WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 7 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Cyryl, Metody, Estera

Poślizg na Granicznej

Marcin Jędrzejewski   |  30 czerwca 2015

Były optymistyczne zapewnienia, a wyszło jak zwykle. Mimo toczących się od niemal roku prac do tej pory ZMID, czyli instytucja odpowiedzialna za nowe inwestycje drogowe w Warszawie, nie uporał się z formalnościami związanymi z budową dalszego odcinka ul. Granicznej (czyli tzw. drogi do Międzylesia).

Co prawda procedury są już bliskie finiszu, na dniach spodziewana jest decyzja środowiskowa dla tej inwestycji, po której już tylko pozostaje wystąpienie o ZRID (odpowiednik pozwolenia na budowę dla dróg) i wykonawca będzie mógł rozpocząć prace budowlane. Niestety, względem zapowiadanego wcześniej na czerwiec terminu rozpoczęcia tych prac będzie to opóźnienie rzędu 2-3 miesięcy. Szczęśliwie nie jest to trudna technicznie inwestycja, a wykonawca (Zakład Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego) to spora i mająca duże doświadczenie firma, więc prace budowlane nie powinny trwać zbyt długo. Niestety, zamiast w czasie wakacyjnego rozluźnienia, wypadną w czasie powakacyjnych korków…

Oficjalny, zawarty w umowie termin zakończenia inwestycji przypada na 30 września br., co jednak nie znaczy, że wykonawca w związku z przedłużającymi się procedurami nie wystąpi o jego przedłużenie, choć do tej pory tego nie zrobił.

Powyższe informacje dotyczą jedynie pierwszego etapu inwestycji, czyli od granicy Wesołej do ul. Kociszewskich. Drugi etap, do pętli autobusowej przy ul. Mchów, także nie wygląda najlepiej. Początkowo ZMID chciał powierzyć te prace wykonawcy pierwszego etapu na zasadzie rozszerzenia zlecenia. Niestety cena okazała się zbyt wysoka. W związku z powyższym został zorganizowany przetarg, który wygrał… Zakład Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, czyli ta sama firma… W związku z tym, że procedury przetargowe zajęły sporo czasu, zaawansowanie prac nad tym odcinkiem jest dużo mniejsze. Umowny termin realizacji prac budowlanych określa ich zakończenie na koniec tego roku.

Mam nadzieję, że już teraz uda się dotrzymać tych terminów, bo Trakt Brzeski „pęka w szwach” i alternatywny dojazd do centrum Warszawy jest nam naprawdę pilnie niezbędny.

Tagi: ZMID, ulica Graniczna, inwestycje ulica Graniczna, inwestycje, Trakt Brzeski


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 9 lipca 2020

Wokół brzmienia autentycznego - W kręgu warszawskim

Niedziela, 2 sierpnia 2020

XX Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu 2.08–3.09.2020 ul. Grochowska 272, Warszawa

Wtorek, 1 września 2020

Powszechny spis rolny

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń