WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 25 marca 2019 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe w grudniu

Karol Kowalczyk, radny Dzielnicy Praga-Południe  |  15 stycznia 2016

Początek kalendarzowego roku to czas dobry do podsumowań. Tak jak każdy z nas, czytelników, tak i władze dzielnicy podsumowują miniony rok, przede wszystkim inwestycje stworzone dla mieszkańców Pragi-Południe. W styczniowym artykule postanowiłem przypomnieć kluczowe inwestycje 2015 roku.

Najważniejszą z nich jest niewątpliwie Park Polińskiego. Zlokalizowany przy ulicy Szaserów, naprzeciwko Centralnego Szpitala Wojskowego plac został gruntownie zmodernizowany. Kosztem 9 mln złotych został oddany nowoczesny park skrojony na miarę potrzeb mieszkańców Grochowa. Na najmłodszych czeka nowoczesny plac zabaw oraz fontanna, na starszych dwa pawilony: kawiarniany i wystawowy o łącznej powierzchni 350 m2. W wyniku konsultacji przeprowadzanych z mieszkańcami podjęto decyzję o ogrodzeniu parku oraz wybudowaniu wybiegu dla psów. Dodatkowo na terenie parku powstanie realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego plac zabaw z zabawkami przeznaczonymi dla dzieci niepełnosprawnych.  

Na Pradze-Południe powstały też nowe ścieżki rowerowe. Najważniejsza z nich realizowana przez dzielnicę to ścieżka biegnąca wzdłuż ulicy Łukowskiej. Zarząd Dróg Miejskich natomiast jest w trakcie realizacji ścieżki biegnącej aleją St. Zjednoczonych od ulicy Saskiej do ulicy Poligonowej. W planach ZDM jest również budowa ścieżki rowerowej wzdłuż alei Waszyngtona od ronda Waszyngtona do ronda Wiatraczna. Te drogi rowerowe pozwolą na znaczą poprawę jakości i bezpieczeństwa podróży na rowerze po prawej stronie Warszawy. Pozwolą również na przeniesienie ruchu rowerowego z chodników na ścieżki.

Wspominając o chodnikach, warto zaznaczyć, iż wiele z nich doczekało się remontu. Mnie najbardziej cieszy wymiana dużego odcinka zlokalizowanego wzdłuż ulicy Międzyborskiej. Stare i wysłużone, a w wielu miejscach połamane płytki zastąpiono nowymi i równymi płytami chodnikowymi.

Tagi: z prac rady, z prac rady dzielnicy praga-południe, podsumowanie roku, inwestycje 2015


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

kredyt
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń