WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin

Projekt „PSIA KUPA – wchodzimy w to?”

Redakcja / Miłośnicy Psów  |  17 maja 2016

Projekt „PSIA KUPA – wchodzimy w to?”

Nieformalna grupa „Miłośnicy Psów”, działająca na Pradze Południe, wspierana przez Centrum Społeczne Paca zgłosiła do programu FIO – Mazowsze Lokalnie swój projekt dotyczący sprzątania przez spacerowiczów odchodów ich psów. Projekt znalazł się na zwycięskiej liście FIO i otrzymał 5 000 zł dofinansowania.

Projekt adresowany jest do wszystkich mieszkańców dzielnicy Praga Południe, w szczególności zaś do osób, które jeszcze, z jakiś powodów, nie sprzątają po psach. Ale także do właścicieli psów i innych mieszkańców, którzy widzą problem i chcą pomagać w edukowaniu społeczności lokalnej w sprawie sprzątania po psach.

Celem autorskiego projektu grupy „Miłośnicy Psów” jest wspólne odnalezienie sposobu na edukację mieszkańców w temacie Psiej Kupy i zachęcenie posiadaczy psów do regularnego sprzątania po nich. Elementami akcji będą m.in. zamontowane na stałe na głównych szlakach spacerowych plansze edukacyjne i rozdawanie psiarzom innych materiałów informacyjnych.

Zależy nam na takim zachęceniu do sprzątania po psach wszystkich mieszkańców (od dzieci, po seniorów), by temat ten zaistniał na stałe w przestrzeni publicznej dzielnicy – mówią inicjatorzy projektu. Przewidziano m.in. organizację dwóch pikników (w czerwcu i we wrześniu) oraz cykl otwartych spotkań z mieszkańcami. Planowana jest współpraca ze Szkołą Podstawową nr 141 im. H. Sucharskiego i z przedszkolami  nr 230 i nr 48 “Zielony Groszek”, by edukować od najmłodszych lat.

Grupa Miłośnicy Psów działa od 2013r. i tworzą ją prawdziwi miłośnicy psów – sami posiadają psy i swoją otwartą postawą zachęcają innych mieszkańców do wspólnych działań na rzecz wszystkich psów. Grupa zrealizowała już dwa projekty:

  • ”Integracja mieszkańców Pragi Południe poprzez psy – nauka, zabawa i ćwiczenia agility”, o którym do dziś rozmawiają mieszkańcy dzielnicy
  • „Aktywizacja mieszkańców Pragi Południe poprzez psy”, gdzie zakupiony został sprzęt do zajęć agility.

Działania grupy wspiera Centrum Społeczne Paca.
Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy na profil „Miłośnicy Psów – Psiarze PACA” www.facebook.com/milosnicypsowpsiarzepaca/ lub do kontaktu mailowego: psiarzepaca@gmail.com.

Projekt dofinansowany ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My.

Tagi: PSIA KUPA – wchodzimy w to?, Miłośnicy psów, psia kupa, psie kupy, sprzątanie po psach, psy


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Styczeń 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń