WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 4 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek

Kwiecień w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios

5 kwietnia radni i urzędnicy naszej dzielnicy otrzymali przykrą wiadomość. W wieku 84 lat zmarł po ciężkiej chorobie pan Orest Pęgierski, zasłużony samorządowiec, pierwszy burmistrz gminy Wawer. Człowiek, dzięki pracy którego zaniedbana i niedoinwestowana część dotychczasowej Pragi Południe odłączyła się, tworząc samodzielną gminę – Wawer. W młodości pan Orest był działaczem harcerskim, a podczas wojny żołnierzem Narodowej Organizacji Wojskowej, w której nosił pseudonim Ursyn.

W minionym miesiącu Rada Dzielnicy zdecydowała o kolejnym połączeniu dwóch szkół – Szkoły Podstawowej nr 86 i Gimnazjum nr 102, mieszczących się w tym samym budynku. W wyniku połączenia zmniejszą się koszta administrowania obiema szkołami. Lepiej wykorzystany zostanie również budynek szkoły i zaplecze dydaktyczne i sportowe. Dzielnica szacuje, że w wyniku połączenia szkół roczna oszczędność w wydatkach wyniesie 86 tys. Złotych.

W kwietniu pracowały intensywnie komisje Rady Dzielnicy. Komisja Statutowa po analizie statutu dzielnicy przedstawiła na piśmie swoje uwagi przewodniczącej Rady Warszawy. Poprawiane są również zawieszone przez Prezydent Warszawy statuty rad osiedli. Jeśli praca komisji zakończy się sukcesem, wybory do rad osiedli odbędą się jesienią. Komisja Ładu Przestrzennego obradowała nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Radości po zachodniej stronie ulicy Patriotów. Komisja po wynotowaniu długiej listy braków i wad planu uznała, że tak przygotowany plan, po uwzględnieniu koniecznych poprawek, będzie wymagał ponownego wyłożenia. Do zdania komisji przychyliła się Rada Dzielnicy rekomendując Radzie Warszawy skierowanie planu do ponownego wyłożenia. Kolejnym planem opiniowanym przez Komisję Ładu Przestrzennego będzie plan okolic ronda Marsa – Płowiecka ograniczonych linią kolejową, ulicą Marsa, ulicą Płowiecką i ulicą Edisona.

 

Tagi: rada dzielnicy, szkoły, rady osiedli, inwestycje


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


10 maja - 27 września 2023

Psie spacery z trenerem psów w Wesołej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń