WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 3 października 2022 r.
Imieniny obchodzą: Teresa, Gerard, Bogumił

Założenia projektowe obwodnicy śródmiejskiej

Redakcja, źródło: www.zmid.waw.pl  |  21 stycznia 2016

W grudniu otwarte zostały oferty w przetargu na dokumentację projektową obwodnicy śródmiejskiej na odcinku od ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Przyjęto liczne założenia projektowe, wśród których znalazły się m.in. tunel pod rondem Wiatraczna, wiadukty nad torami kolejowymi z przystankami autobusowymi i zejściami, jednopoziomowe skrzyżowanie z Trasą Świętokrzyską oraz węzeł z ul. Radzymińską w układzie etapowym. Nie zapomniano również o obustronnych chodnikach oraz jednostronnej, dwukierunkowej ścieżce rowerowej.
 

Oferty na realizację przedsięwzięcia złożyło siedem firm. Ceny za przeprowadzoną usługę wahają się między 6,9 mln (Mosty Katowice z Katowic) a 16,9 mln zł (konsorcjum TPF z Warszawy i CertusVIA z Warszawy). Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych na swojej oficjalnej stronie internetowej, przy wyborze firmy są brane pod uwagę dwa kryteria: cena (90%) i skrócenie terminu wykonania zamówienia maksymalnie o cztery miesiące (10%). Wszystkie firmy, które złożyły swoje oferty, zaproponowały skrócenie 30-miesięcznego terminu o cztery miesiące.
 

Wykonawca projektu będzie zobowiązany również m.in. do wprowadzenia ułatwień dla ruchu pieszego pomiędzy przystankami różnych środków komunikacji publicznej, zaproponowania rozwiązań dotyczących długości tunelu pod rondem Wiatraczna z oceną kosztów i wpływu na środowisko oraz przedstawienia co najmniej trzech wariantów inwestycyjnych.

Tagi: obwodnica śródmiejska, przebudowanie wiatracznej, nowy układ drogowy na wiatracznej, obwodnica przez wiatraczną, rondo wiatraczna


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Październik 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 3 października 2022

Konferencja prasowa o Forum Przyszłości Kultury

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń