WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin

Trzeba to przetrwać - rzecz o utrudnieniach komunikacyjnych w Międzylesiu

Marta Frejtan  |  13 lipca 2015

Trzeba to przetrwać - rzecz o utrudnieniach komunikacyjnych w Międzylesiu

Jak wiemy wszyscy, jest trudno, a informacje o kolejnych etapach prac przy budowie tunelu zapowiadają, że będzie jeszcze trudniej. Główny węzeł komunikacyjny Międzylesia coraz bardziej rozkopany, a transport kolejowy jest ograniczony z powodu remontu wschodniego toru linii otwockiej.

Co nas czeka w najbliższym czasie w związku z kolejnymi etapami budowy?

15 sierpnia otwarta zostanie ul. Zwoleńska i Mrówcza oraz zamknięta na 3 miesiące zachodnia jezdnia ul. Patriotów przy skrzyżowaniu z ul. Zwoleńską. - Objazd możliwy będzie ul. Mrówczą lub K. Szpotańskiego i Patriotów (po przejechaniu przez tory w Aninie).

Od 19 czerwca wyłączona z ruchu jest także ul. Żegańska od ronda na ul. Pożaryskiego ( bez ronda) do Patriotów. Zamknięcie potrwa do września 2016. Do tego czasu będą wykonywane wszystkie roboty, łącznie z tunelem pod przejście dla pieszych i rondem w ul. Dworcowej. Przebudowa ronda Żegańska/ Pożaryskiego będzie realizowana pod ruchem jako ostatni etap inwestycji. 

W pierwszym kwartale 2016 r. planowane jest zamknięcie wschodniej części ul. Patriotów przy skrzyżowaniu z ul. Żegańską.

Zarząd Transportu Miejskiego dostosowuje trasy autobusów do wszystkich etapów zmian, w chwili obecnej mamy trzy linie na trasach objazdowych:

115: od skrzyżowania ulic Patriotów/ Żegańska/ K. Szpotańskiego ciągiem ulic: K. Szpotańskiego – IX Poprzeczna (powrót: VIII Poprzeczna) – Kajki i dalej swoją trasą podstawową;

119: od skrzyżowania Lucerny i Widocznej: przejazd w Aninie – K. Szpotańskiego – IX Poprzeczna (powrót: VIII Poprzeczna) – M. Kajki – M. Pożaryskiego i dalej do swojej trasy;

305: od skrzyżowania ulic Patriotów/ Żegańska/ K. Szpotańskiego ciągiem ulic: K. Szpotańskiego – IX Poprzeczna (powrót: VIII Poprzeczna) – M. Kajki – M. Pożaryskiego – Żegańska i dalej swoją trasą podstawową

oraz linię ZS7 zastępującą pociągi, kursującą wzdłuż torów na trasie: Wiatraczna – Grochowska – Płowiecka – Patriotów – Józefów – Otwock. Wszystkie bilety ZTM na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia są honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich, a bilety KM w: pociągach SKM na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia, autobusach ZS7 oraz w autobusach i tramwajach na trasach pokrywających się z odcinkiem Falenica – pl. Zawiszy.

I choć nie jest łatwo poruszać się teraz po Wawrze, pamiętajcie Państwo, że to niedogodności z gatunku: musi być gorzej, aby potem było dużo lepiej. Zamiast złościć się korkami tam, gdzie ich do tej pory nie było, zwizualizujmy sobie nie tak już odległą przyszłość, w której zamknięty przejazd przestanie dla nas być problemem, gdyż bezkolizyjnie przejedziemy tunelem pod torami w Międzylesiu. To już naprawdę niedługo!

Tagi: tunel w międzylesiu, budowa tunelu, budowa tunelu w międzylesiu, utrudnienia drogowe, objazdy, harmonogram prac


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Styczeń 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń