WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 27 lutego 2020 r.
Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Piaskownice pod kontrolą

Olga Łęcka  |  19 kwietnia 2016

Zarząd Oczyszczania Miasta wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny rozpoczął intensywne przygotowania placów zabaw oraz parków na częstsze odwiedziny dzieci i rodziców. Wykorzystując sprzyjającą pogodę, zleciliśmy wymianę piasku w piaskownicach na terenie 6 parków będących pod opieką ZOM– informuje Zofia Kłyk z ZOM.

27 wywrotek świeżego piaskuw piaskownicach, na polach piaskowych pod huśtawkami, zjeżdżalniami i innymi urządzeniami zabawowymi pojawiło się w miejskich parkach, w tym w Skaryszewskim. Będzie on wymieniamy co miesiąc. Dbając o najwyższe standardy utrzymania parków i placów zabaw, do jesieni zaplanowaliśmy co najmniej siedmiokrotną wymianę piasku. Natomiast stan czystości placów zabaw kontrolowany jest codziennie, również w dni świąteczne. W przypadku nagłego zabrudzenia nowy piasek dostarczany jest bezzwłocznie. Od lat wszystkie place zabaw są ogrodzone. Obowiązuje na nich zakaz wprowadzania psów oraz palenia papierosów, co znacznie poprawiło jakość utrzymania porządku, a konieczność interwencyjnej wymiany piasku występuje niezwykle rzadko– dodaje Zofia Kłyk.

Jednak Zarząd Oczyszczania Miasta swoich prac nie kończy tylko na dostarczaniu świeżego i bezpiecznego dla najmłodszych piasku. W marcu rozpoczęły się prace porządkowe i ogrodnicze w parkach i na przyulicznych terenach zielonych. Przedstawiciele ZOM-u wygrabiają trawniki, przycinają krzewy oraz odkrywają rabaty kwiatowe, na których jesienią posadzono tulipany, narcyzy, krokusy i czosnek ozdobny.

Na warszawskie drogi wyjechały zamiatarki, które oczyszczą jezdnie. Firmy pracujące na zlecenie ZOM mają za zadanie oczyścić jezdnie z piasku, kurzu i innych zanieczyszczeń, takich jak np. niedopałki papierosów wyrzucane przez kierowców. Podczas zamiatania szczotki zraszane są wodą, co minimalizuje unoszenie się kurzu– informuje w nadesłanej informacji Zofia Kłyk.

Na wiosnę Zarząd Oczyszczania Miasta zaplanował również przycinanie róż, obsypanie terenu wokół krzewów korą, która zapobiega rozrostowi chwastów, a także mycie ławek, donic na kwiaty oraz czyszczenie rzeźb.

Jednak mimo że tereny, za które w stolicy odpowiada ZOM, objęte są wiosennymi porządkami, to na wypadek powrotu zimy wykonawcy prac gotowi są do zabezpieczania ulic i chodników przed śliskością. Sezon zimowy dla firm działających na drogach trwa umownie do 15 kwietnia– dodaje przedstawicielka Zarządu Oczyszczania Miasta.

 

Olga Łęcka

Tagi: piaskownice, ZOM, Zarząd Oczyszczania Miasta, porządek w parkach, czysty piasek w piaskownicach


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Luty 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 28 lutego 2020

Pisanie nocą / warsztaty

Piątek, 28 lutego 2020

XXX edycja Praskiego Blues'a

Niedziela, 1 marca 2020

Wawer Music Festival

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń