WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 24 stycznia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Z prac Rady Dzielnicy Praga-Południe w grudniu

Karol Kowalczyk, radny Dzielnicy Praga-Południe  |  15 stycznia 2016

Początek kalendarzowego roku to czas dobry do podsumowań. Tak jak każdy z nas, czytelników, tak i władze dzielnicy podsumowują miniony rok, przede wszystkim inwestycje stworzone dla mieszkańców Pragi-Południe. W styczniowym artykule postanowiłem przypomnieć kluczowe inwestycje 2015 roku.

Najważniejszą z nich jest niewątpliwie Park Polińskiego. Zlokalizowany przy ulicy Szaserów, naprzeciwko Centralnego Szpitala Wojskowego plac został gruntownie zmodernizowany. Kosztem 9 mln złotych został oddany nowoczesny park skrojony na miarę potrzeb mieszkańców Grochowa. Na najmłodszych czeka nowoczesny plac zabaw oraz fontanna, na starszych dwa pawilony: kawiarniany i wystawowy o łącznej powierzchni 350 m2. W wyniku konsultacji przeprowadzanych z mieszkańcami podjęto decyzję o ogrodzeniu parku oraz wybudowaniu wybiegu dla psów. Dodatkowo na terenie parku powstanie realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego plac zabaw z zabawkami przeznaczonymi dla dzieci niepełnosprawnych.  

Na Pradze-Południe powstały też nowe ścieżki rowerowe. Najważniejsza z nich realizowana przez dzielnicę to ścieżka biegnąca wzdłuż ulicy Łukowskiej. Zarząd Dróg Miejskich natomiast jest w trakcie realizacji ścieżki biegnącej aleją St. Zjednoczonych od ulicy Saskiej do ulicy Poligonowej. W planach ZDM jest również budowa ścieżki rowerowej wzdłuż alei Waszyngtona od ronda Waszyngtona do ronda Wiatraczna. Te drogi rowerowe pozwolą na znaczą poprawę jakości i bezpieczeństwa podróży na rowerze po prawej stronie Warszawy. Pozwolą również na przeniesienie ruchu rowerowego z chodników na ścieżki.

Wspominając o chodnikach, warto zaznaczyć, iż wiele z nich doczekało się remontu. Mnie najbardziej cieszy wymiana dużego odcinka zlokalizowanego wzdłuż ulicy Międzyborskiej. Stare i wysłużone, a w wielu miejscach połamane płytki zastąpiono nowymi i równymi płytami chodnikowymi.

Tagi: z prac rady, z prac rady dzielnicy praga-południe, podsumowanie roku, inwestycje 2015


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast noworoczny

Kalendarz Imprez

Styczeń 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Najbliższe wydarzenia


Czwartek, 24 stycznia 2019

Zaproszenie na gabinet VR

Piątek, 25 stycznia 2019

Spotkanie w 75 rocznicę walki Armii Krajowej w Radości w 1944r. - 25 stycznia 2019 r.

Sobota, 26 stycznia 2019

III Marsz Śladami Powstańców Styczniowych 1863 r.

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Które z wydań Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wawer
Wesoła
Praga Południe
Rembertów
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń