów, 10 kradzieży samochodów, 4 kradzieże z włamaniem. Nie są to więc duże różnice, kradzieży rowerów i kradzieży z włamaniem jest nawet mniej. Porównania subiektywne mogą wskazywać na co innego – wystarczy, że ofiarą kradzieży padnie ktoś znajomy, i automatycznie podnosi to poczucie naszego zagrożenia takim zdarzeniem.
Policjanci z komisariatu w Wesołej starają się na bieżąco reagować na aktualny stan zagrożeń i pojawiające się zdarzenia, w rejon osiedla kierowane są również patrole ponadnormatywne, oprócz standardowych patroli i interwencji.
Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Wesoła dodaje, że w bieżącym roku nie otrzymała zgłoszeń o takich zdarzeniach, mimo regularnie prowadzonych wspólnie z Policją i Strażą Miejską dyżurów dla mieszkańców (spotkania „Bezpieczne osiedle”).
Wesoła w ogólnowarszawskich rankingach najbezpieczniejszych dzielnic od dłuższego już czasu plasuje się w czołówce, więc możemy spać spokojnie, ale z pewnością będziemy jeszcze spokojniejsi, jeśli sami należycie zadbamy o nasze bezpieczeństwo.
Na komisariacie przy ul. 1 Praskiego Pułku 21 można bezpłatnie oznakować rower i wprowadzić jego numer do policyjnej bazy – dzięki temu w razie kradzieży będzie go łatwiej odzyskać (oznakowane rowery mają też widoczną naklejkę informacyjną, co może działać odstraszająco na złodziei). Znakowanie odbywa się we wtorki i czwartki w godz. 14.00-18.00 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym pod nr. 22 603-24-21.
Czujność to kolejna z doskonałych metod prewencyjnych. Choć każdy z nas ma po tysiąc spraw na głowie, miejmy na oku nasze otoczenie – nie tylko w trosce o własne dobra materialne, ale i z myślą o sąsiadach. Niech nie umykają naszej uwadze podejrzane osoby czy samochody na naszej ulicy, a w sezonie wyjazdów weekendowych i wakacyjnych nie bójmy się poprosić i nie odmawiajmy sąsiedzkiej pomocy w postaci doglądania posiadłości sąsiada. Ta wzajemna, nieskomplikowana pomoc może uchronić przed niejedną kradzieżą.
Tagi: samochody, kradzieże aut, policja, Straż Miejska, bezpieczeństwo
Komentarze użytkowników (1)
Dodaj komentarzMieszkam w SM od 13 lat i Policjantów na mojej ulicy widziałem tylko 1 raz...gdy przyjechali spisać protokół z włamania do mojego domu :) . Straży Miejskiej też nie widać ale to można zrozumieć: w końcu nie ma zbyt wygodnego miejsca do siedzenia w krzakach z radarem !!!
Kalendarz Imprez
Najbliższe wydarzenia
Niedziela, 5 lutego 2023
Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej


Nasza ankieta
Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?