WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 12 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon

Kolory ich świata zależą również od Ciebie. Zmieniaj je razem z nami!

Fundacja United Way  |  18 lutego 2016

Kolory ich świata zależą również od Ciebie. Zmieniaj je razem z nami!

Fundacja United Way od 20 lat działa w Polsce wspierając ludzi wykluczonych społecznie. Mieścimy się przy Olszynce Grochowskiej, na Pradze-Południe.  Zakres naszych działań jest bardzo szeroki gdyż staramy się wspierać wszystkich tych, którzy się do nas zwrócą. Do kluczowych grup należą: artyści z niepełnosprawnością intelektualną, dzieci ulicy, seniorzy i osoby chore onkologicznie oraz podopieczni Poradni „Pokonaj Kryzys”.

„Kolory ich świata zależą również od Ciebie. Zmieniaj je razem z nami!”- to hasło tegorocznej
kampanii 1% zrealizowanej przez naszą Fundację. Ambasadorem kampanii jest aktor Rafał
Mohr.

Barwy i kolory ukazane w kampanii symbolizują nasze aktywności jakie podejmujemy na
rzecz podopiecznych. Pomagamy, aby odpowiedzieć na zróżnicowane potrzeby naszych beneficjentów, dając szansę i możliwości na poprawę jakości ich życia. Naszym celem jest nie
tylko pomoc doraźna, ale również przemyślane długofalowe programy aktywizacji osób z
różnych grup społecznych (zwłaszcza tych wykluczonych i marginalizowanych) pozwalające
im na nowo odnaleźć się w otaczającym ich świecie. Poprzez kompleksowość działań i włączanie beneficjentów w akcje społeczne, wykorzystujemy ich naturalny potencjał i skutecznie wpływamy na jakość ich życia.

Nasze działania skupiają się w trzech głównych obszarach, które są kluczowe dla wprowadzenia pozytywnej i trwałej zmiany społecznej: Zdrowia, Edukacji i Pomocy Socjalnej.W kampanii skupiliśmy się na przykładowych działaniach jakie realizujemy na rzecz naszych podopiecznych:

~ Streetworking - celem działań w obszarze edukacji dzieci jest wspieranie rozwoju młodych ludzi z rodzin w trudnej sytuacji. Docieramy do nich, dajemy im możliwość nadrobienia zaległości szkolnych, budzimy wiarę we własne możliwości, odkrywamy ich talenty i zdolności, przeprowadzając je „od ulicy do świetlicy”. Dzięki naszym działaniom, dzieci definiowane jako trudne, mogą skończyć szkołę, rozwijać swoje pasje, a dzięki świetlicom „Światotekom” bezpiecznie i kreatywnie spędzać swój wolny czas.

~ Program Nikifory- prowadzony już od 9 lat, skierowany jest do artystów z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi uczęszczających do Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej i Środowiskowych Domów Samopomocy. Głównym celem programu jest rozwój osobisty artystów, wsparcie ich talentów oraz integracja ze społeczeństwem. Nikifory tworzone są w partnerstwie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, Państwowym Muzeum Etnograficznym.
 
~ Aktywizacja Seniorów - w ramach działań na rzecz seniorów Fundacja skutecznie rozwija ideę wolontariatu wśród seniorów, których angażuje na rzecz działań dla dzieci oraz chorych, dzięki czemu nadal czują się oni potrzebni i docenieni. Seniorzy między innymi pomagają dzieciom w odrabianiu lekcji, udzielają im korepetycji z języków obcych. Oprócz aktywizacji społecznej osób powyżej 60 roku życia, zwiększenia liczby seniorów zaangażowanych w wolontariat, staramy się zapewnić im opiekę, włączać w zajęcia dodatkowe oraz wspierać ich w leczeniu. 

~ Poradnia „Pokonaj Kryzys”- to przykład systemowego pomagania, poprzez wsparcie psychologiczne, prawne, materialne, finansowe oraz doradztwo zawodowe, które zapewniamy naszym podopiecznym. Może się do nas zgłosić każdy, kto potrzebuje pomocy, a my zrobimy wszystko, by rozwiązać problem, który powierzył nam podopieczny. W ubiegłych latach 2014/2015 udało nam się wesprzeć ponad 2000 osób. 

~ W ramach obszaru Zdrowie prowadzimy m.in. program „Zróbmy z raka nieboraka”, który skupia się wokół pomocy osobom chorym onkologicznie, polegającej na wsparciu ich poprzez naszych wolontariuszy w codziennej walce oraz zapewnieniu pomocy psychoonkologicznej i finansowej. Działamy między innymi w Centrum Onkologii w Warszawie oraz Wojskowym Instytucie Medycznym.

Tagi: fundacja united way, fundacja wspólna droga, wspólna droga united way, nikifory, 1%, 1% podatku, pit, rozliczenie podatkowe, komu 1%


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 12 lipca 2020

Masz problem z poruszaniem się? Chcesz dojechać na wybory? Zadzwoń do Straży Miejskiej w niedzielę.

Poniedziałek, 13 lipca 2020

Po wakacjach ulica Saska będzie jak nowa

Niedziela, 2 sierpnia 2020

XX Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu 2.08–3.09.2020 ul. Grochowska 272, Warszawa

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń