WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 28 października 2021 r.
Imieniny obchodzą: Judyty, Szymona, Tadeusza

iGrandpa - społeczna inicjatywa młodych dla starszych

MK  |  8 stycznia 2016

iGrandpa - społeczna inicjatywa młodych dla starszych

Projekty społeczne są coraz częstszym zjawiskiem w naszym kraju. To dobra wiadomość, biorąc pod uwagę, że to właśnie oddolne inicjatywy kształtują nasze społeczeństwo.

Ola, Michał, Ewa i Rafał to studenci najbardziej prestiżowych uczelni nie tylko w kraju, ale i w Europie. Wśród natłoku swoich obowiązków postanowili pójść krok dalej i zacząć robić coś dla innych. Gdy zorientowali się, że coraz więcej osób starszych – ich dziadków, krewnych, znajomych – nie umie korzystać z codziennych udogodnień bądź ma z tym duże trudności, wpadli na pomysł stworzenia projektu społecznego iGrandpa. Kompletując zespół w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, stworzyli projekt, mający na celu pomoc osobom w ten sposób wykluczonym.

„Problemem, który zauważyliśmy w społeczeństwie, jest wykluczenie starszych ludzi w dzisiejszym świecie zdominowanym głównie przez technologie i internet. Komputery, tablety, smartfony – to urządzenia, które w znacznym stopniu ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Nieumiejętność ich obsługi wiąże się z utrudnieniami w korzystaniu z usług współcześnie oferowanych np. przez banki”mówi Michał, student finansów i rachunkowości na Akademii Leona Koźmińskiego i członek zespołu.

Ola zauważa jednak, że obsługa technologii to nie tylko utrudnienia, ale niekiedy i wymóg funkcjonowania, którego seniorzy nie są w stanie spełnić. „To wręcz niemożność korzystania z licznych ułatwień, np. z wszechobecnych przelewów, które coraz częściej stają się koniecznością. Podobnie, w czasach dużej mobilności młodszego pokolenia, osoby starsze mogą napotykać problemy w znalezieniu odpowiedniego kanału komunikacji, czy to z wnuczkami, czy znajomymi, w sytuacji, gdy nie znają popularnych bezpłatnych programów, typu Skype czy Viber” – zaznacza. „Dlatego ja z Michałem oraz Ewa z Rafałem zdecydowaliśmy się pozyskać potrzebne środki i wspólnymi siłami pomóc jak największej liczbie takich osób, w jak najkrótszym czasie, w jak najbardziej podstawowym i potrzebnym zakresie. Będą to głównie ludzie z naszych rejonów (Wesoła, Miedzeszyn), ale jesteśmy gotowi rozszerzyć swoją działalność, jeśli nasz projekt, który nazwaliśmy iGrandpa, okaże się sukcesem”.

Szkolenia będą organizowane w dwóch miejscach, w terminie od 21 do 23 stycznia 2016 r. Obejmować będą obsługę komputerów i tabletów oraz różnego rodzaju usług internetowych, takich jak Skype, bankowość online, zakupy przez internet.

Więcej informacji pod numerami telefonu:

695 443 925 (Ola, Wesoła)
725 291 521 (Michał, Wesoła)

692 223 857 (Ewa, Miedzeszyn)
531 078 780 (Rafał, Miedzeszyn)

Tagi: wykluczenie cyfrowe, przeciw wykluczeniu cyfrowemu, igrandpa, projekt igrandpa, iGrandpa, internet, nowe technologie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


24 września - 31 października 2021

Konkurs plastyczny "Mój Rembertów"

27 września - 7 listopada 2021

Stwórz film reklamowy Wedla i zdobądź cenne nagrody!

Sobota, 30 października 2021

Poranki teatralne dla dzieci – spektakl „Na jesiennym liściu”

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń