WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 6 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Dominika, Laura, Norbert

Założenia projektowe obwodnicy śródmiejskiej

Redakcja, źródło: www.zmid.waw.pl  |  21 stycznia 2016

W grudniu otwarte zostały oferty w przetargu na dokumentację projektową obwodnicy śródmiejskiej na odcinku od ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Przyjęto liczne założenia projektowe, wśród których znalazły się m.in. tunel pod rondem Wiatraczna, wiadukty nad torami kolejowymi z przystankami autobusowymi i zejściami, jednopoziomowe skrzyżowanie z Trasą Świętokrzyską oraz węzeł z ul. Radzymińską w układzie etapowym. Nie zapomniano również o obustronnych chodnikach oraz jednostronnej, dwukierunkowej ścieżce rowerowej.
 

Oferty na realizację przedsięwzięcia złożyło siedem firm. Ceny za przeprowadzoną usługę wahają się między 6,9 mln (Mosty Katowice z Katowic) a 16,9 mln zł (konsorcjum TPF z Warszawy i CertusVIA z Warszawy). Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych na swojej oficjalnej stronie internetowej, przy wyborze firmy są brane pod uwagę dwa kryteria: cena (90%) i skrócenie terminu wykonania zamówienia maksymalnie o cztery miesiące (10%). Wszystkie firmy, które złożyły swoje oferty, zaproponowały skrócenie 30-miesięcznego terminu o cztery miesiące.
 

Wykonawca projektu będzie zobowiązany również m.in. do wprowadzenia ułatwień dla ruchu pieszego pomiędzy przystankami różnych środków komunikacji publicznej, zaproponowania rozwiązań dotyczących długości tunelu pod rondem Wiatraczna z oceną kosztów i wpływu na środowisko oraz przedstawienia co najmniej trzech wariantów inwestycyjnych.

Tagi: obwodnica śródmiejska, przebudowanie wiatracznej, nowy układ drogowy na wiatracznej, obwodnica przez wiatraczną, rondo wiatraczna


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


10 maja - 27 września 2023

Psie spacery z trenerem psów w Wesołej

Sobota, 10 czerwca 2023

Starowarszawski Piknik Rodzinny w Wesołej - już 10 czerwca!

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń