WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 6 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Dominika, Laura, Norbert

SKM – część zmian od dziś, nowy rozkład jazdy od 13 grudnia

Zarząd Transportu Miejskiego  |  8 grudnia 2015

 W związku z planowanym zakończeniem prac torowych na kolejowej linii otwockiej, od dnia 8 grudnia zostają wprowadzone poniższe zmiany:

 W dniach 8 – 12 grudnia pociągi linii S1, które dotychczas kursowały do/z przystanku Warszawa Anin, będą kursowały na trasie skróconej do/ze stacji Warszawa Wawer, skąd dojazd do przystanku Warszawa Anin jest możliwy autobusami linii ZS7, 521 i 119.

  • Kursowanie linii SKM S10 będzie zawieszone od 8 grudnia.
  • Od dnia 13 grudnia 2015 r. na linii Warszawa – Otwock pociągi będą kursowały po obu torach na całym odcinku.

Autobusowa linia uzupełniająca ZS7 będzie kursowała do 12 grudnia 2015 r. włącznie.

                          
Ze względu na zakończenie szczególnej organizacji ruchu pociągów, od 13 grudnia 2015 r. na linii Otwock – Warszawa – Pruszków obowiązują zasady honorowania biletów wynikające z oferty „Wspólny Bilet ZTM – KM – WKD”:

W pociągach SKM i innych środkach komunikacji miejskiej obowiązują wszystkie rodzaje biletów ZTM. Bilety KM nie są honorowane.

W pociągach KM obowiązują bilety KM oraz następujące bilety ZTM:

  • dobowe
  • weekendowe i weekendowe grupowe
  • 30-dniowe i 90-dniowe
  • seniora
  • dla dzieci z rodzin z trójką dzieci.

Pasażerowie posiadający nieaktywowany lub nieskasowany bilet ZTM, w celu aktywowania lub skasowania biletu ZTM w pociągu KM są obowiązani zgłosić się do kierownika pociągu, wsiadając pierwszymi drzwiami licząc od czoła składu.

 

Jeśli zaś chodzi o zmianę rozkładów jazdy SKM-ek to w szczegółach wygląda ona tak:

SKM S1

W najbliższym czasie na linii otwockiej i pruszkowskiej mają zakończyć się utrudnienia związane z budową tunelu w Międzylesiu. Prace wejdą w etap, który nie będzie miał wpływu na ruch pociągów. W związku z tym przywrócony zostanie rozkład jazdy sprzed remontu.  Ponadto w porannym szczycie z Otwocka ruszą dwa dodatkowe pociągi Kolei Mazowieckich. Dodatkowe składy odjadą również po południu w kierunku Falenicy.

UWAGA! W związku z zakończeniem utrudnień związanych z budową tunelu w Międzylesiu, jak również modernizacją linii Warszawa – Skierniewice, z dniem 12 grudnia 2015 roku kończą obowiązywać wszelkie nadzwyczajne zasady honorowania biletów na linii otwockiej oraz grodziskiej. W pociągach SKM będą obowiązywały bilety ZTM, a w pociągach KM – bilety KM oraz bilety i uprawnienia wynikające z oferty Wspólny Bilet ZTM – KM (w I i II strefie).

 

SKM S2

W rozkładzie jazdy linii S2 zostaną wprowadzone jedynie niewielkie zmiany. Pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego wieczornego kursu S2. Pociąg odjedzie z Lotniska Chopina do Warszawy Wschodniej o godz. 23.05.

W związku z przedłużającymi się pracami na stacji Warszawa Rembertów, pociągi S2 do końca stycznia 2016 roku będą kursować z pewnymi przesunięciami względem rozkładu podstawowego.

Podstawowa organizacja ruchu na linii mińskiej ma zostać przywrócona od 1 lutego 2016 roku. Wrócą wtedy m.in. bardzo oczekiwane przez pasażerów pociągi KM rozpoczynające i kończące bieg w Rembertowie. Odciążą one zatłoczone w godzinach szczytu pociągi linii S2. Na ostatnie 4 dni stycznia, kiedy to prowadzone będą prace torowe przy stacji Warszawa Rembertów, dla linii mińskiej zostanie wprowadzona zmodyfikowana wersja rozkładu SKM i KM.

 

SKM S3 i S9

W przypadku linii legionowskiej na rozkład jazdy pociągów SKM największy wpływ będą miały prace przy przebudowie stacji Warszawa Gdańska i remoncie kolejowego mostu Gdańskiego. Z tego powodu ruch pociągów pomiędzy Dworcem Gdańskim a przystankiem Warszawa ZOO będzie w dalszym ciągu odbywał się po jednym torze w obu kierunkach. W związku z tym, część pociągów linii S9 będzie miała przesunięte godziny kursowania, a część skończy bieg na przystanku Warszawa ZOO. W związku z lukami w rozkładzie jazdy linii S9 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa ZOO, wprowadzone zostaną specjalne zasady wzajemnego honorowania biletów z Kolejami Mazowieckimi.

Od 13 grudnia – jako rozwiązanie całoroczne - przywrócone zostanie kursowanie linii S3 na odcinku Legionowo – Wieliszew przez wszystkie dni tygodnia. W rozkładzie jazdy z Wieliszewa, poza pociągami S3, będą 2 poranne kursy S9 (dojazd na 7:00 i 8:00 do Warszawy) oraz powrotne połączenie popołudniowe po godz. 16:00.

Zmiany te spowodowane są pracami na moście Gdańskim, które utrudnią regularne kursowanie linii S9, nowym rozkładem pociągów dalekobieżnych i Kolei Mazowieckich oraz przywróceniem kursowania pociągów TLK pomiędzy Warszawą a Białymstokiem, które na odcinku Tłuszcz – Warszawa kursować będą przez co najmniej kilka miesięcy objazdem przez Legionowo. W związku z tym linia S3 będzie kursowała z większą punktualnością i bardziej regularnie niż byłoby to w przypadku linii S9.

Nowością będzie dodatkowy kurs z Legionowa o 7:30 realizowany przez Koleje Mazowieckie, natomiast uzupełniające poranne kursy S9 będą realizowane z Legionowa po 6:00 (do Warszawy ZOO) i po 8:00.

 

W 2016 roku rozkład jazdy SKM powinien zachowywać większą stabilność niż w roku 2015 – największe perturbacje dotyczyć będą linii S9, w związku z prowadzonymi pracami na kolejowym moście Gdańskim. Ponadto możliwe będą okresowe ograniczenia ruchu pociągów na poszczególnych liniach, wynikające z realizacji inwestycji. W czerwcu 2016 roku przez ok. 2,5 tygodnia zmieniona będzie organizacja linii S3 w związku z planowaną budową tunelu drogowego Trasy Świętokrzyskiej pomiędzy ul. Kawęczyńską a Zabraniecką.

W związku z przeglądami okresowymi pojazdów SKM, zaplanowanymi na rok 2016, rezerwa taborowa miejskiego przewoźnika będzie okresowo uszczuplona. Z tego m.in. powodu część wspomnianych dodatkowych kursów wzmacniających ofertę przewozową na wybranych liniach, uruchamianych będzie na prośbę ZTM przez Koleje Mazowieckie. Koleje Mazowieckie w miarę możliwości wzmocnią zestawienia części swoich pociągów w szczycie przewozowym, aby na obszarze aglomeracji warszawskiej zaoferować możliwie najlepsze warunki podróżowania.

Tagi: skm, s1, s2, s3, zmiany rozkładów jazdy, zmiany w komunikacji miejskiej, rozkłady jazdy, pociągi, linia otwocka


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


10 maja - 27 września 2023

Psie spacery z trenerem psów w Wesołej

Sobota, 10 czerwca 2023

Starowarszawski Piknik Rodzinny w Wesołej - już 10 czerwca!

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń