WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 17 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Weronika, Sławomir, Brunon

Październik w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios  |  26 października 2011

6 października otworzono budowany od roku nowy pięciokondygnacyjny budynek przychodni przy ul. Strusia. W uroczystości otwarcia wziął udział zastępca prezydenta Warszawy – Jacek Wojciechowicz, członkowie Zarządu Dzielnicy z burmistrz Jolantą Koczorowską, radni Rady Warszawy i Rady Dzielnicy oraz pracownicy przychodni. Nowoczesny budynek jest wyposażany i niedługo przyjmie pierwszych pacjentów. Budowa i wyposażenie przychodni kosztowało 12 mln zł.

Na październikowej sesji Rady Dzielnicy opiniowano budżet na przyszły rok. Dzielnica będzie miała do wydania bez mała 170 mln zł. Na inwestycje przewidziano blisko 20 mln zł, z czego prawie połowę na edukację, a około 6 mln zł na inwestycje drogowe. Pozostałe środki zostaną przeznaczone na działalność sportowo-rekreacyjną i usprawnienie pracy Urzędu.

Największym wydatkiem edukacyjnym w 2012 roku będzie budowa przedszkola przy ul. Świebodzińskiej oraz budowa przedszkola przy ul. Kadetów. Pozostałe środki zostaną przeznaczone na modernizacje budynków szkolnych przy ul. Kadetów, ul. Halnej i ul. Alpejskiej. W liceum przy ul. Halnej będzie budowana również sala gimnastyczna. W szkołach podstawowych i w liceach zostanie udostępniony bezprzewodowy Internet.

Na przyszły rok zostało zaplanowane kilka inwestycji drogowych. Budowane będą ulice: Mozaikowa, Panny Wodnej, Nowozabielska na odcinku Stoczniowców – Kadetów, III Poprzeczna, Radłowa, Gruszy, Ks. Szulczyka i Hafciarska. Wybudowane zostanie oświetlenie ulic: Polany, Napoleona Bonaparte, Ligustrowej, Wierzby i Strzygłowskiej. Wzdłuż ulicy Technicznej powstanie chodnik. Dodatkowo dzielnica wykupi grunty pod kolejne planowane inwestycje.

W przyszłym roku dzielnica zamierza wybudować boisko sportowe wraz z placem zabaw przy ul. Trakt Lubelski oraz kontynuować prace nad zespołem obiektów sportowych w Miedzeszynie. Korzystającym z obiektów OSIRu zostanie udostępniony darmowy internet.  Powtarzające się zalania osiedli będą minimalizowane budową odwodnienia. Na przyszły rok przewidziano kwotę 150 tys. zł na rozpoczęcie inwestycji w Aleksandrowie, Zbójnej Górze i Nadwiślu.

Na październikowej sesji miała rozpocząć się dyskusja na temat połączenia domów kultury w jedno dzielnicowe centrum kultury z filiami w poszczególnych osiedlach. Radni zdecydowali jednak o czasowym odłożeniu projektu.

Tagi: rada dzielnicy, szkoły, drogi, inwestycje, OSiR, otwarcie przychodni, październik


Komentarze użytkowników (1)

Dodaj komentarz
azja | 2011-10-26 21:09:57

Narszcie zaczną budowac Panny Wodnej, przejazd przy ogródkach jest koszmarnie niebezpieczny. Myślę, że za tą decyzją pójdzie jeżdzący autobus. Łączący Radośc i wyżej z Wałem M. Trzymam za słowo i czekam na kopary.

stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaki sport najchętniej uprawiasz w Wesołej?

jazdę na rowerze
bieganie
nordic walking
narciarstwo biegowe
pływanie
tenis
sporty walki
fitness / zumbę / aerobic
taniec
inne
Zobacz wyniki
teknosystempracownicy

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń