WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 21 września 2020 r.
Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Dołącz do Klubu Kultury Seniora!

Kinga Czajkowska  |  13 lipca 2015

Dołącz do Klubu Kultury Seniora!

Klub Kultury Seniora (KKS) przy ul. Pawlikowskiego 2 na Gocławiu to unikalna w skali całej Warszawy placówka. KKS działa z myślą o seniorach i specjalnie dla seniorów. Samorealizacja osób starszych, spełnianie ich marzeń i poszerzanie horyzontów myślowych to cele naszej pracy. Pogłębianie integracji międzyludzkiej i międzypokoleniowej, dostarczanie nowych impulsów do działania, jak i dzielenie się zwykłym ludzkim ciepłem i radością to działania, które charakteryzują naszą instytucję. „To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące” (Paul Coelho) to jedna z dewiz, które przyświecają Klubowi Kultury Seniora. Życie wielu seniorów nabrało koloru – to właśnie w klubie przeżywają niezwykle piękny, radosny i twórczy czas.

Nie samy domem człowiek żyje

Aby móc czerpać z życia całymi garściami, musimy zadbać o potrzeby naszej duszy. Odkryć i wykorzystać swoje talenty i zdolności. Przecież wszyscy posiadamy talenty! Musimy je tylko „wydobyć” i postawić na nie w swoim życiu. KKS to miejsce dla seniorów, którzy pragną poznawać świat i rozwijać swoje umiejętności. W ciągu miesiąca odbywa się tu szereg wykładów z zakresu zdrowia, geografii, flory i fauny, historii, historii sztuki i teatru, a także warsztaty literackie, artystyczne i rękodzielnicze. Seniorzy uczą się języków i uczęszczają na zajęcia sportowe, rekreacyjne oraz biorą udział w spotkaniach ze znanymi i wybitnymi osobistościami świata kultury. W sezonie 2014/2015 mogli spotkać się m.in. z Ewą Dałkowską, Jerzym Zelnikiem, Franciszkiem Pieczką, Andrzejem Rybińskim, Jerzym Bończakiem, Krzysztofem Daukszewiczem, Danielem Olbrychskim i Pawłem Wawrzeckim. Seniorzy integrują się podczas cyklicznie organizowanych wieczorków tanecznych bądź relaksują przy dobrej książce, którą można znaleźć w biblioteczce KKS.

Najtrudniejszy pierwszy krok

Żyjemy w społeczeństwie opartym na wiedzy i informacji, a rzeczywistość codzienna wciąż się zmienia. Dynamika przemian zmusza współczesnego człowieka do uczenia się przez całe życie, a edukacja staje się jedynym sposobem, aby sprostać wyzwaniom stawianym przez rozwój technologii. Nowa rzeczywistość wymusza także na osobach starszych konieczność ciągłego poszerzania swojej wiedzy i aktywną walkę z dezaktualizacją tej już posiadanej. Klub Kultury Seniora współpracuje z profesjonalnymi wykładowcami m.in. z Muzeum Powstania Warszawskiego, Domu Spotkań z Historią i lekarzami, którzy zawsze służą radą osobom starszym. Większość zajęć jest bezpłata. Organizujemy również bezpłatne badania m.in. wzroku, ciśnienia, poziomu cukru oraz zajęcia profilaktyczne. Nie trzeba być członkiem. Wystarczy przyjść i skorzystać z oferty kulturalnej. Jesteśmy również zawsze otwarci na Państwa propozycje! Serdecznie zapraszamy!

Tagi: Klub Kultury Seniora, Klub Kultury Seniora Gocław, seniorzy, zajęcia dla seniorów


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 22 września 2020

Dzień bez samochodu

Sobota, 26 września 2020

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w Wawrze

Sobota, 26 września 2020

WKPR Wesoła

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wywołuje u Ciebie duży niepokój?

zdecydowanie nie
raczej nie
trudno powiedzieć
raczej tak
zdecydowanie tak
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń