WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 8 czerwca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Ada, Maksymilian, Seweryn

Styczeń w Radzie Dzielnicy Wawer

Łukasz Kubik, radny dzielnicy Wawer  |  8 lutego 2016

Z nowym rokiem nowym krokiem – tak też weszliśmy w rok 2016. A wszystko to za sprawą nowo otwartego Wydziału Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Dzielnicy Wawer. Odnowiona została sala główna, zakupiono nowy sprzęt, powstał nowy punkt informacji dla mieszkańców, usprawniony został system obsługi, a wszystko to w trosce o poprawę jakości i szybkości załatwiania spraw w Urzędzie. Na tym nie koniec, planujemy pozyskać dodatkowe środki, które umożliwią nam przeprowadzenie remontu drugiej sali obsługi mieszkańców.

Styczeń okazał się równie pracowity w Radzie Dzielnicy – odbyły się wszystkie posiedzenia komisji problemowych. Posiedzenie Komisji Inwestycyjnej poświęcone było zagadnieniu przebudowy i zagospodarowania centrum Falenicy. Komisja Oświaty, Kultury i Sportu zajmowała się m.in. sprawami związanymi z zaopiniowaniem akcji „Zima w mieście” w wawerskich placówkach. Podjęto również uchwałę o pozytywnym zaopiniowaniu kalendarza obchodów 150-lecia powstania gminy Wawer. Komisja Społeczna w swoim planie miała zaopiniowanie projektu statutu Rady Seniorów w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Rady seniorów są to organizacje społeczne, o charakterze konsultacyjno-doradczym, które mają reprezentować interesy starszych mieszkańców wobec władz samorządowych.

Komisja Budżetowa zapoznała się z wykonaniem budżetu za rok 2015 w kontekście zadań majątkowych. Komisja Ładu Przestrzennego zajmowała się dalszym procedowaniem planów miejscowych, w kontekście sukcesywnego przystępowania do ich sporządzenia oraz aktualizacji. Pojawił się również wątek dzików na terenie naszej dzielnicy. Na specjalne zaproszenie przybyli przedstawiciele Lasów Miejskich, którzy sukcesywnie na terenie naszej dzielnicy instalują odłownie, mające na celu przesiedlenia tego gatunku zwierząt z terenu naszej dzielnicy. Odbyła się również sesja Rady Dzielnicy, której tematem przewodnim była informacja o realizacji zadań z zakresu polityki lokalowej na terenie dzielnicy Wawer m.st. Warszawy w latach 2008-2015 oraz dalszych planach w tym zakresie.

W poprzednim numerze obiecałem, że podzielę się z Czytelnikami WS tym, co nas czeka w 2016 roku, i chciałbym poświęcić temu trochę uwagi. Tak jak 2015 rok obfitował w wiele inwestycji, również 2016 zapowiada się bardzo intensywnie. Wszystko za sprawą kilku dużych inwestycji, takich jak budowa zespołu szkolno-przedszkolnego w Nadwiślu, przy Trakcie Lubelskim powstanie również żłobek. Z myślą o bezpieczeństwie na naszych drogach na skrzyżowaniach Przewodowa-Strzygłowska oraz Masłowiecka-Bronowska mają powstać ronda. Ponadto myślimy o rozbudowie parkingów przy torach kolejowych, które mają powstać w Miedzeszynie i Falenicy. Planujemy również modernizację placu zabaw w Radości, który jako ostatni nie został zrewitalizowany w ostatnich latach. Po wieloletniej intensywnej eksploatacji będziemy wymieniali sukcesywnie nawierzchnie na boiskach sportowych, a wszystko to w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, uczących się w naszych wawerskich placówkach oświatowych. To nie koniec inwestycji, myślimy również o poprawie bezpieczeństwa pieszych – stąd takie inwestycje jak budowa chodników oraz oświetlenia na drogach należących do Dzielnicy. Będą również realizowane te projekty, które zdobyły w zeszłym roku największą liczbę głosów w ramach budżetu partycypacyjnego. W tym roku takich projektów zgłoszono aż 188.

Rok 2016 będzie szczególny, ponieważ właśnie w tym roku będziemy obchodzić 150-lecie powstania gminy Wawer. Zachęcam do śledzenia strony internetowej Urzędu oraz lektury „Wiadomości Sąsiedzkich”, ponieważ będziemy na bieżąco informowali o kalendarzu wydarzeń zaplanowanych w związku z tym jubileuszem.

 

Tagi: z prac rady, z prac rady dzielnicy praga-południe, podsumowanie roku, inwestycje 2016, z prac rady dzielnicy w styczniu


Komentarze użytkowników (1)

Dodaj komentarz
sama1 | 2016-02-09 17:23:50

A kiedy dzielnica zadba o zdrowie mieszkańców osiedla Nowy Wawer?. Nie ma tu ANI JEDNEJ przychodni, a mieszkają osoby starsze, niepełnosprawne i dzieci... Co z obiecywaną w kampanii wyborczej przychodnią?

stalgast2

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Najbliższe wydarzenia


10 maja - 27 września 2023

Psie spacery z trenerem psów w Wesołej

Sobota, 10 czerwca 2023

Starowarszawski Piknik Rodzinny w Wesołej - już 10 czerwca!

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaką potrawę wielkanocną lubisz najbardziej?

barszcz biały z kiełbasą
żurek na zakwasie
pieczona biała kiełbasa
pasztet wielkanocny
mazurek
pascha
wielkanocna baba
sernik
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń