WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Środa, 17 lipca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe w grudniu

Karol Kowalczyk, radny Dzielnicy Praga-Południe  |  15 stycznia 2016

Początek kalendarzowego roku to czas dobry do podsumowań. Tak jak każdy z nas, czytelników, tak i władze dzielnicy podsumowują miniony rok, przede wszystkim inwestycje stworzone dla mieszkańców Pragi-Południe. W styczniowym artykule postanowiłem przypomnieć kluczowe inwestycje 2015 roku.

Najważniejszą z nich jest niewątpliwie Park Polińskiego. Zlokalizowany przy ulicy Szaserów, naprzeciwko Centralnego Szpitala Wojskowego plac został gruntownie zmodernizowany. Kosztem 9 mln złotych został oddany nowoczesny park skrojony na miarę potrzeb mieszkańców Grochowa. Na najmłodszych czeka nowoczesny plac zabaw oraz fontanna, na starszych dwa pawilony: kawiarniany i wystawowy o łącznej powierzchni 350 m2. W wyniku konsultacji przeprowadzanych z mieszkańcami podjęto decyzję o ogrodzeniu parku oraz wybudowaniu wybiegu dla psów. Dodatkowo na terenie parku powstanie realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego plac zabaw z zabawkami przeznaczonymi dla dzieci niepełnosprawnych.  

Na Pradze-Południe powstały też nowe ścieżki rowerowe. Najważniejsza z nich realizowana przez dzielnicę to ścieżka biegnąca wzdłuż ulicy Łukowskiej. Zarząd Dróg Miejskich natomiast jest w trakcie realizacji ścieżki biegnącej aleją St. Zjednoczonych od ulicy Saskiej do ulicy Poligonowej. W planach ZDM jest również budowa ścieżki rowerowej wzdłuż alei Waszyngtona od ronda Waszyngtona do ronda Wiatraczna. Te drogi rowerowe pozwolą na znaczą poprawę jakości i bezpieczeństwa podróży na rowerze po prawej stronie Warszawy. Pozwolą również na przeniesienie ruchu rowerowego z chodników na ścieżki.

Wspominając o chodnikach, warto zaznaczyć, iż wiele z nich doczekało się remontu. Mnie najbardziej cieszy wymiana dużego odcinka zlokalizowanego wzdłuż ulicy Międzyborskiej. Stare i wysłużone, a w wielu miejscach połamane płytki zastąpiono nowymi i równymi płytami chodnikowymi.

Tagi: z prac rady, z prac rady dzielnicy praga-południe, podsumowanie roku, inwestycje 2015


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Najbliższe wydarzenia


Środa, 17 lipca 2019

Zajęcia z instruktorem w siłowniach plenerowych

Środa, 17 lipca 2019

W Centrum Powiadamiania Ratunkowego jak w życiu

Czwartek, 18 lipca 2019

Mazowieccy Terytorialsi polecą do USA!

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie formy aktywnego, wakacyjnego wypoczynku są dla Ciebie interesujące?

Wycieczki rowerowe
Wspinaczka górska
Spływy kajakowe
Sporty wodne
Sporty ekstremalne
Turystyka piesza
Aktywne zwiedzanie
Inne
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń