WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 28 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol

Dołącz do Klubu Kultury Seniora!

Kinga Czajkowska  |  13 lipca 2015

Dołącz do Klubu Kultury Seniora!

Klub Kultury Seniora (KKS) przy ul. Pawlikowskiego 2 na Gocławiu to unikalna w skali całej Warszawy placówka. KKS działa z myślą o seniorach i specjalnie dla seniorów. Samorealizacja osób starszych, spełnianie ich marzeń i poszerzanie horyzontów myślowych to cele naszej pracy. Pogłębianie integracji międzyludzkiej i międzypokoleniowej, dostarczanie nowych impulsów do działania, jak i dzielenie się zwykłym ludzkim ciepłem i radością to działania, które charakteryzują naszą instytucję. „To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące” (Paul Coelho) to jedna z dewiz, które przyświecają Klubowi Kultury Seniora. Życie wielu seniorów nabrało koloru – to właśnie w klubie przeżywają niezwykle piękny, radosny i twórczy czas.

Nie samy domem człowiek żyje

Aby móc czerpać z życia całymi garściami, musimy zadbać o potrzeby naszej duszy. Odkryć i wykorzystać swoje talenty i zdolności. Przecież wszyscy posiadamy talenty! Musimy je tylko „wydobyć” i postawić na nie w swoim życiu. KKS to miejsce dla seniorów, którzy pragną poznawać świat i rozwijać swoje umiejętności. W ciągu miesiąca odbywa się tu szereg wykładów z zakresu zdrowia, geografii, flory i fauny, historii, historii sztuki i teatru, a także warsztaty literackie, artystyczne i rękodzielnicze. Seniorzy uczą się języków i uczęszczają na zajęcia sportowe, rekreacyjne oraz biorą udział w spotkaniach ze znanymi i wybitnymi osobistościami świata kultury. W sezonie 2014/2015 mogli spotkać się m.in. z Ewą Dałkowską, Jerzym Zelnikiem, Franciszkiem Pieczką, Andrzejem Rybińskim, Jerzym Bończakiem, Krzysztofem Daukszewiczem, Danielem Olbrychskim i Pawłem Wawrzeckim. Seniorzy integrują się podczas cyklicznie organizowanych wieczorków tanecznych bądź relaksują przy dobrej książce, którą można znaleźć w biblioteczce KKS.

Najtrudniejszy pierwszy krok

Żyjemy w społeczeństwie opartym na wiedzy i informacji, a rzeczywistość codzienna wciąż się zmienia. Dynamika przemian zmusza współczesnego człowieka do uczenia się przez całe życie, a edukacja staje się jedynym sposobem, aby sprostać wyzwaniom stawianym przez rozwój technologii. Nowa rzeczywistość wymusza także na osobach starszych konieczność ciągłego poszerzania swojej wiedzy i aktywną walkę z dezaktualizacją tej już posiadanej. Klub Kultury Seniora współpracuje z profesjonalnymi wykładowcami m.in. z Muzeum Powstania Warszawskiego, Domu Spotkań z Historią i lekarzami, którzy zawsze służą radą osobom starszym. Większość zajęć jest bezpłata. Organizujemy również bezpłatne badania m.in. wzroku, ciśnienia, poziomu cukru oraz zajęcia profilaktyczne. Nie trzeba być członkiem. Wystarczy przyjść i skorzystać z oferty kulturalnej. Jesteśmy również zawsze otwarci na Państwa propozycje! Serdecznie zapraszamy!

Tagi: Klub Kultury Seniora, Klub Kultury Seniora Gocław, seniorzy, zajęcia dla seniorów


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 1 lutego 2020

Sąsiedzkie kolędowanie

Sobota, 8 lutego 2020

WOT zapewni Ci niezapomniane ferie

Poniedziałek, 10 lutego 2020

Zima w mieście na Pradze-Południe w 2020 roku czas start

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń