WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 8 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Chronimy tereny zielone przy ul. Kinowej

Karol Kowalczyk  |  3 lipca 2015

Najważniejszym tematem omawianym w trakcie czerwcowej sesji Rady Dzielnicy była sprawa terenów zielonych przy ul. Kinowej i al. Waszyngtona. Od końca lat 30 ubiegłego wieku znajdują się tam ogrody działkowe. Dziś kompleks ogrodowisk w granicach ulic: Kinowej,  Międzynarodowej oraz al. Waszyngtona i al. Stanów Zjednoczonych to ponad  60 hektarów terenów zielonych.

 Do znacznej części gruntu w tym rejonie występują roszczenia byłych właścicieli oraz firmy, która nabyła roszczenia od przedwojennej spółki. Te niezmiernie skomplikowane sprawy gruntowe trwają w sądach już latami. W 2003 roku teren ten został nawet wydany prywatnej firmie developerskiej. Całe szczęście sprawę udało się wyjaśnić przed sądami i działki wróciły do majątku miasta. Konflikt jednak trwa do dziś i zapewne sprawy w sądach będą trwały jeszcze długo.

Pewne jest tylko jedno: jedynie dzięki miejscowemu planowi zagospodarowania przestrzennego, który jasno i wyraźnie wskaże przeznaczenie tych terenów, istnieje możliwość obrony zielonych płuc naszej dzielnicy przed zabudową. Dlatego też cieszy deklaracja Dyrektora Biura Architektury Pana Marka Mikosa, który zaproszony na sesję rady potwierdził, iż prace nad planem ruszą po wakacjach.

Dodatkowo radni podjęli kilka uchwał budżetowych, z których watro wspomnieć o modernizacji budynku przy ul. Rechniewskiego 9. W ramach zadania budynek zostanie ocieplony oraz zostaną w nim wymienione stolarka okienna oraz instalacja elektryczna. W ramach budżetu partycypacyjnego zostanie zrealizowany projekt budowy placu zabaw z usprawnieniami dla dzieci niepełnosprawnych. Pierwotnie plac zabaw miał znajdować się w przedszkolu przy ul. Kobielskiej 5, jednak w wyniku ustaleń finalną lokalizacją stanie się Park Polińskiego. Rada podjęła również uchwałę w sprawie wyboru wiceburmistrza dzielnicy. Skład zarządu dzielnicy uzupełnił Pan Michał Wieremiejczyk. Będzie zajmował się tematami dotyczącymi sportu, kultury, promocji oraz informatyki w Urzędzie Dzielnicy.

 

Tagi: ogrody działkowe, terany zielone przy ulicy Kinowej, ogrody, Prace Rady Praga Południe, radni


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Grudzień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 10 grudnia 2022

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022

Niedziela, 11 grudnia 2022

Jak przygotować wegańską wigilię? Warsztaty w Falenicy

Środa, 14 grudnia 2022

Koncert Kolęd w SP nr 353

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń