WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 8 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe

Karol Kowalczyk  |  4 września 2015

W lipcu i sierpniu dzielnicowi radni spotykali się trzykrotnie. Tradycyjnie najważniejszymi punktami każdej z sesji były zmiany w budżecie dzielnicy Praga-Południe. Tu warto zaznaczyć, iż w wakacyjnych miesiącach dodatkowe środki zostały przeznaczone na roboty uzupełniające związane z odwodnieniem skrzyżowania ulic Kruszewskiego i Krypskiej.

Prace niezbędne są po to, aby skrzyżowanie tych ulic nie było zalewane po obfitych deszczach. To ostatni etap prac remontowych związanych z modernizacją ulicy Kruszewskiego. Jest to dla mnie szczególnie ważna wiadomość, od dłuższego czasu bowiem zabiegałem o realizację tej inwestycji. Dziś zamiast nierównej gruntowej drogi pełnej dziur możemy cieszyć się nową i równą nawierzchnią. 

Gościem drugiej z sierpniowych sesji Rady Dzielnicy był Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. Celem wizyty Prezydenta Olszewskiego było przedstawienie radnym najważniejszych założeń Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. Jest to program, którego celem jest gruntowna naprawa części trzech dzielnic prawobrzeżnej Warszawy. W ramach programu wyznaczone obszary na terenie Targówka, Pragi Północ oraz Pragi Południe do 2022 roku zostaną wsparte znacznymi środkami pieniężnymi. Na terenie naszej dzielnicy obszarami wyznaczonymi do programu zostały: Kamionek, część Grochowa oraz osiedla Kinowa. Są to tereny, które zdaniem twórców programu wymagają największych inwestycji. Najważniejsze z nich mają dotyczyć budowy nowych tanich mieszkań na wynajem w ramach znanego dobrze programu Taniego Budownictwa Społecznego (TBS). Przy ulicy Mińskiej oraz Targowej w wyremontowanych kamienicach mają powstać właśnie takie lokale. W swych założeniach program zakłada również doposażenie w toalety około 3 tysięcy mieszkań na terenie trzech dzielnic prawobrzeżnej Warszawy. Część z tych remontów zostanie wykonana na terenie naszej dzielnicy. Dodatkowo wskazane mieszkania na terenie Pragi-Południe mają zostać doposażone w instalację centralnego ogrzewania oraz ciepłą wodę. To tylko część z założeń Zintegrowanego Programu Rewitalizacji, ale wydaje się, iż jego założenia odpowiadają realnym potrzebom naszej dzielnicy. Wielu mieszkańców Pragi-Południe mieszka w warunkach, które nie przystoją w stolicy europejskiego kraju. A na takie „luksusy” jak ciepła woda z kranu czy toaleta w mieszkaniu zasługuje każdy mieszkaniec Warszawy. Z pewnością, chociaż tylko część ze środków przeznaczonych na program trafi na Pragę-Południe, jako mieszkańcy możemy być zadowoleni. A należy podkreślić, iż kwota wyznaczona na cały Zintegrowany Program Rewitalizacji robi wrażenie, bo to aż 1,4 mld złotych, które zostaną wydane do 2022 roku.

 

 

 

Tagi: Z prac Rady Dzielnicy Praga Południe, radni, radni Praga Południe, prace radnych


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Grudzień 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 10 grudnia 2022

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy 2022

Niedziela, 11 grudnia 2022

Jak przygotować wegańską wigilię? Warsztaty w Falenicy

Środa, 14 grudnia 2022

Koncert Kolęd w SP nr 353

Zgłoś wydarzenie

księgowość
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki
nieruchomości

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń