WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 28 października 2021 r.
Imieniny obchodzą: Judyty, Szymona, Tadeusza

Nigdy nie jest za późno, aby zawsze być na czasie – projekt społeczny iGrandpa

Zespół iGrandpa  |  30 marca 2016

Nigdy nie jest za późno, aby zawsze być na czasie – projekt społeczny iGrandpa

Projekt społeczny, szkolenia dla seniorów, czwórka studentów – to trzy hasła, które powinny się kojarzyć z projektem iGrandpa. Po prawie 4 miesiącach przygotowań udało się zrealizować główny cel projektu i zorganizować bezpłatne, 2-godzinne szkolenia z zakresu obsługi urządzeń elektronicznych dla blisko 120 osób w Gimnazjum nr 119 w Wesołej oraz w Zespole Szkół nr 70 w Radości.

Projekt organizowany był w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Co się z tym łączy? Cały zespół musiał przejść przez szkolenie e-learningowe z zakresu zarządzania projektami, przejść przez kolejne etapy, zaplanować dokładnie każdy krok i wypełniać formularze. Tak przygotowany i sprawdzony projekt nie mógł się nie udać! Dodatkowy sukces zapewniło zaangażowanie i pasja studentów do działań społecznych.

Szkolenia odbyły się na Dzień Babci i Dziadka. Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy uważali, że był to świetny prezent. Wszyscy uczestnicy byli  zafascynowani działaniem urządzeń elektronicznych. Podczas trzech dni nauczyli się podstawowej obsługi komputera, tabletu oraz zobaczyli, jak działa internet. Wzbudziło to w nich dużą ciekawość i mamy nadzieję, że również chęć do dalszego rozwoju.

Całemu zespołowi projektowemu działania społeczne przynoszą niesamowitą satysfakcję i cenne doświadczenie. Praca z seniorami dała wyjątkowo dużo radości – wszystkie indywidualne spotkania, rozmowy przez telefon przy zapisach, ich chęć do rozwijania się i poznawania "świata młodzieży"-– Facebooka, Skype'a, maila, internetu, ich uśmiechy, kiedy napisali swój pierwszy tekst w edytorze tekstów, ich zaskoczenie, kiedy klawiatura na tablecie sama się pojawiła, wydawane ogłosy  "ziuuuu!", kiedy "zrzuciliśmy na pasek" okno przeglądarki, czy pierwsze w życiu zrobione selfie komputerem/ tabletem (nawet z dodaniem filtra!).

Seniorzy są obecnie najsilniej rosnąca grupą społeczną, dlatego tak ważne jest, by edukować ich w zakresie zmieniającego się świata, w tym nowoczesnych technologii. Poprzez projekt chcieliśmy pokazać, że każdy z nas może przeciwdziałać wykluczeniu i poprawić jakoś życia seniorów. Są to naprawdę niesamowici ludzie, którzy mogą nas, młodych, bardzo wiele nauczyć. Dlaczego nie odpłacić im się tym samym? :) – mówi kierownik projektu, Aleksandra Ksionek.

Mamy nadzieję, że takich działań w lokalnych społecznościach i w skali ogólnopolskiej będzie coraz więcej. Ich potrzebę potwierdza odzew od wszystkich chętnych – w ciągu niespełna tygodnia zapełniło się 120 miejsc na szkolenia! Wszystkie stanowiska do pracy były zajęte przez całe 3 dni.

Zorganizowanie bezpłatnych warsztatów, przygotowanie gadżetów dla każdego uczestnika, rozpromowanie projektu w mediach były możliwe dzięki wielu sponsorom oraz partnerom medialnym, którym bardzo dziękujemy.

Przy okazji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony na Facebooku, gdzie zamieściliśmy zdjęcia, relację oraz filmik ze szkoleń: https://www.facebook.com/iGrandpa1.

Jesteśmy przekonani, że naprawdę nigdy nie jest za późno, aby zawsze być na czasie!

Tagi: wykluczenie cyfrowe, przeciw wykluczeniu cyfrowemu, igrandpa, projekt igrandpa, iGrandpa, internet, nowe technologie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2021
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


24 września - 31 października 2021

Konkurs plastyczny "Mój Rembertów"

27 września - 7 listopada 2021

Stwórz film reklamowy Wedla i zdobądź cenne nagrody!

Sobota, 30 października 2021

Poranki teatralne dla dzieci – spektakl „Na jesiennym liściu”

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń